Wersje językowe
Masz pytania? tel: 71 345 88 45 e-mail: biuro@ronomed.pl
Zapytaj naszych specjalistów

Dział obsługi klienta
Tel. + 48 71 345 88 45
Tel. + 48 71 346 18 84
e-mail: biuro@ronomed.pl

Produkt dnia
Waga kolumnowa charder MS4971 BMI i BSA
Waga kolumnowa charder MS4971 BMI i BSA
1 257,00 zł 1 199,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Lampa Lumina Lampa Lumina
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 2 650,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa Sollux LS-1 Lampa Sollux LS-1
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 1 458,00 zł
Lampa Sollux LS-2 Lampa Sollux LS-2
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 1 749,00 zł
Lampa Sollux LS-3 Lampa Sollux LS-3
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 2 150,00 zł
Lampa Solmed UNO / DUO Lampa Solmed UNO / DUO
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 2 678,00 zł
szt.
zobacz więcej

Lampa Sollux

Urządzeniami o dużym potencjale terapeutycznym są nowoczesne lampy Sollux, stosowane w zabiegach ciepło-leczniczych. Lampy Sollux emitują światło podczerwone, którego właściwości cieplne znajdują zastosowanie przede wszystkim w gabinetach fizykoterapii, w szpitalach, przychodniach a nawet w gabinetach kosmetycznych.

Sollux – lampa na podczerwień

Sollux to elektryczna lampa terapeutyczna. Emitowane przez nią promienie podczerwieni są bardzo dobrze pochłaniane przez ludzkie tkanki. Miejscowe ich rozgrzanie pozwala na zmniejszenie napięcia mięśniowego i wpływa na rozszerzanie naczyń krwionośnych, a więc na poprawę ukrwienia. To z kolei pozytywnie wpływa na metabolizm i wymianę substancji odżywczych. Pomaga organizmowi oczyścić się ze szkodliwych substancji i zregenerować. Promieniowanie działa również przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Lampa Sollux wykorzystywana jest w terapii mięśniobólowej, terapii stanów zapalnych (okołostawowych, zapalenia nerwów, zatok). Często stosuje się tę metodę do leczenia zmian skórnych tj. blizny, zrosty, stany pooparzeniowe, odmrożenia itp. Bardzo często terapia przy pomocy lampy przeprowadzana jest przy zapaleniu zatok szczękowych i zatok obocznych nosa.

Terapia z wykorzystaniem lampy Sollux

Terapia z wykorzystaniem promieniowania może być wykonywana zarówno w profesjonalnych gabinetach rehabilitacyjnych, jak i w domu. Ważne jest właściwe dopasowanie dawki i intensywności promieni świetlnych. Wytwarzane ciepło powinno być przyjemne i nie „parzyć”. Lampę należy ustawić w odległości 30 do 50 cm od miejsca docelowego. Skóra powinna być odkryta i nie być pokryta żadnymi substancjami, a także nie posiadać ostrych zmian troficznych. W trakcie trwania sesji pacjent powinien mieć założone ochronne okulary. Pojedyncze naświetlanie trwa od 10 do 20 minut.

Przeciwwskazania – lampa Sollux

Terapia przy użyciu lampy Sollux nie jest polecana osobom, które borykają się z:

Lampy Sollux w sklepie Ronomed

W asortymencie Ronomed znajdą Państwo nowej generacji lampy Sollux zarówno stołowe, jaki i statywowe. Dzięki szerokiej ofercie, mogą dokonać Państwo przemyślanego wyboru i wyposażyć swój gabinet w funkcjonalne urządzenie terapeutyczne. Warto zwrócić uwagę na uniwersalne aparaty do naświetlań m.in. Lumina, Solmed, UNO/DUO. Posiadamy produkty najwyższej jakości, które znajdują swoje zastosowanie w szpitalach, placówkach medycznych i gabinetach fizykoterapeutycznych. Lampa wyposażona jest w niezbędne do bezpiecznego jej użytkowania akcesoria, takie jak: dwie pary okularów ochronnych i ochronna siatka. Urządzenia posiadają także certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo używania produktu. Sprzęt zakupiony w sklepie Ronomed podlega gwarancji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lamp Sollux w sklepie Ronomed. Nasi doradcy służą pomocą w wyborze odpowiedniego sprzętu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl