Mata do akupresury - jak używać maty z kolcami
Mata do akupresury - jakie ma właściwości?

Mata do akupresury wykorzystuje jedną z technik terapeutycznych, które były powszechne stosowane już 5000 lat temu, gdzie metody uciskania wybranych partii ciała nazywane były Shiatsu (Japonia). Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się specjalne maty do akupresury, które według deklaracji producentów — wpływają terapeutycznie niemal na cały organizm. Czy tak jest faktycznie? Jak używać maty do akupresury i jakie zalety ma mata z kolcami?

czytaj całość »
Dlaczego warto kupić skuter elektryczny dla niepełnosprawnych?
Dlaczego warto kupić skuter elektryczny dla niepełnosprawnych?

Dla osób z niepełnosprawnością skuter inwalidzki może okazać się zerwaniem z dotychczasowymi barierami stawianymi przez ciało, a także szansą na usamodzielnienie i większą mobilność. Nowoczesne skutery dla niepełnosprawnych zasilane są nie paliwem, a prądem, co sprawia, że są ekologiczne i tańsze w eksploatacji, co ma realne znaczenie ekonomiczne. Na co zwrócić uwagę wybierając pojazdy dla niepełnosprawnych? Jak dokładnie działa skuter elektryczny? 

czytaj całość »
Wady i zalety leczenia ciepłem - lampa na podczerwień
Wady i zalety leczenia ciepłem - lampa na podczerwień

Lampa na podczerwień jest bardzo pomocna podczas leczenia wielu różnych dolegliwości bólowych oraz gorszego samopoczucia psychicznego. W sytuacji, gdy czujemy ból, jesteśmy zestresowani, chcemy pozbyć się tych nieprzyjemnych odczuć i często zażywamy środki medyczne z apteki. Wprawdzie tabletki są skuteczne i szybkie w działaniu, jeśli jednak sięgamy po nie zbyt często, mogą negatywnie wpływać na inne organy, np. wątrobę. Lampa lecznicza jest znacznie mniej inwazyjnym środkiem, a przy tym cieszy się dużą efektywnością, jeśli chcemy odzyskać zdrowie. W dzisiejszym artykule szerzej zajmiemy się tym tematem - wyjaśnimy, czym jest lampa lecznicza do naświetlań, wyróżnimy jej rodzaje oraz zastosowanie, a także przeciwskazania.

czytaj całość »
Jak wybrać lampę operacyjną?
Jak wybrać lampę operacyjną?

Odpowiednie oświetlenie pełni kluczową rolę podczas zabiegów chirurgicznych. Jak wybrać lampę operacyjną, która podniesie komfort pracy lekarza i zapewni bezpieczeństwo pacjentom? Producenci sprzętu medycznego mają w ofercie nowoczesne urządzenia dostępne w różnych wersjach. Dowiedz się, jakie funkcje lamp zabiegowych są najważniejsze i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

czytaj całość »
Jaki pulsoksymetr napalcowy wybrać?
Jaki pulsoksymetr napalcowy wybrać?

Od czasu wybuchu pandemii coraz więcej osób zastanawia się, jaki pulsoksymetr napalcowy wybraćPulsoksymetry są jednak przydatne w profilaktyce wielu innych chorób i dolegliwości innych niż Covid-19,  warto więc mieć je w swojej apteczce. Dowiedz się, co to jest pulsoksymetr napalcowy i jaki model kupić, żeby najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

czytaj całość »
CHROMOTERAPIA - czyli leczenie kolorami działa
CHROMOTERAPIA - czyli leczenie kolorami działa

Koloroterapia, znana także jako chromoterapia to oddziaływanie kolorami, które może być wsparciem dla konwencjonalnego leczenia. Kolory w dużym stopniu wpływają na nasze samopoczucie psychiczne oraz fizyczne. Na kolory zwracamy uwagę podczas urządzania przestrzeni oraz przy doborze ubrań. Terapia kolorami stosowana jest także w medycynie.

czytaj całość »
Dofinansowanie do Łóżka Rehabilitacyjnego - Jak Uzyskać?
Dofinansowanie do Łóżka Rehabilitacyjnego - Jak Uzyskać?

Warunki, które są potrzebne, by otrzymać dofinansowanie do łóżka rehabilitacyjnego, schodołazów osobowych, czy podnośników rehabilitacyjnych z dużą dokładnością określa Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. Zakup może obejmować jedynie te urządzenia oraz sprzęty, które likwidują bariery architektoniczne. Środki pobierane są z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, czyli PFRON.

czytaj całość »
Fizykoterapia - co to i jakie są jej rodzaje?
Fizykoterapia - co to i jakie są jej rodzaje?

Fizykoterapia jest typem rehabilitacji medycznej, rodzajem fizjoterapii. Stosowana jest w celach leczniczych, oddziaływując na dotknięte chorobą miejsca. Fizykoterapia pozwala na usprawnienie mięśni po urazach, takich jak złamania, a także zredukowanie bólu. To zabieg, który poprawia jakość oraz komfort życia. Zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym szczegółowo omawiamy jej działanie oraz rodzaje. 

czytaj całość »
Wagi medyczne - ustawy i normy
Wagi medyczne - ustawy i normy

Wagi medyczne, podobnie jak inne sprzęty wyposażenia gabinetów i zakładów opieki zdrowotnej, muszą spełnić dozwolone normy dotyczące wyrobów medycznych. Jednak w tym przypadku istnieje wiele dodatkowych zasad, które określają przydatność sprzętu do używania w placówce. Dowiedzmy się zatem, jakie ustawy i normy powinny posiadać wagi medyczne, zanim trafią do gabinetu lekarskiego.

czytaj całość »
Jak wyposażyć gabinet fizykoterapii
Jak wyposażyć gabinet fizykoterapii

Fizykoterapia zaliczana jest do form fizjoterapii. Potwierdzona skuteczność w leczeniu wielu dolegliwości zdrowotnych wpłynęła na to, że tego typu zabiegów korzysta coraz większa liczba osób. Jeśli zastanawiacie się nad otworzeniem gabinetu świadczącym usługi z tego zakresu, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. Mówimy w nim o tym, jak wyposażyć gabinet fizykoterapii.

Hydroterapia - co to jest? Wskazania i zabiegi
Hydroterapia - co to jest? Wskazania i zabiegi

Obecnie istnieje wiele alternatywnych form leczenia, a jedną z nich jest hydroterapia. Co to jest hydroterapia, na czym polega i w jakich przypadkach należy ją stosować? W dzisiejszym artykule wyjaśniamy wymienione kwestie, a także wymieniamy najbardziej popularne zabiegi hydroterapeutyczne.

czytaj całość »
Jak zadbać o wózek inwalidzki?
Jak zadbać o wózek inwalidzki?

Sprzęt do rehabilitacji ułatwia życie osobom, które nie mogą poruszać się samodzielnie. Jak zadbać o wózek inwalidzki, by mógł posłużyć ich użytkownikowi przez długi czas? Kwestie z tym związane poruszamy w dzisiejszym artykule. Wózki inwalidzkie bardzo często trafiają do serwisów sprzętu rehabilitacyjnego, co zwykle spowodowane jest niewłaściwym ich użytkowaniem.

czytaj całość »
Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie?
Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie?

Mierzenie ciśnienia krwi pozwala na kontrolę naszego stanu zdrowia. Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi i w jaki sposób się do tego przygotować? Zachęcamy do lektury artykułu, w którym wyjaśniamy tego rodzaju kwestie. Dowiesz się z niego także, jak wybrać profesjonalny ciśnieniomierz.

czytaj całość »
Aparat USG - jak działa, jaki kupić?
Aparat USG - jak działa, jaki kupić?

Ultrasonograf to urządzenie, które pełni istotną rolę w diagnostyce oraz ratowaniu zdrowia i życia. Jak wybrać dobry aparat USG, by sprawdził się w placówce medycznej? Warto zapoznać się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa aparat USG i na co należy zwrócić uwagę podczas jego zakupu. 

czytaj całość »
Krioterapia - co to jest? Porównanie aparatów do krioterapii
Krioterapia - co to jest? Porównanie aparatów do krioterapii

Pojawiły się u Ciebie dolegliwości bólowe, szukasz sposobu, by zredukować obrzęk albo wyeliminować stan zapalny? Sprawdź, co to jest krioterapia i dlaczego warto z niej skorzystać. Nazywana również terapią leczenia zimnem, jest zabiegiem o wszechstronnym zastosowaniu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

czytaj całość »
Schodołaz - jaki rodzaj wybrać?
Schodołaz - jaki rodzaj wybrać?

Zastanawiając się nad tym, jaki schodołaz wybrać należy przeanalizować wiele czynników. Jego wybór zależny jest od indywidualnych potrzeb, miejsca zamieszkania oraz kwestii finansowych. Obecnie na rynku znaleźć można wiele profesjonalnych schodołazów dostosowanych do potrzeb użytkowników.

czytaj całość »
Elektroterapia - jak działa, jakie są korzyści?
Elektroterapia - jak działa, jakie są korzyści?

Aparaty do elektroterapii są jednym z podstawowych elementów wyposażenia gabinetu fizjoterapeuty. Wysoka jakość sprzętu jest konieczna do skutecznego przeprowadzenia zabiegów. Elektroterapia to powszechnie wykorzystywana technika terapeutyczna umożliwiająca leczenie wielu schorzeń. Z tego tekstu dowiesz się, jak działa elektroterapia, jakie korzyści przynosi oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu do elektroterapii.

czytaj całość »
Czy wiesz do czego służy spirometr?
Czy wiesz do czego służy spirometr?

Choroby układu oddechowego są obecnie w czołówce, jeśli chodzi o zgony na całym świecie. Najbardziej poważne w skutkach schorzenia dróg oddechowych to m.in. astma, nowotwór płuc, Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc (POChP), a także gruźlica i mukowiscydoza. Niemniej poważny jest Zespół Ostrej Niewydolności Oddechowej (ARDS), bezdech senny i ostre infekcje dróg oddechowych. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że w 2016 roku na samą astmę chorowało około 339 milionów osób na całym świecie. Jednym z najbardziej popularnych badań, które pozwala na rozpoznanie zaburzeń układu oddechowego jest spirometria. Badanie jest wykonywane za pomocą małego urządzenia nazywanego spirometrem.

czytaj całość »
Do czego służy koncentrator tlenu
Do czego służy koncentrator tlenu

Koncentrator tlenu to sprzęt medyczny, którego zadaniem jest dostarczanie większej ilości tego pierwiastka. Urządzenie ma zdolność wytwarzania tlenu, który znajduje się w powietrzu. Aparat umożliwia dostarczanie tlenu nawet przez całą dobę. Koncentrator czerpie z otoczenia tlen (około 21%) i azot (około 79%). Urządzenie posiada 2 cylindry z substancją służącą do wchłaniania azotu. Finalnie w procesie izolacji azotu powstaje kompozycja, która może mieć nawet do 95% tlenu. Podawanie tlenu pacjentowi następuje przy użyciu wąsów lub masek tlenowych. Ze względu na łatwość użycia bardziej rekomendowaną opcją jest stosowanie wąsów tlenowych. Umożliwiają one normalnie przyjmowanie posiłków i prowadzenie konwersacji. Z kolei maski tlenowe stosowane są w wypadkach, kiedy nie ma pewności czy pacjent poprawnie oddycha nosowo. Stosowane są u osób starszych i najmłodszych, a także u nieprzytomnych pacjentów.

czytaj całość »
Bioptron - czym jest i jak działa
Bioptron - czym jest i jak działa

Terapia światłem już od dawna ma zastosowanie w świecie medycyny i jest pomocna w leczeniu wielu schorzeń jak cukrzyca, depresja czy problemy skórne. Potencjał tego rodzaju leczenia odkryto w latach osiemdziesiątych. Od tej pory temat ten jest zgłębiany i rozwijany przez środowisko naukowców. Obecnie istnieje kilka metod leczenia światłem, które wykorzystują do tego celu różne typy urządzeń. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się lampy Bioptron, które można samodzielnie stosować w domu.

czytaj całość »
Bestsellery
Aparat Redcord Trainer
Aparat Redcord Trainer
2 035,00 zł
szt.
Kozetka lekarska Norma
Kozetka lekarska Norma
980,00 zł
szt.
Kozetka lekarska SR-S
Kozetka lekarska SR-S
650,00 zł
szt.
Stanowisko do pobierania krwi FL-1
Stanowisko do pobierania krwi FL-1
1 250,00 zł
szt.
Stolik do badań niemowląt SBN
Stolik do badań niemowląt SBN
885,00 zł
szt.
Taboret Leko
Taboret Leko
540,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl