Wersje językowe
Masz pytania? tel: 71 345 88 45 e-mail: biuro@ronomed.pl
Produkt dnia
Termometr Bezdotykowy GESS
Termometr Bezdotykowy GESS
150,00 zł
szt.
Koncentrator Tlenu Gess OxyFlow 5L
Koncentrator Tlenu Gess OxyFlow 5L
2 600,00 zł
szt.
Producenci

Lampa operacyjna UNICA860

Lampa operacyjna UNICA860
 • nowość
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 59 778,00 zł 59778.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Dystrybucja: Ronomed
Kod produktu: 31E3-726C0

Opis

Lampa operacyjna Unica 860:

 • Jednolite białe oświetlenie powierzchni pola operacyjnego, również w przypadku dostania się obiektu pomiędzy kopułę lampy a pole operacyjne
 • Światło nieoślepiające
 • Poręczna, przyjazna w manewrowaniu kopuła lampy
 • Wyjątkowa bezcieniowość dzięki dużej powierzchni emisji światła, technologii światła odbitego oraz niezaburzonej okrągłej konstrukcji czaszy.
 • Bezcieniowość uzyskiwana jest bez względu na odległość czaszy od pola operacyjnego
 • Doskonała dystrybucja światła w całym obszarze pola operacyjnego
 • Współczynnik CRI oraz R9 równe 96
 • 7 kolorów temperatury barwowej
 • Optymalizacja temperatury pracy diod LED w celu zapewnienia doskonałych i jednolitych parametrów światła podczas operacji
 • Wysoka wydajność przy wyjątkowo niskim zużyciu energii.

 

Płaska i gładka powierzchnia czaszy lampy operacyjnej Unica 860 zapewnia wysoki komfort pracy, doskonałą stabilność, szeroki zakres manewrowania oraz łatwość czyszczenia i dezynfekcji.

Panel sterowania lampy operacyjnej Unica 860 umieszczony na przegubie czaszy jest zawsze osiągalny bez względu na położenie czaszy. Lampę można opcjonalnie wyposażyć we wbudowaną kamerę HD oraz monitory medyczne na dodatkowych ramionach.

Nieoślepiające światło zmniejsza zmęczenie i zwiększa koncentrację operatorów lampy. Jakość emitowanego sztucznego światła ma ogromne znaczenie dlatego należy pamiętać, aby zapewnić na sali operacyjnej światło bezcieniowe, nieoślepiające oraz wolne od rzucania barwnych cieni.

Sterylizowalny uchwyt lampy operacyjnej Unica 860, który posiada funkcję regulacji natężenia oświetlenia w obszarze „czystym” dla chirurga. Specjalnie zaprojektowany, by korzystać z funkcji regulacji bez odrywania wzroku od pola operacyjnego.

Czasza lampy operacyjnej wyposażona jest w ergonomiczny uchwyt na obwodzie służący do łatwego manewrowania lampą. Obudowa czaszy wykonana jest z aluminium, dzięki czemu gwarantowana jest maksymalna eliminacja ciepła oraz zachowanie stałych parametrów światła nawet podczas długotrwałej pracy lampy.

Białe światło. 7 temperatur barwowych uzyskiwanych wyłącznie dzięki białym diodom zastosowanych w lampie operacyjnej Unica 860 w celu eliminacji kolorowych cieni w polu operacyjnym.

Oświetlenie „endoskopowe”, skupione. Funkcja do operacji endoskopowych oraz do zabiegów wymagających niewielkiego pola oświetlania. Przy korzystaniu z tej funkcji możliwa jest regulacja natężenia oraz temperatury barwowej.

alt

 

System podwójnego odbicia światła
W lampie UNICA światło odbite (pośrednie) wykorzystane w serii produktów Pentaled, zostało rozbudowane o system 2R. Promienie światła emitowane przez najnowszej generacji diodę LED, przepuszczane są przez specjalnie zaprojektowaną asferyczną soczewkę, padając na pierwsze, eliptyczne zwierciadło odbijając się w kierunku drugiego, gładkiego zwierciadła przez które kierowane jest na pole operacyjne. Za ostatnim zwierciadłem umieszczona jest specjalnie opracowana powierzchnia, która rozwarstwia oraz kolimuje promienie emitowanego światła.

Duża powierzchnia oświetlanego pola oraz jego okrągły kształt pozwalają na uzyskanie wysokiego współczynnika bezcieniowości. System światła odbitego oraz możliwość pracy w różnych odległościach sprawiają, że lampa charakteryzuje się doskonałymi parametrami wgłębności oświetlenia.

Dane techniczne:

Dane oświetlenia

Natężenie oświetlenia Klx 160
Temperatura barwowa K 3.800 – 4.000
4.200 – 4.400
4.600 – 4.800
5.000
Współczynnik odwzorowania kolorów (CRI) Ra 97
R9   99
Średnica oświetlenia d50 mm 130
Średnica oświetlenia d10 mm 230
Regulacja średnicy pola operacyjnego mm 210-380
Wgłębność oświetlenia (dla 60%) cm 51
Wgłębność oświetlenia (dla 20%) cm 85
Energia promieniowania Ee przy natężeniu maksymalnym W/m2 567

Dane elektryczne

Natężenie V 100-240
Zasilanie Hz 50/60
Pobór mocy W 120
Ilość diod LED   204
Żywotność źródła światła h >60.000

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl