Rezonans stochastyczny - srt zeptoring
Rezonans stochastyczny - srt zeptoring - Opis produktu
Srt zeptoring to wyjątkowo skuteczny zabieg profilaktyczny oraz terapeutyczny w przypadkach schorzeń neurologicznych i ortopedycznych, szczególnie w przypadku zaburzeń ruchu.
W zabiegu tym wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia nauki w zakresie rezonansu stochastycznego.
Rezonans stochastyczny to nowatorski zabieg terapeutyczny układu nerwowo-mięśniowego, polegający na poddawaniu pacjenta losowym, nieregularnym zaburzeniom ruchu.
Jest to metoda stosowana i rekomendowana przez: Instytut Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Obecnie jest on stosowany w ponad 250 ośrodkach szpitalno - rehabilitacyjnych w całej Europie.
Stosowany jest jako zabieg terapeutyczny i profilaktyczny w wielu powszechnych chorobach i schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych takich jak:
- choroba Parkinsona,
- zaburzenia równowagi (ataksja),
- stwardnienie zanikowe boczne lub rozsiane,
- stan po udarze,
- nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD),
- nietrzymanie moczu,
- neuropatia bądź cukrzyca,
- urazy ortopedyczne (np. zerwanie więzadła, złamania)
- u osób zdrowych – jako wsparcie treningu.
Rezonans stochastyczny:
- zmniejsza bradykinezję, czyli spowolnienie ruchowe, które objawia się niezdolnością do wykonywania szybkich ruchów oraz opóźnieniem w reakcjach. Jest to objaw charakterystyczny dla chorób układu nerwowego. W krytycznych sytuacjach przekształca się w akinezję – zubożeniem ruchowym lub całkowitym bezruchem,
- zmniejsza drżenie posturalne, spoczynkowe i kinetyczne,
- poprawia stabilność posturalną.
Terapia metodą srt zeptoring® poprawia:
- nauka motoryczna poprzez optymalizację selekcji informacji i uwalnianie neuroprzekaźników oraz aktywację obszarów mózgu,
- nauka chodu poprzez aktywację rdzeniowych generatorów rytmu,
- sterowanie odruchami, optymalnie je regulując,
- wzrost zespołów komórek nerwowych,
- ochrona komórek nerwowych,
- zwiększenie gęstości kości,
- koordynacja ruchów poprzez aktywację możdżku,
- przemiana materii w tkance kostnej i zwiększa gęstość kości,
- poprawa wydajności w sporcie.
Jak działa srt zeptoring®?
Dzięki licznym receptorom (czujnikom) zlokalizowanym w mięśniach, ścięgnach, skórze, stawach itd. człowiek jest w stanie stwierdzić, w jakiej pozycji znajduje się jego ciało lub jego poszczególne części, tj. czy np. stoi lub siedzi, czy i jak się porusza.
Jeśli receptory niezmiennie zgłaszają to samo, np. gdy ciało się nie porusza lub porusza się monotonnie, zgłoszenia (informacje} te stają się dla mózgu nieinteresujące. Gdy jednak ciało generuje stale nowe, zmienne zgłoszenia, pobudzana jest aktywność mózgu. Jednocześnie trenuje on jak najszybsze i najefektywniejsze przetwarzanie tych informacji.
Pojęcie stochastyczny oznacza, że częstość podstawowa zaburzana jest przez dodatkowe zakłócenia (noise). Dzięki tej opatentowanej kombinacji stochastyki i losowości układ nerwowy i mięśnie trenowane są w sposób bardzo efektywny. Pacjent uczy się bardzo szybko skutecznego reagowania na losowe zakłócenia, dzięki czemu również w codziennym życiu potrafi lepiej wykonywać ruchy.
Metoda srt w praktyce
Podczas zabiegu metodą srt pacjent zostaje umieszczony na urządzeniu, przypominającym swoim wyglądem bieżnię wyposażoną w dwie ruchome platformy. Urządzenie oparte na działaniu rezonansu stochastycznego, wykonuje nieregularne, losowe ruchy w różnych kierunkach (platformy poruszają się w górę/dół, prawo/lewo, a także przód/tył).
Metoda srt sprawia, że pacjent traci stabilizację, a zakłócone sygnały aktywują pracę móżdżku, który odpowiada za funkcjonowanie całego mózgu. Zaburzenia generowane są w sposób losowy, a zadaniem pacjenta jest szybka reakcja. Móżdżek odgrywa ważną rolę nie tylko w przyswajaniu złożonych czynności ruchowych, ale również w codziennych sytuacjach. Chory uczy się reagować na losowe sygnały oraz zakłócenia, co sprawia, że po zabiegu znacznie poprawia się jego koordynacja i równowaga. Proces zapobiegania upadkowi bardzo mocno angażuje układ nerwowo-mięśniowy co prowadzi do poprawy sprawności tego układu.
Najważniejsze efekty terapii
- Szybkie i efektywne przetwarzanie informacji
- Uwalnianie neuroprzekaźników
- Trenowanie generatorów rytmu w rdzeniu kręgowym
- Stymulacja prefleksów i odruchów
- Reaktywacja i ochrona komórek nerwowych i mięśniowych
- Aktywacja móżdżku
- Poprawa przemiany materii w tkance kostnej
- Trenig i profilaktyka w sporcie