Wersje językowe
Masz pytania? tel: 71 345 88 45 e-mail: biuro@ronomed.pl
Zapytaj naszych specjalistów

Dział obsługi klienta
Tel. + 48 71 345 88 45
Tel. + 48 71 346 18 84
e-mail: biuro@ronomed.pl

Produkt dnia
Termometr Bezdotykowy GESS
Termometr Bezdotykowy GESS
150,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Materace przeciwodleżynowe

Sklep Ronomed jest dystrybutorem produktów niezbędnych w profilaktyce przeciwodleżynowej. Polega ona przede wszystkim na stosowaniu odpowiednich metod i specjalistycznego wyposażenia, które zapobiega powstawaniu bolesnych odleżyn. Jednym z najbardziej efektywnych środków zapobiegawczych jest wybór dobrej jakości materaca przeciwodleżynowego.

Materace przeciwodleżynowe – dla kogo?

Sprzęt medyczny tego typu jest szczególnie polecany osobom, które ze względu na stan zdrowia są unieruchomione i zmuszone do leżącego trybu życia. W takich przypadkach zaleceniami medycznymi jest zmiana pozycji pacjenta co cztery godziny. Niestety, nie zawsze jest to możliwe do wykonania, szczególnie jeżeli ciało osoby chorej jest zupełnie bezwładne. Aby zapewnić maksymalny komfort pacjentowi, stworzono specjalne materace przeciwodleżynowe, które zapobiegają powstawaniu bolesnych odleżyn. Głębokie rany spowodowane są długotrwałym uciskiem na tkanki, czyli ich niedotlenieniem. Oprócz tego, że są bolesne mogą prowadzić również do poważnych powikłań np. zakażenia. Materace, dzięki technice zmiennociśnieniowej, zapewniają choremu stymulację tkanek, co pozwala na ich stałe dotlenianie.

Materace przeciwodleżynowe w sklepie Ronomed

Materac przeciwodleżynowy posiada dużą ilość małych przestrzeni, które naprzemiennie, automatycznie wypełniane są powietrzem. W dużej mierze wpływa to na dopasowanie odpowiednich punktów podparcia osoby chorej. Ciało cały czas spoczywa na jednej i stałej wysokości. Najlepsze odciążenie zapewniają materace wyższe, z większą ilością powietrznych komór. Materace przeciwodleżynowe nowej generacji zapewniają równomierne rozmieszczenie ciężaru ciała na większej powierzchni. Tym samym siła nacisku wywierana na ciało przez materac wyraźnie się zmniejsza.

Wyróżniamy dwa rodzaje materacy:

W sklepie Ronomed dostaną Państwo innowacyjne i wyjątkowo skuteczne materace przeciwodleżynowe dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Produkty dostępne w naszym sklepie wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które łatwo utrzymać w czystości.

Dlaczego materace przeciwodleżynowe są tak ważne?

Materace przeciwodleżynowe wpływają na prawidłowe krążenie krwi. Wnętrze materaca stale pulsacyjnie i rytmicznie wypełniane jest powietrzem. Stałe pobudzanie komórek zapobiega ich obumarciu. Materace wpływają także na komfort pacjenta – mają właściwości terapeutyczne i uśmierzają ból. Dodatkowo, eliminują uciski i drętwienie kończyn. Ważną funkcją jest także zapewnianie i utrzymywanie optymalnej temperatury ciała pacjenta. Bolesne rany tworzą się najczęściej w miejscach bardzo ciepłych i spoconych, dlatego tak ważna jest odpowiednia wilgotność skóry zapobiegającą rozwojowi bakterii.

Materac przeciwodleżynowy ułatwia także pracę opiekunów osoby chorej. Dzięki niemu nie ma konieczności częstego zmieniania położenia ciała pacjenta. Jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów o podwyższonej masie ciała.

Materac przeciwodleżynowy – cena

Materacy dostępne w sklepie Ronomed pochodzą od producentów, którzy cenią sobie przede wszystkim jakość wykonania produktu, a także funkcjonalność i komfort osoby z niego korzystającej. Ceny materacy przeciwodleżynowych w sklepie Ronomed zależą przede wszystkich od parametrów technicznych produktu. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo zarówno niskie, jak i wysokie materace przeciwodleżynowe, a także niezbędne do prawidłowej pracy produktu pompy. Asortyment z tej kategorii polecany jest zarówno pacjentom przebywającym w domach, jak i wyposażenie szpitala i ośrodków medycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Ronomed, a w razie jakichkolwiek wątpliwości do kontaktu z naszymi specjalistami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl