Ronomed.com.pl
Fotel ginekologiczny Golem 6 do badań Fotel ginekologiczny Golem 6 do badań
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 22 132,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny Golem 6 ESP do badań Fotel ginekologiczny Golem 6 ESP do badań
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 24 699,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny Golem 6 ESP zabiegowy Fotel ginekologiczny Golem 6 ESP zabiegowy
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 26 979,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny Golem 6 P do badań Fotel ginekologiczny Golem 6 P do badań
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 15 860,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny Golem 6 zabiegowy Fotel ginekologiczny Golem 6 zabiegowy
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 24 413,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny Golem F1 Fotel ginekologiczny Golem F1
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 43 641,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny Golem Urodynamic 6 ET Fotel ginekologiczny Golem Urodynamic 6 ET
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 26 552,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny JFG 2 Fotel ginekologiczny JFG 2
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 5 088,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny JFG 3 Fotel ginekologiczny JFG 3
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 8 790,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny JFG 4 Fotel ginekologiczny JFG 4
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 9 654,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny JFG 4 O Fotel ginekologiczny JFG 4 O
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 10 230,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny JFG 5 Fotel ginekologiczny JFG 5
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 6 808,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Fotel ginekologiczny JFG 6 Fotel ginekologiczny JFG 6
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 9 743,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Krzesło ginekologiczne i urologiczne do gabinetu. 

Najważniejszym elementem wyposażenia gabinetu ginekologicznego jest funkcjonalny fotel przeznaczony zarówno do badań, jak i czynności zabiegowych. Oferta sklepu medycznego Ronomed to szeroki asortyment foteli ginekologicznych wyróżniających się funkcjonalnością, ale również nowoczesnym designem.

Ginekologiczny fotel – najważniejsze cechy

Fotele ginekologiczne to urządzenia, które powinny być przede wszystkim ergonomiczne, bezpieczne, ale także komfortowe. Te dostępne w ofercie naszego sklepu to głównie modele sterowane elektrycznie, co jest obecnie bardzo praktycznym i docenianym przez większość lekarzy rozwiązaniem. Za pomocą sterownika można w łatwy i szybki sposób wyregulować wysokość fotela, podkolanników oraz kąta oparcia ciała. Ta przydatna funkcja pozwala na dokładne dostosowanie ustawienia fotela do indywidualnych potrzeb zarówno lekarza, jak i pacjentki. Ponadto zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wygody podczas badań. Natomiast uchwyty rozmieszczone po obu stronach fotela mają za zadanie stabilizować pozycję pacjentki.

Fotele ginekologiczne są urządzeniami, które łatwo utrzymać w czystości. Dzięki temu gładka bezszwowa tapicerka z tworzywa sztucznego (dostępna w różnorodnej kolorystyce), którą są obszyte m.in. siedziska, oparcia pleców, podpórki pod nogi, zawsze będzie spełniać kluczowe standardy higieny w gabinecie lekarskim. Można ją dezynfekować bez obaw, że praktyki te w jakikolwiek sposób uszkodzą materiał. Stalowa konstrukcja fotela jest stabilna i wytrzymała, pokryta trwałym lakierem epoksydowym bądź farbą proszkową. Gwarantuje płynną i cichą pracę.

Niektóre z oferowanych przez nas foteli ginekologicznych wyposażone są w boczne szyny lub pojemniki ze stali nierdzewnej, do których mocowane jest wyposażenie dodatkowe, usprawniające czynności ginekologiczne.

Wszystkie modele prezentowane w naszej ofercie pochodzą od sprawdzonych producentów.

Fotel ginekologiczny nowej generacji to maksimum komfortu dla lekarza oraz pacjenta. Dzięki niemu wszystkie badania, przeprowadzone będą dokładnie i efektywnie.

Jak wybrać fotel ginekologiczny?

Zalecenia lekarzy są jasne i klarowne – każda kobieta powinna odwiedzać profilaktycznie gabinet ginekologiczny przynajmniej raz w roku. Statystyki mówią jednak same za siebie… ponad połowa pacjentek, odwiedza lekarzy jedynie w razie konieczności. Systematyczna kontrola układu rozrodczego i narządów płciowych kobiety, ma ogromne znaczenie w dziedzinie zapobiegania chorób i walki z rakiem. Niestety największym problemem wśród kobiet są przekazywane i często błędne stereotypy, które skutecznie zniechęcają kobiety do regularnego badania. Dotyczą one takich kwestii jak:

Fotele ginekologiczne stanowią nieodłączny element wyposażenia wnętrza gabinetu. Aby zachęcić i wymazać wszelkie nieprzyjemnie skojarzenia pacjentek, związane z gabinetami lekarskimi, warto postawić więc na odpowiedni sprzęt, który znacząco wpłynie na komfort psychiczny i fizyczny pacjentek. Jednak jak wybrać fotel ginekologiczny, który nie tylko da poczucie bezpieczeństwa kobiecie, ale wpłynie również na jakość pracy lekarza, usprawniając przeprowadzane badania?

Czym cechuje się dobry fotel ginekologiczny i urologiczny?

Na dobry i funkcjonalny fotel składa się wiele cech. Krzesło ginekologiczne powinno być jednak przede wszystkim dopasowane do rodzaju wykonywanych badań, by maksymalnie wpłynąć na sprawność przebiegu wizyty.

Rutynowe badania

W przypadku podstawowych oględzin zewnętrznych narządów płciowych, wystarczający będzie na przykład fotel ginekologiczny Juventus JFG1 lub Juventus JFG2 z demontowanym podnóżkiem. 

Jednak już w przypadku bardziej skomplikowanych badań, przy użyciu wziernika lub aparatury USG, niezbędne są fotele ginekologiczne, wyposażone w regulowane podkolanniki oraz umożliwiające ułożenie pacjentki w pozycji Trendelenburga i anty-Trendelenburga. Do tego typu zadań najlepszym rozwiązaniem będzie elektryczny fotel ginekologiczny Golem 6 lub Golem ESP z uchylnymi miskami na odpady, lub fotele ginekologiczne Juventus JFG 3, dzięki którym lekarz szybko zmieni pozycję pacjentki, za pomocą ręcznego pilota.

Zabiegi

Zabiegowy fotel ginekologiczny Golem 6 ESP to profesjonalna propozycja dla zabiegów operacyjnych, chirurgicznych lub plastycznych, zawierająca również dodatkowy wieszak na kroplówki, podpórki podudzia Goepela oraz ręczny lub nożny panel sterujący. Z kolei Golem Urodynamic 6 ET to specjalistyczny fotel, który po dołączeniu czwartego segmentu roboczego, staje się stołem chirurgicznym. Te niezawodne fotele zyskują coraz większą popularność wśród prywatnych gabinetów ginekologicznych, ze względu na niezwykłą funkcjonalność i szereg możliwości.

Wygoda i komfort

Fotel ginekologiczny musi być również wygodny. Nie może być twardy i wyglądem przypominać stalowego stołu operacyjnego. Powinien mieć miękki zagłówek i tapicerowaną powierzchnię, tak by kobieta czuła się w nim spokojna i mogła odprężyć się przed badaniem, co znacznie usprawnia pracę lekarza.

Elektryczne zasilanie

Elektryczne fotele ginekologiczne są natomiast obecnie najbardziej docenianymi elementami wyposażenia gabinetu wśród lekarzy. Lekarz podczas badania nie musi opuszczać stanowiska, wstawać i ograniczać przestrzeni pacjentce, gdyż wysokość fotela i kąty oparcia może regulować za pomocą paneli sterujących.

Jednym z najnowszych i najbardziej innowacyjnych modeli na rynku jest fotel ginekologiczny i urologiczny Golem F1. To produkt nowej generacji, który dostarcza maksimum możliwości, a przy tym wyglądem nie odbiega od domowego, wygodnego fotela. Prócz czterech segmentów powierzchni roboczej, zawiera również:

  • 6 siłowników elektromechanicznych,
  • oświetlenie LED,
  • podajnik z podkładem papierowym,
  • regulowane podpórki do stóp,
  • miskę na odpady higieniczne itp.

Fotel ginekologiczny Golem F1 to hit wśród foteli ginekologiczno-urologicznych w Europie.

Rodzaj i jakość tapicerki

Nic tak skutecznie nie odstraszy pacjentki jak pierwsze, negatywne wrażenie gabinetu. Stare farby na ścianach, zdarta podłoga, do tego popękany i porysowany fotel ginekologiczny brzmią strasznie, jednak nadal są często spotykanymi elementami w gabinetach.

Decydując się więc na zmianę i odświeżenie gabinetu bądź urządzając nowe miejsce pracy, warto wcześniej przemyśleć kilka kwestii, które będą budzić pozytywne emocje w pacjentkach. Pomieszczenie powinno być schludne i zadbane, utrzymane w neutralnych kolorach. Fotel u ginekologa, jak i meble powinny pasować do wystroju wnętrza i nadawać mu charakteru. Genialnie sprawdzą się w tym wypadku fotele ginekologiczne JFG 4 lub JFG 5, wykonane z tapicerki bezszwowej, dostępnej w obszernej gamie kolorów, zaczynając od tradycyjnej bieli i czerni, na zieleni i różu kończąc. Są nie tylko piękne, ale również wytrzymałe i odporne na eksploatację.

Wybór fotela ginekologicznego nie jest więc trudnym dylematem. Wystarczy jedynie skupić się na funkcjonalności oraz wykonaniu produktu. Ma on przede wszystkim zachęcać pacjentki do częstszych wizyt, być przyjemny w dotyku, odporny na uszkodzenia i pozwalać lekarzowi na profesjonalne przeprowadzenie odpowiednich badań.

Ceny foteli ginekologicznych dostępnych w sklepie Ronomed

Cena fotela ginekologicznego, podobnie jak innych sprzętów medycznych, uzależniona jest od stopnia zaawansowania technicznego i funkcji, jakimi dysponuje. Najmniej zaawansowane technicznie modele wahają się w granicach 3000 złotych, natomiast najbardziej zaawansowane modele krzeseł ginekologicznych to koszt ponad 30 000 złotych.

W ofercie sklepu Ronomed z pewnością znajdą Państwo ginekologiczny fotel dopasowany do indywidualnych potrzeb.

 

Sprawdź również meble medyczne, sprzęt medyczny, kozetki oraz łóżka szpitalne.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl