Ronomed.com.pl
Lampa Lumina Lampa Lumina
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 3 500,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Lampa Solmed UNO / DUO Lampa Solmed UNO / DUO
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 3 677,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Lampa sollux na zatoki to urządzenie o dużym potencjale terapeutycznym, stosowane w zabiegach ciepło-leczniczych. Lampy Sollux emitują światło podczerwone (stąd też inna nazwa "lampa infrared"), którego właściwości cieplne znajdują zastosowanie przede wszystkim w gabinetach fizykoterapii, w szpitalach, przychodniach, a nawet w gabinetach kosmetycznych.

Sollux – lampa na podczerwień

Sollux to elektryczna, terapeutyczna lampa na podczerwień. Emitowane przez nią promienie są bardzo dobrze pochłaniane przez ludzkie tkanki. Miejscowe ich rozgrzanie pozwala na zmniejszenie napięcia mięśniowego i wpływa na rozszerzanie naczyń krwionośnych, a więc na poprawę ukrwienia. Dzięki temu lampa rozgrzewająca pozytywnie wpływa na metabolizm i wymianę substancji odżywczych. Pomaga organizmowi oczyścić się ze szkodliwych substancji i zregenerować. Promieniowanie działa również przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Lampa na podczerwień wykorzystywana jest w terapii mięśniobólowej, terapii stanów zapalnych (okołostawowych, zapalenia nerwów, zatok). Często stosuje się tę metodę do leczenia zmian skórnych tj. blizny, zrosty, stany pooparzeniowe, odmrożenia itp. Bardzo często lampa sollux wykorzystywana jest na zatoki - zarówno w terapii przy zapaleniu zatok szczękowych, jak i zatok obocznych nosa.

Terapia z wykorzystaniem lampy Sollux

Lampa Sollux wykorzystywana jest do terapii prowadzonej zarówno w profesjonalnych gabinetach rehabilitacyjnych, jak i w domu. Dzięki temu lampa może być stosowana do np. leczenia zatok podczas samodzielnej terapii domowej. Aby jednak lampa rozgrzewająca przyniosła oczekiwane efekty, ważne jest właściwe dopasowanie dawki i intensywności promieni świetlnych. Wytwarzane ciepło powinno być przyjemne i nie „parzyć”. Lampę Sollux należy ustawić w odległości 30 do 50 cm od miejsca docelowego. Skóra powinna być odkryta i nie być pokryta żadnymi substancjami, a także nie posiadać ostrych zmian troficznych. W trakcie trwania sesji pacjent powinien mieć założone ochronne okulary. Pojedyncze naświetlanie lampą na podczerwień trwa od 10 do 20 minut.

Przeciwwskazania – lampa Sollux

Mimo dobroczynnego wpływu tego typu promieniowania na obszary zmienione chorobowo, do stosowania lampy na podczerwień istnieją pewne przeciwwskazania. Leczenie światłem podczerwonym przy użyciu lampy Sollux nie jest polecana osobom, które borykają się z:

  • padaczką,
  • gruźlicą,
  • chorobą wrzodową dwunastnicy lub żołądka,
  • nadciśnieniem tętniczym,
  • schorzeniami układu krążenia,
  • nowotworami.

Lampy Sollux w sklepie Ronomed

W asortymencie Ronomed dostępne są nowej generacji lampy Sollux zarówno stołowe, jaki i statywowe. Dzięki szerokiej ofercie, możesz dokonać przemyślanego wyboru i wyposażyć swój gabinet w funkcjonalne urządzenie terapeutyczne. Warto zwrócić uwagę na uniwersalne aparaty do naświetlań m.in. Lumina, Solmed, UNO/DUO. Oferujemy lampy rozgrzewające najwyższej jakości, które znajdują zastosowanie w szpitalach, placówkach medycznych i gabinetach fizykoterapeutycznych. Lampa sollux na zatoki na podczerwień wyposażona jest w niezbędne do bezpiecznego jej użytkowania akcesoria, takie jak: dwie pary okularów ochronnych i ochronna siatka. Urządzenia posiadają także certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo używania produktu. Sprzęt zakupiony w sklepie Ronomed podlega gwarancji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lamp Sollux (tzw. lamp infrared) w sklepie Ronomed. Polecamy także inne urządzenia wspomagające pracę organizmu, jak na przykład lampa Bioptron. Nasi doradcy służą pomocą w wyborze odpowiedniego sprzętu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl