Dofinansowanie do Łóżka Rehabilitacyjnego - Jak Uzyskać?
Dofinansowanie do Łóżka Rehabilitacyjnego - Jak Uzyskać?

Warunki, które są potrzebne, by otrzymać dofinansowanie do łóżka rehabilitacyjnego, schodołazów osobowych, czy podnośników rehabilitacyjnych z dużą dokładnością określa Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. Zakup może obejmować jedynie te urządzenia oraz sprzęty, które likwidują bariery architektoniczne. Środki pobierane są z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, czyli PFRON.

czytaj całość »
Fizykoterapia - co to i jakie są jej rodzaje?
Fizykoterapia - co to i jakie są jej rodzaje?

Fizykoterapia jest typem rehabilitacji medycznej, rodzajem fizjoterapii. Stosowana jest w celach leczniczych, oddziaływując na dotknięte chorobą miejsca. Fizykoterapia pozwala na usprawnienie mięśni po urazach, takich jak złamania, a także zredukowanie bólu. To zabieg, który poprawia jakość oraz komfort życia. Zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym szczegółowo omawiamy jej działanie oraz rodzaje. 

czytaj całość »
Wagi medyczne - ustawy i normy
Wagi medyczne - ustawy i normy

Wagi medyczne, podobnie jak inne sprzęty wyposażenia gabinetów i zakładów opieki zdrowotnej, muszą spełnić dozwolone normy dotyczące wyrobów medycznych. Jednak w tym przypadku istnieje wiele dodatkowych zasad, które określają przydatność sprzętu do używania w placówce. Dowiedzmy się zatem, jakie ustawy i normy powinny posiadać wagi medyczne, zanim trafią do gabinetu lekarskiego.

czytaj całość »
Jak wyposażyć gabinet fizykoterapii
Jak wyposażyć gabinet fizykoterapii

Fizykoterapia zaliczana jest do form fizjoterapii. Potwierdzona skuteczność w leczeniu wielu dolegliwości zdrowotnych wpłynęła na to, że tego typu zabiegów korzysta coraz większa liczba osób. Jeśli zastanawiacie się nad otworzeniem gabinetu świadczącym usługi z tego zakresu, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. Mówimy w nim o tym, jak wyposażyć gabinet fizykoterapii.

czytaj całość »
Hydroterapia - co to jest? Wskazania i zabiegi
Hydroterapia - co to jest? Wskazania i zabiegi

Obecnie istnieje wiele alternatywnych form leczenia, a jedną z nich jest hydroterapia. Co to jest hydroterapia, na czym polega i w jakich przypadkach należy ją stosować? W dzisiejszym artykule wyjaśniamy wymienione kwestie, a także wymieniamy najbardziej popularne zabiegi hydroterapeutyczne.

czytaj całość »
Jak zadbać o wózek inwalidzki?
Jak zadbać o wózek inwalidzki?

Sprzęt do rehabilitacji ułatwia życie osobom, które nie mogą poruszać się samodzielnie. Jak zadbać o wózek inwalidzki, by mógł posłużyć ich użytkownikowi przez długi czas? Kwestie z tym związane poruszamy w dzisiejszym artykule. Wózki inwalidzkie bardzo często trafiają do serwisów sprzętu rehabilitacyjnego, co zwykle spowodowane jest niewłaściwym ich użytkowaniem.

czytaj całość »
Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie?
Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie?

Mierzenie ciśnienia krwi pozwala na kontrolę naszego stanu zdrowia. Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi i w jaki sposób się do tego przygotować? Zachęcamy do lektury artykułu, w którym wyjaśniamy tego rodzaju kwestie. Dowiesz się z niego także, jak wybrać profesjonalny ciśnieniomierz.

czytaj całość »
Aparat USG - jak działa, jaki kupić?
Aparat USG - jak działa, jaki kupić?

Ultrasonograf to urządzenie, które pełni istotną rolę w diagnostyce oraz ratowaniu zdrowia i życia. Jak wybrać dobry aparat USG, by sprawdził się w placówce medycznej? Warto zapoznać się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa aparat USG i na co należy zwrócić uwagę podczas jego zakupu. 

czytaj całość »
Krioterapia - co to jest? Porównanie aparatów do krioterapii
Krioterapia - co to jest? Porównanie aparatów do krioterapii

Pojawiły się u Ciebie dolegliwości bólowe, szukasz sposobu, by zredukować obrzęk albo wyeliminować stan zapalny? Sprawdź, co to jest krioterapia i dlaczego warto z niej skorzystać. Nazywana również terapią leczenia zimnem, jest zabiegiem o wszechstronnym zastosowaniu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

czytaj całość »
Schodołaz - jaki rodzaj wybrać?
Schodołaz - jaki rodzaj wybrać?

Zastanawiając się nad tym, jaki schodołaz wybrać należy przeanalizować wiele czynników. Jego wybór zależny jest od indywidualnych potrzeb, miejsca zamieszkania oraz kwestii finansowych. Obecnie na rynku znaleźć można wiele profesjonalnych schodołazów dostosowanych do potrzeb użytkowników.

czytaj całość »
Elektroterapia - jak działa, jakie są korzyści?
Elektroterapia - jak działa, jakie są korzyści?

Aparaty do elektroterapii są jednym z podstawowych elementów wyposażenia gabinetu fizjoterapeuty. Wysoka jakość sprzętu jest konieczna do skutecznego przeprowadzenia zabiegów. Elektroterapia to powszechnie wykorzystywana technika terapeutyczna umożliwiająca leczenie wielu schorzeń. Z tego tekstu dowiesz się, jak działa elektroterapia, jakie korzyści przynosi oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu do elektroterapii.

czytaj całość »
Czy wiesz do czego służy spirometr?
Czy wiesz do czego służy spirometr?

Choroby układu oddechowego są obecnie w czołówce, jeśli chodzi o zgony na całym świecie. Najbardziej poważne w skutkach schorzenia dróg oddechowych to m.in. astma, nowotwór płuc, Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc (POChP), a także gruźlica i mukowiscydoza. Niemniej poważny jest Zespół Ostrej Niewydolności Oddechowej (ARDS), bezdech senny i ostre infekcje dróg oddechowych. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że w 2016 roku na samą astmę chorowało około 339 milionów osób na całym świecie. Jednym z najbardziej popularnych badań, które pozwala na rozpoznanie zaburzeń układu oddechowego jest spirometria. Badanie jest wykonywane za pomocą małego urządzenia nazywanego spirometrem.

czytaj całość »
Do czego służy koncentrator tlenu
Do czego służy koncentrator tlenu

Koncentrator tlenu to sprzęt medyczny, którego zadaniem jest dostarczanie większej ilości tego pierwiastka. Urządzenie ma zdolność wytwarzania tlenu, który znajduje się w powietrzu. Aparat umożliwia dostarczanie tlenu nawet przez całą dobę. Koncentrator czerpie z otoczenia tlen (około 21%) i azot (około 79%). Urządzenie posiada 2 cylindry z substancją służącą do wchłaniania azotu. Finalnie w procesie izolacji azotu powstaje kompozycja, która może mieć nawet do 95% tlenu. Podawanie tlenu pacjentowi następuje przy użyciu wąsów lub masek tlenowych. Ze względu na łatwość użycia bardziej rekomendowaną opcją jest stosowanie wąsów tlenowych. Umożliwiają one normalnie przyjmowanie posiłków i prowadzenie konwersacji. Z kolei maski tlenowe stosowane są w wypadkach, kiedy nie ma pewności czy pacjent poprawnie oddycha nosowo. Stosowane są u osób starszych i najmłodszych, a także u nieprzytomnych pacjentów.

czytaj całość »
Bioptron - czym jest i jak działa
Bioptron - czym jest i jak działa

Terapia światłem już od dawna ma zastosowanie w świecie medycyny i jest pomocna w leczeniu wielu schorzeń jak cukrzyca, depresja czy problemy skórne. Potencjał tego rodzaju leczenia odkryto w latach osiemdziesiątych. Od tej pory temat ten jest zgłębiany i rozwijany przez środowisko naukowców. Obecnie istnieje kilka metod leczenia światłem, które wykorzystują do tego celu różne typy urządzeń. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się lampy Bioptron, które można samodzielnie stosować w domu.

czytaj całość »
Inhalator a Nebulizator - jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?
Inhalator a Nebulizator - jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Inhalator to sprzęt, który jest niezwykle skuteczny przy leczeniu dróg oddechowych. Nie wiesz jednak, co różni inhalator a nebulizator? Dowiedz się, czym dokładnie są te dwa elementy i jaki inhalator kupić, by przy pomocy tego urządzenia móc podawać leki stosowane przy leczeniu infekcji dróg oddechowych - szczególnie w sezonie grypowym.

czytaj całość »
Aparaty EKG - jaki elektrokardiograf wybrać?
Aparaty EKG - jaki elektrokardiograf wybrać?

Jaki aparat EKG powinna wybrać placówka medyczna, by spełniał najwyższe standardy jakości oraz ścisłe wymogi?Elektrokardiografia to zabieg diagnostyczny, umożliwiający wykrywanie zmian oraz zagrożeń dla narządu serca. Odpowiednio dobrany aparat EKG usprawnia pracę medyków. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, na co przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę, decydując się na zakup elektrokardiografu.

czytaj całość »
Jak poprawnie dezynfekować sprzęt medyczny
Jak poprawnie dezynfekować sprzęt medyczny

Większa część zabiegów wykonywanych w placówkach medycznych opiera się na bezpośrednim kontakcie pacjenta z narzędziami oraz sprzętem. Właściwa higiena miejsca pracy i odkażanie sprzętu medycznego jest niezwykle istotne. Pozwala zminimalizować niebezpieczne drobnoustroje i zarazki, mogące powodować zakażenie u pacjenta. W dzisiejszym artykule podejmujemy temat poprawnej dezynfekcji aparatury i wyrobów medycznych.

czytaj całość »
Sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa - wszystko, co musisz wiedzieć
Sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa

Kręgosłup jest główną podporą ciała i od niego zależy sprawność ruchowa całego organizmu. Obecnie blisko 80% ludzi doświadcza cyklicznych bądź ciągłych bólów związanych z kręgosłupem. Długotrwałe, przewlekłe schorzenia tej części ciała wymagają rehabilitacji, ponieważ uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki sprzęt do kręgosłupa jest najlepszym wyborem, zajrzyj do naszego sklepu. Znajdziesz w nim różnego rodzaju przyrządy, które pozwolą na poprawę zdrowia.

czytaj całość »
Jaki ciśnieniomierz wybrać?
Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Decydując się na zakup aparatu do mierzenia ciśnienia, warto dobrze zorientować się w temacie tych urządzeń. Jeżeli zastanawiamy się, jaki ciśnieniomierz kupić, powinniśmy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, zorientujmy się, czym różnią się między sobą poszczególne urządzenia. Istotne jest także dobranie właściwego mankietu oraz umiejętność jego założenia. Zapraszamy do lektury artykułu, z którego dowiecie się, czym kierować się przy wyborze ciśnieniomierza.

czytaj całość »
Jak działa materac przeciwodleżynowy?
Jak działa materac przeciwodleżynowy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osobom niepełnosprawnym, przebywającym przez cały czas w pozycji leżącej, powinno się zapewnić maksymalny komfort. Materac przeciwodleżynowy to bardzo ważny element wyposażenia łóżka takiej osoby. Oferowanych produktów tego typu jest sporo. Warto jednak wiedzieć, jakie warunki powinien spełniać materac odleżynowy, by osoba na nim leżąca mogła czuć się jak najwygodniej. W artykule przybliżymy najważniejsze kwestie, mające wpływ na jakość materaca.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl