Ronomed.com.pl

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych, dla chorych - dźwigi inwalidzkie i medyczne

Podnośniki dla niepełnosprawnych

Opieka nad osobą chorą i niepełnosprawną to duże wyzwanie, a także obciążenie fizyczne i psychiczne zarówno dla samego pacjenta, jak i jego opiekuna. Codzienne proste czynności urastają często do rangi problemu nie do pokonania. Częste zmiany pozycji czy przemieszczanie podopiecznego mogą nadwyrężać nie tylko samego podopiecznego, ale także osobę, która jest za niego odpowiedzialna. Dostępne w sklepie Ronomed podnośniki dla niepełnosprawnych to urządzenia, które znacznie usprawniają opiekę nad osobą niepełnosprawną ruchowo. Dzięki nim codzienne czynności związane z pielęgnacją osoby chorej są zdecydowanie łatwiejsze.

Typy podnośników dla niepełnosprawnych

Na rynku dostępne są dwa rodzaje podnośników. Ich wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od potrzeb samego pacjenta, jak i jego opiekuna. Wyróżniamy:

  • podnośniki stacjonarne i przenośne – stacjonarne doskonale sprawdzą się do przenoszenia chorego z łóżka na wózek inwalidzki; przenośne pozwalają natomiast na transport pacjenta do innych pomieszczeń,
  • podnośniki elektryczne, manualne, akumulatorowe.

Podnośniki dla niepełnosprawnych elektryczne

Sterowanie podnośnikami tego typu odbywa się zdalnie za pomocą pilota. Urządzenie są łatwe w obsłudze, a jedynym wysiłkiem jest umieszczenie chorego w specjalnych noszach. Do prawidłowego działania tego typy sprzętu konieczny jest stały dopływ prądu.

Podnośniki dla niepełnosprawnych manualne

Zaletą podnośników manualnych jest łatwość szybkiego demontażu i rozłożenia. Można zabrać je w dowolne miejsce bez specjalnego przygotowania. Dzięki temu pacjent może czuć się bezpiecznie, niezależnie od miejsca, w którym przebywa. Urządzenie nie potrzebuje prądu, a dzięki łożysku oporowemu podnoszenie pacjenta odbywa się bez większego użycia siły.

Podnośniki dla niepełnosprawnych akumulatorowe

Połączeniem dwóch powyższych rodzajów podnośników są podnośniki, których działanie jest możliwe dzięki akumulatorom. Baterie pozwalają korzystać z urządzenia bez konieczności stałego podpięcia do prądu.

Podnośnik dla niepełnosprawnych w sklepie Ronomed

Podnośnik dla niepełnosprawnych to urządzenie, które sprawdzi się zarówno w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych, jak i w przestrzeni domowej. Oferowane przez nas urządzenia pochodzą od renomowanych producentów, którzy cenią sobie wysoką jakość produktów. Podnośniki dostępne w sklepie Ronomed posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty, które gwarantują bezpieczeństwo ich użycia w celach medycznych. Konstrukcje urządzeń są stabilne i wytrzymałe, a same podnośniki dostosowane do potrzeb pacjentów. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na dopuszczalne obciążenie urządzenia, by dopasować je do wagi pacjenta.

Podnośniki i dźwigi dla niepełnosprawnych wyposażone są w zaawansowany system unoszący, który sprawia, że moment podnoszenia bądź opuszczania jest płynny i zapewnia maksymalny komfort pacjentowi. Dzięki dodatkowym systemom zabezpieczającym przed awarią układu sterującego urządzenie to jest w 100% bezpieczne.

W naszej ofercie znajdą Państwo także wysokiej jakości nosidła w różnych rozmiarach, które są niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego używania podnośników.

Podnośnik wannowy, dźwig dla niepełnosprawnych

Podnośnik wannowy to urządzenie, które znacznie ułatwi codzienną czynność jaką jest kąpiel. Jest to urządzenie, które w łatwy, bezpieczny i szybki sposób transportuje osobę niesprawną ruchowo w dół wanny. Podnośnik wannowy hydrauliczny sterowany jest najczęściej za pomocą pilota, który jest wodoszczelny. Urządzenie mocowane jest na krawędzi wanny –  pacjent siada na siedzisku, a następnie urządzenie opuszczane jest w dół.

Podnośnik wannowy gwarantuje bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się na śliskiej powierzchni wanny. Dźwig dla niepełnosprawnych jest łatwy w utrzymaniu czystości. Jego wygląd jest estetyczny, a materiał odporny na korozję. Decydując się na jego zakup warto zwrócić uwagę między innymi na:

  • stabilność konstrukcji,
  • łatwość montażu i demontażu,
  • dopuszczalne obciążenie,
  • certyfikaty i atesty.

Ceny podnośników dla niepełnosprawnych

Ceny podnośników dla niepełnosprawnych dostępne w naszej ofercie uzależnione są przede wszystkim od rodzaju urządzenia, a także jego parametrów. Ceny wahają się w granicach od 3000 do 5000 złotych. Dużą rolę odgrywa również udźwig podnośnika.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą podnośników dla niepełnosprawnych, a w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z wyborem sprzętu do kontaktu z naszymi specjalistami.

 

W naszym sklepie medycznym oferujemy również ławki do wanny dla niepełnosprawnych, wózki elektryczne dla seniora, podwieszki rehabilitacyjne.

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl