Ronomed.com.pl
Krzesło ewakuacyjne Everest Krzesło ewakuacyjne Everest
Dystrybucja: Ensafe
Cena: 13 000,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Krzesło ewakuacyjne Falcon Krzesło ewakuacyjne Falcon
Dystrybucja: Ensafe
Cena: 7 760,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Krzesło ewakuacyjne Robin Krzesło ewakuacyjne Robin
Dystrybucja: Ensafe
Cena: 4 470,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Pokrowiec z mocowaniem do ściany do materacy ewakuacyjnych PRIME i COMFORT Pokrowiec z mocowaniem do ściany do materacy ewakuacyjnych PRIME i COMFORT
Dystrybucja: Ensafe
Cena: 560,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Krzesła ewakuacyjne to sprzęt zaprojektowany do szybkiego i bezpiecznego przemieszczania osób z miejsc, które mogą być trudno dostępne lub niebezpieczne, na przykład z budynków, w których nie ma dostępu do windy podczas ewakuacji. Rozwiązanie często stosowane w sytuacjach, gdzie konieczne jest szybkie opuszczenie budynku.

Krzesło ewakuacyjne jest zazwyczaj lekkie, składane i łatwo je przenosić. Ma specjalne pasy bezpieczeństwa, które pomagają utrzymać osobę w miejscu podczas ewakuacji. Osoba, która potrzebuje pomocy, może być umieszczona na krześle, a następnie odpowiednio zabezpieczona, po czym krzesło może być kontrolowane przez jedną lub więcej osób, aby szybko dokonać bezpiecznej ewakuacji.

Dla kogo przeznaczone jest takie krzesło ewakuacyjne?

Krzesło ratunkowe jest przeznaczone dla osób, które z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie pokonać schodów lub innych przeszkód podczas ewakuacji z budynku. Obejmuje to osoby z ograniczeniami ruchowymi, osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami fizycznymi, kobiety w ciąży, osoby z wadami wzroku, otyłych, osoby, które straciły przytomność lub inne osoby, które z różnych przyczyn nie są w stanie bezpiecznie przejść przez standardowe procedury ewakuacyjne.

Osoby korzystające z krzesła ewakuacyjnego muszą być w stanie usiąść na nim i być zabezpieczone pasami bezpieczeństwa. Urządzenie wyposażone jest w specjalny uchwyt, który umożliwia bezpieczny transport po schodach w dół. W sytuacji ewakuacyjnej, kiedy schody lub inne przeszkody uniemożliwiają bezpieczne opuszczenie budynku, krzesło może być używane do zjazdu po schodach, zazwyczaj z pomocą przeszkolonego personelu lub innych osób odpowiedzialnych za ewakuację.

Sprzęt jest niezbędny w codziennej pracy m.in.:

  • ratowników medycznych, którzy odbierają pacjentów bezpośrednio z domów,
  • strażaków, aby móc sprawnie ewakuować osoby z budynku objętego zagrożeniem,
  • firm świadczących usługi znoszenia po schodach.

Jakie krzesło do ewakuacji wybrać?

W ofercie sklepu Ronomed można znaleźć najwyższej jakości krzesła ewakuacyjne przystosowane do różnych potrzeb.

Krzesło ewakuacyjne ROBIN nadaje się do znoszenia osób o ograniczonej zdolności poruszania oraz do transportu po płaskich, poziomych powierzchniach.

Krzesło ewakuacyjne FALCON nadaje się do znoszenia i wnoszenia osób o ograniczonej ruchomości. Umożliwia także unoszenie nad przeszkodami i poruszanie się po płaskich powierzchniach.

Krzesło ewakuacyjne EVEREST z napędem elektrycznym to sprzęt, który umożliwi znoszenie i wnoszenie pacjenta przy użyciu znikomej siły.

Krzesła ewakuacyjne dla osób o ograniczonej zdolności poruszania

Stawiamy na najlepsze, skuteczne i bezpieczne rozwiązania, dlatego w naszej ofercie dostępne są tylko certyfikowane krzesła do ewakuacji, które zostały docenione i wyróżnione przez polskie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Wybierając odpowiedni sprzęt, masz pewność, że transportowana osoba będzie mogła bezpiecznie pokonać schody, które często stają się ogromną przeszkodą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl