Ronomed.com.pl

Koszty dostawy

§ 3

Termin i koszty wysyłki

1. Podstawą do rozpoczęcia procesu realizowania zamówienia i wysyłki towaru jest prawidłowo przesłany i wypełniony formularz zamówienia za pośrednictwem strony internetowej Ronomed, a następnie opłacenie faktury proforma lub płatność on-line. W przypadku zamówienia złożonego mailem lub fax-em, potwierdzenie złożonego zamówienia nastąpi e-mailem przesłanym zwrotnie przez Ronomed z wystawionym dokumentem pro-forma, zgodnie z § 2 pkt 3 regulaminu, a w przypadku zamówienia telefonicznego musi być przesłane w formie pisemnej mailem lub fax-em na nr telefonu Ronomed.

2. Orientacyjny czas realizacji zamówienia trwa zazwyczaj do 14 dni roboczych. Czas realizacji zamówień wykonywanych na zamówienie (takich jak: kozetki, stoły rehabilitacyjne, lustra itp.) będzie ustalany indywidualnie z każdym Klientem. Koszty przesyłki pobierane są jednorazowo, bez względu na ilość przesyłek jakie zostaną wykonane w obrębie jednej umowy sprzedaży.

3. Przed odebraniem przesyłki od kuriera przez Kupującego należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby (taśmy) są zerwane, to należy nie przyjmować przesyłki  i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się niezwłocznie z Ronomed w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.  Brak stwierdzenia nieprawidłowości w zakresie stanu ilościowego lub jakościowego przesyłki przy odbiorze może mieć negatywny wpływ na wynik rozpatrzenia roszczeń z tytułu uszkodzenia lub okradzenia przesyłki  w transporcie i wydłużyć termin reklamacji w tym zakresie do 30 dni roboczych.

4. Towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu  zamówienia lub podany telefonicznie lub drogą e-mailową. Ronomed poinformuje Kupującego niezwłocznie o nieprawidłowo wypełnionym formularzu zamówienia, który uniemożliwia dokonanie wysyłki  lub może ją opóźnić.

5. Towar jest dostarczany za pomocą wyspecjalizowanych firm kurierskich. W niektórych przypadkach istnieje możliwość odbioru osobistego towarów  w siedzibie firmy Ronomed, co wymaga wcześniejszego ustalenia z przed złożeniem zamówienia.

6. Kupujący jest obciążany kosztami  dostawy (wysyłki) określonymi w cenniku transportu w przypadku, gdy dostawa dotyczy tylko jednego produktu dostępnego w sklepie Ronomed. W przypadku jednak, kiedy Kupujący dokonuje jednego lub kilku produktów wymagających zamówienia u producenta lub sprowadzenia na indywidualne zamówienie, to wysokość opłat za dostawę uzależniona będzie od rodzaju transportu oraz  sposobu płatności, o czym Kupujący zostanie poinformowany w sposób i w terminie określonym w par. 3 ust. 2 regulaminu.

7. W przypadku, gdyby Kupujący nie odebrał przesyłki pomimo podjętej próby doręczenia towaru przez Ronomed, to w takim przypadku ponosi koszty transportu tego towaru nawet wówczas kiedy w potwierdzeniu zamówienia pro-forma otrzymał możliwość bezpłatnej dostawy tego towaru.

Wersje językowe
Masz pytania?    71 345 88 45    sklep@ronomed.pl
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl