Ronomed.com.pl

Bioptron - czym jest i jak działa

Bioptron - czym jest i jak działa

Co to jest Bioptron?

Bioptron to urządzenie w postaci lampy, które wykorzystuje się w światłoterapii. Rodzaj światła, jaki używa się podczas zabiegów lampą to światło spolaryzowane. Działanie tego urządzenia polega na tym, że emituje ono kilka rodzajów wiązek światła, którego promienie mają wpływ na organizm. Co istotne naświetlanie tego typu lamp nie emituje szkodliwego dla zdrowia promieniowania UV. Fale emitowane przez urządzenie pozwalają dotrzeć w głąb skóry. Dzięki temu możliwe jest oddziaływanie na wewnętrzne komórki organizmu. Zabiegi z użyciem lampy są w pełni bezpieczne i mogą być stosowane także u dzieci. Naświetlanie lampą Bioptron następuje przez przyłożenie aparatu na odpowiednie miejsce ciała z zachowaniem właściwej odległości urządzenia od skóry.

Jeśli rozważasz zakup lampy Bioptron, już teraz możesz ją nabyć w naszym sklepie. W ofercie posiadamy kilka typów urządzeń jak np. Lampa Bioptron MedAll, która została zaprojektowana z myślą o indywidualnych użytkownikach. Istnieje również możliwość nabycia Lampy Bioptron PRO 1, którą można stosować zarówno w szpitalach jak też sanatoriach. Ponadto nasza oferta zawiera wiele innych tego typu urządzeń. 

Bioptron - jakie to światło?

Właściwości światła stosowanego w lampach Bioptron pozwalają osiągać skuteczne efekty lecznicze. Możemy wyróżnić 4 cechy światła używanego w Bioptron.   

4 cechy światła używanego w technologi Bioptron:

Polaryzacja światła

Polaryzacja cechuje się tym, że fale światła oscylują na równoległych płaszczyznach. Uzyskanie takiego efektu jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego systemu tzw. luster  Brewster’a. System ten umożliwia proces polaryzacji światła, które jest wytwarzane przez urządzenie. Światło wytwarzane w ten sposób charakteryzuje się polaryzacją na poziomie 95%.

Polichromatyczność światła

Ta cecha oznacza, że światło posiada fale o różnej długości, dzięki czemu zakres pola oddziaływania jest szeroki. Ponadto ten rodzaj światła nie jest jednobarwny. Światło polichromatyczne nie zawiera szkodliwego promieniowania UV, natomiast posiada pewną część promieniowania podczerwonego.  

Niska gęstość energetyczna

Ta właściwość pozwala na regularne i stabilne dostawy promieni do naświetlanego punktu. Dzięki temu możliwe jest ciągłe i niezachwiane oddziaływanie na naświetlaną partię ciała. Za sprawą gęstości energetycznej światło wykazuje również cechy biostymulujące, które działają bezpośrednio na komórki organizmu.

Niekoherentność

Światło niekoherentne to światło miękkie o niskim poziomie intensywności. Ten rodzaj światła charakteryzuje się tym, że natężenie i moc fali utrzymuje się na podobnym poziomie, niezależnie od czasu promieniowania. Ta cecha powoduje, że promieniowanie lampą Bioptron nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia tkanek przez nadmierne naświetlenie. 

Lampa Bioptron działanie lecznicze

Lampy Bioptron mają szerokie zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości zdrowotnych. Używane są w kilku odrębnych dziedzinach medycyny, jako niezależną terapię lub jako uzupełnienie leczenia.

Lampy bioptron - zastosowanie

  • wspomaganie regeneracji skóry,
  • poprawa krążenia,
  • wsparcie odporności,
  • przeciwbólowe działanie,
  • obniżanie napięcia w mięśniach,
  • łagodzenie stanów zapalnych,
  • zmiany i problemy skórne.

Przeciwwskazania do używania.

Pomimo bezpieczeństwa stosowania i bardzo niskiego ryzyka uszkodzenia tkanek, są przypadki, w których stosowanie lampy Bioptron nie jest zalecane. 

Przypadki, w których nie jest zalecane stosowanie lampy Bioptron:

  • trzeci trymestr ciąży, 
  • rozrusznik serca,
  • nowotwory.

Bioptron, a laser. Najważniejsze różnice.

Pomimo faktu, że lampa Bioptron wytwarza typ światła o cechach promieni laserowych, jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. W przeciwieństwie do lasera, Bioptron nie wytwarza szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Obszary ciała, które są najbardziej narażone na negatywne skutki promieniowania laserowego to skóra i oczy. Udowodniono, że promieniowanie tego typu jest rakotwórcze. Innymi efektami ubocznymi stosowania terapii laserowej mogą być oparzenia i przebarwienia skóry. W przypadku stosowania lampy Bioptron nie ma ryzyka wystąpienia tego typu powikłań. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej mocy emisji światła, która jest utrzymywana na podobnym poziomie. Takie światło utrzymuje niską intensywność, w każdej kolejnej sekundzie naświetlania. 

Podsumowując warto podkreślić, że zastosowanie lampy Bioptron w schorzeniach medycznych jest bardzo szerokie. Znajduje zastosowanie zarówno w problemach dermatologicznych, jak też w łagodzeniu stanów zapalnych. Technologia światła jest w pełni bezpieczna i pozwala na uniknięcie niepożądanych efektów wynikających z promieniowania. Dodatkowo światło Bioptron oddziałuje stymulująco również na wewnętrzne tkanki organizmu. Jest to bezpieczne urządzenie, które może wspomóc leczenie wielu dolegliwości zdrowotnych. 


źródło: www.bioptron.com

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl