Wersje językowe
Masz pytania? tel: 71 345 88 45 e-mail: biuro@ronomed.pl
Zapytaj naszych specjalistów

Dział obsługi klienta
Tel. + 48 71 345 88 45
Tel. + 48 71 346 18 84
e-mail: biuro@ronomed.pl

Produkt dnia
Waga kolumnowa charder MS4971 BMI i BSA
Waga kolumnowa charder MS4971 BMI i BSA
1 257,00 zł 1 199,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Koloroterapia do lampy Bioptron MedAll Koloroterapia do lampy Bioptron MedAll
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 2 453,00 zł
szt.
zobacz więcej
Koloroterapia do lampy Bioptron PRO 1 Koloroterapia do lampy Bioptron PRO 1
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 2 752,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa Bioptron MedAll Lampa Bioptron MedAll
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 4 930,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa Bioptron PRO 1 Lampa Bioptron PRO 1
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 10 583,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa Bioptron PRO 2 Lampa Bioptron PRO 2
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 48 875,00 zł
szt.
zobacz więcej

Lampa Bioptron

Działanie lamp wykorzystywanych w terapii światłem Bioptron polega na wytwarzaniu światła zbliżonego do naturalnego widma promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez słońce. Urządzenia te nie są źródłem promieniowania UV, dlatego są w pełni bezpieczne. Produkty Bioptron używane są w specjalistycznych ośrodkach takich jak szpitale oraz centra sportowe. Dzięki prostej konstrukcji i łatwej obsłudze mogą być bezpiecznie wykorzystywane także w domu.

Lampa Biotron – działanie

Światło wykorzystywane w terapii Bioptron wpływa korzystnie na pracę całego organizmu przez wzmacnianie systemu odpornościowego i stymulowanie naturalnych procesów regeneracji oraz leczenia. Terapia światłem przynosi bardzo dobre rezultaty także w kosmetyce, dzięki pozytywnemu wpływowi na kondycję skóry. Dobroczynne działanie światła poprawia koloryt skóry i sprawia, że staje się bardziej elastyczna oraz przywraca młodszy wygląd, wygładzając głębokie zmarszczki.

Dla kogo terapia światłem?

Terapia światłem przeprowadzana urządzeniem Bioptron przynosi wiele korzystnych skutków, które obejmują cały organizm. Działanie światła przyspiesza gojenie ran, w tym również odleżyn i owrzodzenia podudzi, a także zmniejsza blizny. Dodatkowo łagodzi ból spowodowany kontuzjami, urazami i wypadkami, wspomaga rehabilitację oraz ułatwia przywrócenie utraconej sprawności. Sportowcom pozwala na łatwiejszy powrót do pełnej aktywności – leczy kontuzje takie jak skręcenia, naciągnięte i naderwane ścięgna, stłuczenia oraz skaleczenia. Światło z lampy Bioptron przynosi także ulgę osobom cierpiącym z powodu reumatyzmu – podnosi sprawność stawów, ułatwia sen i poprawia jakość życia przez zmniejszenie dolegliwości bólowych. Pacjenci korzystający z terapii światłem mogą w znacznym stopniu ograniczyć przyjmowanie leków przeciwbólowych.

Jak używać lampy Bioptron?

Sposób stosowania urządzeń Bioptron uzależniony jest od indywidualnych potrzeb pacjenta. Czas trwania całej terapii, a także pojedynczej sesji zależy od rodzaju schorzenia i stopnia jego zaawansowania. Najczęściej zabiegi wykonywane są dwa razy dziennie po kilka minut.

Przed rozpoczęciem terapii należy oczyścić obszar ciała, który ma zostać poddany naświetlaniu. Następnie należy trzymać urządzenie pod kątem 90° w odległości około 10 cm od skóry i ustawić czas trwania zabiegu. Przyjemny relaks w czasie zabiegów z wykorzystaniem Bioptron to doskonały sposób na zminimalizowanie negatywnego wpływu silnego i długotrwałego stresu, który osłabia organizm.

Badania nie wykazały, by istniały jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju terapii. Lampy mogą używać także kobiety w ciąży unikając jednak naświetlania brzucha w ostatnim trymestrze.

Lampa Bioptron – cena

W ofercie sklepu Ronomed znajdują się lampy Bioptron przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i gabinetowego. Cena mniejszych i bardziej poręcznych urządzeń waha się w granicach od 2000 do 4000 złotych. Urządzenia przeznaczone do gabinetów lekarskich to koszt około 49 000 złotych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Ronomed, a w razie jakichkolwiek wątpliwości do kontaktu z naszymi specjalistami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl