Ronomed.com.pl
Aparat do bezdechu sennego G3 z nawilżaczem BMC Aparat do bezdechu sennego G3 z nawilżaczem BMC
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 2 500,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Aparat do bezdechu sennego Prisma Smart Aparat do bezdechu sennego Prisma Smart
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 2 900,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Aparat do bezdechu sennego RESmart GII 3,5″ BMC z nawilżaczem BMC Aparat do bezdechu sennego RESmart GII 3,5″ BMC z nawilżaczem BMC
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 2 300,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Aparat do leczenia bezdechu sennego Prisma 20A Aparat do leczenia bezdechu sennego Prisma 20A
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 3 900,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Aparat CPAP, inaczej aparat do leczenia bezdechu sennego, proteza powietrzna lub aparat na bezdech. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie niezwykle przydatne osobom, u których podczas snu mają utrudnione oddychanie, często dochodzi u nich do zatrzymania oddechu lub jego znacznego spłycenia. Nowoczesna technologia wykorzystania w aparatach pozwala skutecznie walczyć z dolegliwością.

Aparat CPAP do leczenia bezdechu sennego – jakie mają zadanie?

Aparat oddechowy jest używany do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego (OSA).
Bezdech senny występuje, gdy drogi oddechowe ulegają zwężeniu lub blokadzie, prowadząc do przerw w oddychaniu podczas snu. Protezy powietrzne wytwarzają w drogach oddechowych ciśnienie dodatnie. Wzrost ciśnienia w drogach oddechowych pomaga utrzymać je otwarte, zapobiegając ich zwężeniu lub całkowitemu zablokowaniu podczas snu.
Działanie aparatów do bezdechu sennego poprawia także jakość snu. Osoby korzystające z często doświadczają lepszego snu, z mniejszą ilością przerwań w trakcie nocy.

Jaki aparat do leczenia bezdechu sennego?

Szukając odpowiedniego aparatu CPAP musisz dowiedzieć się, jaki rodzaj bezdechu u Ciebie występuje. Dlatego diagnoza lekarza jest nieunikniona. Na tej podstawie do wyboru masz 3 rodzaje urządzeń:

  • Stałociśnieniowy (CPAP): odpowiednie dla osób z obturacyjnym bezdechem sennym. Aparat dostarcza przez cały cykl pracy stałe ciśnienie.
  • Automatyczny (APAP): odpowiednie dla osób z obturacyjnym bezdechem sennym. Urządzenie automatycznie dostosowuje się do potrzeb pacjenta w trakcie snu.
  • Dwupoziomowy (BiPAP): odpowiednie dla osób o mieszanym lub centralnym bezdechu sennym. Dostarcza dwupoziomowe ciśnienie powietrza – jedno dla wdechu (wyższe ciśnienie) i drugie dla wydechu (niższe ciśnienie).

Kolejny czynnik to ilość zaleconego powietrza przez lekarza, którą musi wytworzyć sprzęt, aby drogi oddechowe zostały udrożnione.

Aparat stałociśnieniowy – cena

Ceny protez powietrznych mogą znacznie się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak marka, model, funkcje dodatkowe czy dostępność na rynku. Ogólnie rzecz biorąc, aparaty to sprzęt medyczny, który może być kosztowny, ale zazwyczaj stanowi ważną inwestycję w zdrowie pacjenta cierpiącego na utrudnione oddychanie przez sen.

Ceny aparatów CPAP mogą się wahać od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od modelu. Warto jednak zauważyć, że niektóre czynniki mogą wpływać na koszty dodatkowe:

Maska: Ceny masek mogą być zróżnicowane w zależności od typu maski i jej marki.

Akcesoria: Dodatkowe akcesoria, takie jak rury, filtry, czy nawilżacze, mogą być konieczne i wpływać na koszty.

Serwis i gwarancja: Niektóre aparaty mogą oferować rozszerzone gwarancje lub usługi serwisowe, co również wpływa na koszty.

Aparaty CPAP do leczenia bezdechu sennego w Ronomed

Jesteśmy dystrybutorem najlepszych rozwiązań dla medycyny. Jeśli szukasz sprawdzonego sprzętu, który zapewni Ci komfortowy i bezpieczny sen przez wiele długich lat, dobrze trafiłeś. Producenci, z którymi współpracujemy to godni zaufania profesjonaliści. A ich sprzęt to certyfikowane aparaty, które spełniają wszystkie normy. Z chęcią pomagamy naszym klientom dobrać odpowiedni model do potrzeb, tak aby już pierwsze użycie zapewniło korzyści zdrowotne.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl