Osoba niepełnosprawna może ubiegać się o dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego, który jest niezbędny do prowadzenia rehabilitacji w miejscu zamieszkania, a nie jest objęty refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Sprzęt rehabilitacyjny to urządzenia zalecone przez lekarza, służące do rehabilitacji, których nie obejmuje katalog wyrobów medycznych.
Wybór odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego jest kluczowy dla utrzymania komfortu pacjentów po przeprowadzonych operacjach lub w czasie ich niezdolności do samodzielnego funkcjonowania. Dostępny w naszej ofercie, szeroki wybór łóżek rehabilitacyjnych, umożliwia znalezienie odpowiedniego modelu zarówno dla osób dorosłych, jak i dla najmłodszych.
Szyna CPM to zaawansowane urządzenie medyczne wykorzystywane w rehabilitacji. Jej nazwa nawiązuje do angielskich słów "Continous Passive Motion", które dosłownie oznaczają "ruch pasywny ciągły". Zadaniem szyny jest umożliwienie pacjentom wykonywanie ćwiczeń biernych w warunkach domowych bez asysty fizjoterapeuty. Ćwiczenia te wspierają proces rekonwalescencji po operacjach i urazach kończyn, jednak co ważne, nie mogą stanowić zamiennika prawidłowo przeprowadzonej fizjoterapii. Urządzenie to, jest kluczowym elementem terapii rehabilitacyjnej, przyspieszającym powrót do pełnej sprawności.
Ćwiczenia siłowe są niezwykle ważnym elementem zdrowego trybu życia. Mogą pomóc w budowaniu siły mięśniowej, poprawie wydolności fizycznej i ogólnym samopoczuciu. Nie zawsze jednak mamy czas, możliwości lub chęci, aby regularnie chodzić na siłownię. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup sprzętu do ćwiczeń w domu. W artykule tym omówimy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się do wykonania treningu siłowego, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.
Chodzik rehabilitacyjny jest niezwykle przydatnym i pomocnym urządzeniem dla seniorów, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia przy poruszaniu się. Wybór odpowiedniego chodzika może znacząco wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo osoby starszej podczas codziennych aktywności. Dlatego warto przyjrzeć się niektórym czynnikom, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze balkonika dla seniora.
Defibrylacja jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów ratowania życia osób z zatrzymaniem akcji serca. Defibrylator, zwany też automatycznym defibrylatorem zewnętrznym (AED), jest urządzeniem medycznym, które dostarcza specjalny impuls elektryczny do serca w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca, przywracając jego regularne bicia. Jak zatem poprawnie korzystać z defibrylatora w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca?
Zachowanie wózka inwalidzkiego w dobrym stanie jest niezwykle ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu osoby z niepełnosprawnością. Regularna konserwacja i czyszczenie mogą przedłużyć jego żywotność oraz zapobiec awariom. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać, aby utrzymać wózek inwalidzki w jak najlepszym stanie.
Wiele osób budząc się rano, doświadcza uczucia bólu i napięcia mięśniowego, które towarzyszy im przez pierwsze chwile dnia. Istnieje wiele przyczyn tego zjawiska, które mogą wpływać na nasze ciało podczas snu oraz po przebudzeniu. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny bólu i napięcia mięśniowego porannego i jak można im zaradzić.
Środki ochrony osobistej stanowią podstawowy element bezpieczeństwa w miejscu pracy. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, użycie odpowiednich ŚOI może uchronić Cię przed chorobami zawodowymi, a nawet śmierci. W tym artykule przyjrzymy się, czym dokładnie są środki ochrony osobistej oraz jakie są ich rodzaje. Omówimy również, jakie obowiązki mają pracodawcy i pracownicy w zakresie stosowania środków ochrony indywidualnej oraz dlaczego regularne przeglądy okresowe są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy.
Aparat CPAP (Continuous Positive Airway Pressure) to urządzenie medyczne stosowane w leczeniu bezdechu sennego. Osoby mierzące się z obturacyjnym bezdechem sennym mają wiele wątpliwości odnośnie tego, czy aparat będzie w stanie im pomóc i czy jest to odpowiednie rozwiązanie. W artykule przedstawimy, jak działa aparat do spania i dlaczego warto wdrożyć aparat do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego.
Łóżka szpitalne dla najmłodszych to bardzo ważny element wyposażenia oddziałów pediatrycznych. Ich odpowiedni wybór zapewnienia komfort, bezpieczeństwo i ułatwia opiekę nad pacjentami. Ich konstrukcja musi spełniać rygorystyczne normy i wymogi, aby zapewnić optymalną opiekę nad małymi pacjentami. W artykule przyglądamy się bliżej temu, jakie powinno być łóżeczko szpitalne, aby spełniały wymagania małych dzieci.
Wyobraź sobie technologię, która potrafi przeniknąć przez skórę, mięśnie i tkanki, aby leczyć, łagodzić ból i przyspieszać gojenie. Bez skalpela, bez bólu – jedynie fale dźwiękowe o częstotliwości, której nie jesteś w stanie usłyszeć. To nie jest futurystyczny scenariusz rodem z filmu science fiction, ale rzeczywistość zabiegów ultradźwiękami, które od lat zmienia oblicze fizykoterapii.
Masz dość nieskutecznych ciśnieniomierzy, które psują się po kilku miesiącach? Chcesz zaopatrzyć się w najlepszy sprzęt, który pozwoli Ci wykonywać codzienne pomiary bez przeszkód? Poznaj nasz przewodnik, dzięki któremu będziesz wiedzieć, czym kierować się podczas wyboru ciśnieniomierza naramiennego.
Jakie rodzaje akcesoriów do łóżek medycznych mają na celu zapewnić pacjentom większe bezpieczeństwo i wygodę? Poznaj funkcje, cechy oraz korzyści wynikające z instalacji uchwytu pomocniczego, wysięgnika, wieszaka na kroplówki, stołu rehabilitacyjnego, szafki przyłóżkowej oraz niezależnego stolika terapeutycznego.
Ważenie niemowlaka jest ważnym niezbędne do monitorowania jego prawidłowego rozwoju. W tym artykule omówimy zalecenia lekarza dotyczące częstotliwości ważenia dziecka oraz wyjaśnimy naturalne wahań wagi niemowlaka i jak uniknąć niepotrzebnego stresu. Podamy również praktyczne wskazówki dotyczące optymalnej częstotliwości ważenia niemowlaka oraz instrukcje krok po kroku, jak prawidłowo zważyć dziecko w domu.