Ronomed.com.pl
Wersje językowe
Masz pytania?    71 345 88 45    sklep@ronomed.pl
Producenci

Do czego służy spirometr? To urządzenie niezbędne do przeprowadzenia podstawowego badania - spirometrii - wykonywanego w przypadku podejrzenia chorób układu oddechowego, np. astmy, rozedmy, zapalenia oskrzeli itd. Badaniom spirometrycznym powinny regularnie poddawać się również osoby palące papierosy. Coraz częściej profesjonalne badania wykonuje się także w celu ustalenia, czy dana osoba może uprawić określony sport. Otrzymanie miarodajnego wyniku umożliwiają właśnie nowoczesne spirometry.

Podczas badania spirometrycznego urządzenia umożliwiają dokonanie:

  • pomiaru objętości powietrza wydychanego z płuc,
  • pomiaru natężenia przepływu powietrza przy wdechu i wydechu,
  • oceny wentylacji płuc u osób z dolegliwościami takimi jak duszności, świszczący oddech, przewlekły i duszący kaszel czy ból w klatce piersiowej.

Badanie pozwala diagnozować oraz nadzorować przebieg leczenia chorób powodujących zwężenie dróg oddechowych i utrudniających oddychanie. Spirometrię stosuje się także w orzecznictwie sportowym czy medycyny pracy oraz w epidemiologii.

Nowoczesne spirometry – jak one działają?

Spirometry pozwalają określić pojemność życiową płuc pacjenta. Składają się z dwóch części: głowicy oraz filtra. Podczas badania na nos pacjenta zakładany jest specjalny klips, dzięki któremu całe wydychane powietrze trafia na głowicę urządzenia. Badanie polega na wykonaniu do wnętrza urządzenia, w określonym przez lekarza tempie, kilku wdechów i wydechów przez specjalny jednorazowy ustnik. Spirometr oblicza szybkość wydechu, mierzy pojemność płuc pacjenta i przypisuje je do norm, które odpowiadają danemu wiekowi.

Badanie pozwala sprawdzić ogólną kondycję płuc i jest podstawą do dalszego leczenia. Oferowane urządzenia są zatem niezbędne w nowoczesnych przychodniach lekarskich, szpitalach i gabinetach medycznych.

Spirometry w ofercie sklepu medycznego Ronomed

W ofercie sklepu Ronomed znajdują się sprzęty od renomowanych producentów, posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty pozwalające na ich bezpieczny użytek w celach medycznych. Oferujemy najnowszej generacji urządzenia posiadające wiele przydatnych funkcji, takich jak: integracja danych czy natychmiastowy wydruk raportów z badania. Spirometry posiadają wysokiej jakości głowice, dzięki którym pomiar staje się jeszcze bardziej precyzyjny. Obsługa urządzeń tego typu jest niezwykle prosta, co znacznie usprawnia badanie. Niektóre modele wyposażone są w wysokiej jakości ekrany dotykowe, które ułatwiają konfigurowanie urządzenia. W naszej ofercie dostępne są również urządzenia, które charakteryzują się mniejszym rozmiarem i doskonale sprawdzą się podczas domowych wizyt.

Spirometry – cena w sklepie Ronomed

Każdy dostępny w naszym sklepie internetowym spirometr cechuje atrakcyjna cena za niezawodną jakość. Cena spirometrów uzależniona jest od rodzaju urządzenia, a także jego zaawansowania technicznego. W ofercie dostępne są spirometry, których cena znajduje się w przedziale od około 3000 złotych do prawie 9000 złotych. Najdroższe modele to nowoczesne urządzenia Alpha, które wyposażone są w najnowszej generacji głowice. Cechują się wyjątkową dokładnością pomiaru, a także nowoczesnymi jednorazowymi filtrami, które zapewniają wysoką i skuteczną ochronę przed zakażeniem krzyżowym.

 

Zapraszamy do zapoznania się pozostałą częścią wyposażenia gabinetów lekarskich, oferujemy również aparaty do elektroterapii, meble medyczne, wózki inwalidzkie. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl