Wersje językowe
Masz pytania? tel: 71 345 88 45 e-mail: biuro@ronomed.pl
Zapytaj naszych specjalistów

Dział obsługi klienta
Tel. + 48 71 345 88 45
Tel. + 48 71 346 18 84
e-mail: biuro@ronomed.pl

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Schodołaz

Schodołazy to urządzenia, które służą do bezpiecznego pokonywania schodów przez osoby na wózkach inwalidzkich. Korzystanie z nich znacznie poprawia komfort życia i pozwala w łatwy i szybki sposób przetransportować osobę niepełnosprawną po niewygodnym dla niej terenie. Aby jak najlepiej sprostać wymaganiom, schodołazy podzielone zostały na kilka rodzajów.

Zalety schodołazów

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które mają na celu pozwolić niepełnosprawnym swobodnie przemieszczać się po schodach. Wśród nich wyróżnia się między innymi specjalne windy czy platformy, które na stałe montowane są przy schodach. Niestety, takie rozwiązania nie są uniwersalne i nie zawsze istnieje możliwość zamontowania tego typu sprzętu we wszystkich rodzajach budynków. Zdecydowanie lepszym pomysłem mogą być zatem mobilne schodołazy, czyli urządzenia, które pozwalają na bezpieczny i wygodny transport osoby niepełnosprawnej na większości rodzajów schodów. Tego typu urządzenia charakteryzują się niezawodną elektroniką i mechaniką, która zapewnia nie tylko płynny ruch urządzenia, ale również podwyższa stopień bezpieczeństwa. Schodołazy stosuje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Schodołaz gąsienicowy

Schodołaz gąsienicowy to urządzenie mobilne, które porusza się po stopniach schodów na gąsienicach, które są wykonane z twardej gumy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie niszczą i nie brudzą schodów. Urządzenia tego typu, ze względu na swoją wagę i rozmiary, zdecydowanie lepiej sprawdzają się na szerokich klatkach schodowych pozbawionych ostrych zakrętów. Obsługa schodołazu gąsienicowego jest prosta i nie wymaga używania dodatkowej siły.

Schodołaz kroczący

Schodołaz kroczący to urządzenie, które jest zdecydowanie mniejsze i lżejsze niż wspomniany wyżej schodołaz gąsienicowy. Dzięki temu jest łatwy w transporcie. Schodołaz kroczący sprawdza się zarówno na schodach prostych, jak i kręconych. Do jego obsługi potrzebne jest jednak użycie siły operatora urządzenia. Sprzęt wyposażony jest najczęściej w regulowany podnóżek i zagłówek. Aby zwiększyć bezpieczeństwo osoby znajdującej się na schodołazie został on wyposażony również w pasy bezpieczeństwa. Bardziej zaawansowane sprzęty posiadają także automatyczny system hamowania przy krawędziach schodów.

Schodołaz dla niepełnosprawnych w sklepie Ronomed

W ofercie sklepu Ronomed znajdą Państwo wysokiej jakości sprzęt pochodzący od renomowanych producentów. Schodołazy charakteryzują się wysoką jakością wykonania i niezawodnością. Są bezpieczne w użytku nie tylko dla osoby niepełnosprawnej, ale także dla operatora. Posiadają wszelkie certyfikaty i atesty, które potwierdzają ich solidną konstrukcję i bezpieczeństwo. Schodołazy znacznie poprawiają jakość życia i wpływają na komfort i samopoczucie osoby chorej.

Cennik schodołazów w sklepie Ronomed

Cena schodołazu zależy przede wszystkim od jego rodzaju, a także stopnia zaawansowania technologicznego. W sklepie Ronomed znajdą Państwo urządzenia, które mieszczą się w przedziale cenowym 15 000 złotych – 43 200 złotych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań związanych z wyborem urządzenia zapraszamy Państwa również do kontaktu z naszymi specjalistami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl