Ronomed.com.pl

Jakie zastosowanie w medycynie ma aparat do ultradźwięków? Ultradźwięki w medycynie stosuje się od dłuższego czasu. Są to po prostu fale dźwiękowe o wyjątkowo wysokiej częstotliwości, które nie są słyszane przez ludzi, a od dawna wykorzystywane były przede wszystkim w diagnostyce (ultrasonografia). Emitowane są przez specjalne urządzenie do ultradźwięków. To jednak nie wszystko. Aparat ultradźwiękowy może okazać się bardzo pomocny także w przypadku kamieni nerkowych, zaćmy, szeroko pojętej rehabilitacji. Ultradźwięki, emitowane przez specjalne aparaty, przyspieszają krążenie krwi i podnoszą temperaturę ciała pacjenta. Aby ultradźwięki były naprawdę skuteczne, powinno się stosować profesjonalne urządzenia do ich emisji.

Terapia ultradźwiękowa – przydatne aparaty emitujące ultradźwięki

Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości sprzęt do ultradźwięków. Ze względu na zróżnicowane oczekiwania naszych klientów, dbamy, aby oferta była optymalnie urozmaicona. W zależności od modelu, aparat do terapii ultradźwiękowej może być używany nie tylko stacjonarnie, ale także w systemie przenośnym. Jesteśmy w stanie zaproponować także aparat do sonoterapii - za pomocą tego typu urządzeń (po połączeniu ich z elektrostymulatorem) można przeprowadzać także zabiegi z zakresu terapii skojarzonej. To jeszcze nie wszystko, w naszej ofercie dostępne są nie tylko urządzenia do ultradźwięków, ale także sprzęty, które jednocześnie pozwalają na przeprowadzenie jonoforezy.

Ultradźwięki w fizykoterapii

Bardzo dobre wyniki przynoszą ultradźwięki w fizykoterapii. Aparat ultradźwiękowy wspomaga leczenie zwyrodnień stawów biodrowych oraz kolanowych, różnego typu dolegliwości bólowych mięśni, zapalenia stawów, kręgosłupa itd. Ultradźwięki mogą pomóc także w przypadku przykurczu mięśni. Oczywiście, jeśli terapia ultradźwiękowa ma przynieść efekty, powinna być prowadzona przez specjalistę, z zastosowaniem nowoczesnych aparatów do sonoterapii, które w tej chwili dostępne są także w asortymencie naszego sklepu.

Aparat do ultradźwięków - co to jest?

Aparat do ultradźwięków to urządzenie generujące dźwięk o określonej częstotliwości, który wykazuje skuteczne działanie na obszary zmienione chorobowo. Wskazaniem do stosowania aparatów do terapii ultradźwiękowej jest przede wszystkim ograniczenie ruchomości stawów spowodowane przykurczem więzadeł, powięzi lub innych struktur oraz wspomaganie procesów regeneracji uszkodzonych tkanek.

Aparat ultradźwiękowy pozwala uzyskać dwa typy efektów:

 • termiczne - związane z nagrzewaniem tkanek o dużej zawartości kolagenu, jak blizny, stawy, ścięgna, więzadła,
 • atermiczne - związane z przepływem płynów ustrojowych, głównie limfy.

Urządzenie do ultradźwięków może występować w wersji stacjonarnej i przenośnej. Do gabinetów specjalistycznych polecamy urządzenia stacjonarne - najczęściej cechują się one większą funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. Aparat do ultradźwięków przenośny sprawdzi się przede wszystkim w pracy mobilnej.

Do czego wykorzystuje się aparat ultradźwiękowy?

Aparat do ultradźwięków przeznaczony jest przede wszystkim do leczenia zespołów bólowych, przykurczów czy chorób zwyrodnieniowych. Dzięki emisji ciepła działa kojąco i uśmierza ból, a dzięki uzyskiwaniu efektów atermicznych, urządzenie do ultradźwięków wpływa na poprawę przepływu limfy.

Aparat ultradźwiękowy ma szerokie zastosowanie m.in. w leczeniu:

 • osteoporozy,
 • rwy kulszowej,
 • zapaleń (m.in. ścięgien, mięśni, tkanek chrzęstnych, torebek stawowych),
 • kontuzji.

Ponadto, aparat do ultradźwięków wykorzystywany jest także w masażu oraz zabiegach poprawiających wygląd i jakość skóry.

Przeciwwskazania do terapii ultradźwiękowej

Choć ultradźwięki emitowane przez specjalistyczny aparat wykazują dobroczynny wpływ na organizm, w określonych sytuacjach stosowanie aparatów ultradźwiękowych nie jest wskazane:

 • w okolicach brzucha podczas ciąży,
 • w przypadku chorób nowotworowych,
 • w miejscach, w których możliwe jest wystąpienie krwawienia,
 • w przypadku nieprawidłowości układu naczyniowego,
 • w przypadku hemofilii,
 • w okolicy rozrusznika serca lub innych implantów elektronicznych.

Oferujemy emitujący ultradźwięki sprzęt dostępny w różnych wariantach, przeznaczony do profesjonalnego zastosowania. Każdy aparat do ultradźwięków cechuje atrakcyjna cena, niezawodność i wysoka funkcjonalność. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu, pomożemy Ci wybrać optymalne rozwiązanie.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl