Ronomed.com.pl

Nowoczesny aparat EKG posiada funkcję diagnostyki, dzięki której możliwa jest pełna analiza badań oraz interpretacja słowna, uśrednianie wykresów EKG, tworzenie raportów (archiwizacja danych EKG). Elektrokardiograf obsługiwany przez klawiaturę alfanumeryczną, umożliwia sprawne wprowadzenie wszystkich danych. Z kolei klawiatura funkcyjna pozwala na bezproblemowe wykonanie badania EKG.

Każdy aparat do EKG dostępny w ofercie Ronomed dedykowany jest placówkom służby zdrowia, które cenią sobie wszelkie usprawnienia medyczne nowej technologii.

Elektrokardiograf - co to jest i do czego służy?

Przenośny aparat EKG to urządzenie służące do badania pracy serca w celu wykrywania chorób serca. Stanowi podstawowe narzędzie diagnostyczne w gabinetach kardiologicznych, ale wykorzystywany jest także m.in. w gabinetach internistycznych czy w karetkach. Cały zestaw tworzący elektrokardiograf składa się m.in. z urządzenia oraz elektrod, które mocowane są na ciele. Za ich pośrednictwem aparat EKG odbiera sygnały - zmiany potencjału elektrycznego - które zachodzą na powierzchni ciała. Aparat do EKG rejestruje prądy czynnościowe mięśnia sercowego, a kolejno drukuje wynik (krzywa EKG na specjalnym papierze).

Urządzenie do EKG umożliwia przede wszystkim szybką diagnozę wielu chorób serca. Elektrokardiograf pozwala wykryć m.in.:

 • zapalenie mięśnia sercowego,
 • chorobę wieńcową,
 • ślady przebytego i symptomy występującego aktualnie zawału serca,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • niektóre wrodzone wady serca.

Kiedy przeprowadza się badanie aparatem EKG?

Badanie aparatem EKG zalecane jest osobom, które ukończyły 45. rok życia, ponieważ wzrasta u nich ryzyko zachorowania na choroby serca. Ponadto, badanie jest wskazane dla osób, których bliscy zmagają się z chorobami serca

Wskazanie do przeprowadzenia badania EKG stanowią także dolegliwości takie jak:

 • ból w klatce piersiowej,
 • kołatanie serca,
 • omdlenia, zawroty głowy itp.,
 • nadciśnienie tętnicze.

Aparat do EKG wykorzystuje się także do badania przeprowadzanego u osób zmagających się z chorobami serca, w celu obserwacji organizmu oraz skutków leczenia. Są to osoby m.in.:

 • z rozrusznikiem serca,
 • z rozpoznaną arytmią,
 • które przyjmują leki antyarytmiczne.

Badanie elektrokardiografem jest bezpieczne, nie stwierdzono przeciwwskazań do jego wykonywania. Może być przeprowadzane również w przypadku kobiet w ciąży.

Aparaty do EKG w ofercie sklepu Ronomed

Sklep medyczny Ronomed jest autoryzowanym dystrybutorem sprzętu do kardiologii, światowej klasy producenta (BTL). Oferujemy szeroką gamę nieinwazyjnych aparatów kardiologicznych tj. aparat EKG 3-, 6- i 12-nasto kanałowy, systemy do prób wysiłkowych czy holter EKG. Każdy dostępny w ofercie aparat EKG cechuje konkurencyjna cena oraz innowacyjność rozwiązań.

Dostępne u nas aparaty EKG przenośne pozwalają na zaawansowaną, precyzyjną diagnostykę opartą na najnowszych badaniach. Wybrane modele przeznaczonych do EKG aparatów są wyposażone w kolorowe ekrany dotykowe, graficzne, filtry autoadaptacyjne, połączenia USB. Wydruk zapisów aparatury odbywa się na papierze o określonej szerokości, także w formacie A4 (szerokość wydruku 210mm).

Ile kosztuje profesjonalny aparat EKG?

Aparat EKG to urządzenie, którego cena ustalana jest indywidualnie - zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez wiadomość e-mail. Ustalona cena dotyczy zestawu obejmującego m.in. komplet elektrod (klipsowe kończynowe, piersiowe), kabel pacjenta spoczynkowego, przewód, żel oraz rolkę papieru EKG o określonej szerokości.

Zapraszamy do zapoznania się pozostałą częścią wyposażenia placówek służby zdrowia, oferujemy również stoły rehabilitacyjne, aparaty do elektroterapii, łóżka szpitalne . W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl