Jak poprawnie dezynfekować sprzęt medyczny
Jak poprawnie dezynfekować sprzęt medyczny

Większa część zabiegów wykonywanych w placówkach medycznych opiera się na bezpośrednim kontakcie pacjenta z narzędziami oraz sprzętem. Właściwa higiena miejsca pracy i odkażanie sprzętu medycznego jest niezwykle istotne. Pozwala zminimalizować niebezpieczne drobnoustroje i zarazki, mogące powodować zakażenie u pacjenta. W dzisiejszym artykule podejmujemy temat poprawnej dezynfekcji aparatury i wyrobów medycznych.

czytaj całość »
Sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa - wszystko, co musisz wiedzieć
Sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa

Kręgosłup jest główną podporą ciała i od niego zależy sprawność ruchowa całego organizmu. Obecnie blisko 80% ludzi doświadcza cyklicznych bądź ciągłych bólów związanych z kręgosłupem. Długotrwałe, przewlekłe schorzenia tej części ciała wymagają rehabilitacji, ponieważ uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki sprzęt do kręgosłupa jest najlepszym wyborem, zajrzyj do naszego sklepu. Znajdziesz w nim różnego rodzaju przyrządy, które pozwolą na poprawę zdrowia.

czytaj całość »
Jaki ciśnieniomierz wybrać?
Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Decydując się na zakup aparatu do mierzenia ciśnienia, warto dobrze zorientować się w temacie tych urządzeń. Jeżeli zastanawiamy się, jaki ciśnieniomierz kupić, powinniśmy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, zorientujmy się, czym różnią się między sobą poszczególne urządzenia. Istotne jest także dobranie właściwego mankietu oraz umiejętność jego założenia. Zapraszamy do lektury artykułu, z którego dowiecie się, czym kierować się przy wyborze ciśnieniomierza.

czytaj całość »
Jak działa materac przeciwodleżynowy?
Jak działa materac przeciwodleżynowy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osobom niepełnosprawnym, przebywającym przez cały czas w pozycji leżącej, powinno się zapewnić maksymalny komfort. Materac przeciwodleżynowy to bardzo ważny element wyposażenia łóżka takiej osoby. Oferowanych produktów tego typu jest sporo. Warto jednak wiedzieć, jakie warunki powinien spełniać materac odleżynowy, by osoba na nim leżąca mogła czuć się jak najwygodniej. W artykule przybliżymy najważniejsze kwestie, mające wpływ na jakość materaca.

czytaj całość »
Jaki wózek inwalidzki wybrać?
Jaki wózek inwalidzki wybrać?

Pytanie o to, jaki wózek inwalidzki najlepiej będzie służył wsparciem przy codziennym poruszaniu się, jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na koszty, ale również dlatego, że nieodpowiednio dobrany sprzęt może dodatkowo obciążyć kręgosłup. Osoba korzystająca z wózka większość dnia spędza w pozycji siedzącej, co sprawia, że deformacja kręgosłupa może się pogłębiać – na co zatem zwrócić uwagę, aby uniknąć nietrafionego zakupu? Co prawda nie odpowiemy jednoznacznie na pytanie, jaki wózek inwalidzki będzie najlepszy dla Ciebie, ale poznasz kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję. 

czytaj całość »
Pulsoksymetr - jak działa i co mierzy
Pulsoksymetr - jak działa i co mierzy

 Tym razem odpowiadamy na pytanie, jak działa pulsoksymetr wykorzystywany w medycynie do pomiaru saturacji, czyli stopnia wysycenia krwi tlenem. Niewielkich rozmiarów urządzenie elektroniczne w bezbolesny sposób mierzy tętno oraz sprawdza, czy doszło do niedotlenienia krwi. Być może część osób po raz pierwszy spotyka się ze słowem pulsoksymetr i zastanawia się, co to jest za rodzaj sprzętu medycznego – wyjaśniamy zatem, na czym polega jego działanie oraz do czego służy. 

czytaj całość »
Stół do masażu - jaki wybrać?
Stół do masażu - jaki wybrać?

Codziennie dbasz o zdrowie pacjentów. Jest więc zrozumiałe, że szukasz podpowiedzi, jaki stół do masażu będzie lepszy – drewniany czy aluminiowy. Wątpliwości jest znacznie więcej, począwszy od wytrzymałości stołu, ryzyka skrzypienia podczas pracy z klientem, aż do wyglądu, który jest istotny dla wielu osób. Czytając artykuł, przekonasz się, że to, jaki stół do masażu wybrać zależy od charakteru Twojej działalności, rodzaju wykonywanych masaży, ale także jakości wykonania. Przede wszystkim jednak podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby kupić najlepszy sprzęt do pracy. 

czytaj całość »
Koncentrator tlenu - jaki wybrać?
Koncentrator tlenu - jaki wybrać?

Musisz kupić koncentrator tlenu, ale nie wiesz, jaki wybrać model - przenośny czy stacjonarny. To standardowy dylemat osób, które decydują się na leczenie tlenem w warunkach domowych. Wydawać, by się mogło, że stacjonarny koncentrator tlenu doskonale sprawdzi się poza szpitalem, ale odpowiedź jest mniej oczywista. Na co zwrócić uwagę, kupując profesjonalny sprzęt medyczny? Koncentrator tlenu stacjonarny czy przenośny? Jaki wybrać aparat, aby osiągnąć najlepsze efekty leczenia tlenem? Jaki kupić przenośny koncentrator tlenu? Na te wszystkie pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule. 

czytaj całość »
Holter EKG - co to i do czego jest stosowany
Holter EKG - co to i do czego jest stosowany

Standardowe badanie EKG rejestruje co prawda pracę serca, ale trwa kilka minut, możesz się więc zastanawiać, co to jest holter EKG zlecony dodatkowo przez lekarza i czym różni się od rutynowej kontroli. Nie zawsze możliwe jest wychwycenie pojawiających się w ciągu dnia zaburzeń mięśnia sercowego - wówczas dobry specjalista szuka bardziej szczegółowych informacji. Pomaga w tym holter EKG, który rejestruje aktywność serca przez całą dobę i umożliwiając postawienie właściwej diagnozy. W artykule opisujemy, co to jest holter EKG, na czym polega badanie oraz w jakim celu lekarze wykorzystują tę metodę. Dowiesz się również, czy z holterem EKG można pracować przy komputerze. 

czytaj całość »
Jak wybrać wózek inwalidzki dla dzieci?
Jak wybrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Bogata oferta w sklepach i wypożyczalniach sprawia, że można mieć problem z tym, jak wybrać wózek inwalidzki dla dziecka - czym się kierować oraz na co szczególnie zwrócić uwagę. W natłoku codziennych obowiązków warto sięgnąć po kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią wybór odpowiedniego sprzętu. 

czytaj całość »
Balkonik rehabilitacyjny - jak wybrać?
Balkonik rehabilitacyjny - jak wybrać?

Samodzielne poruszanie się to często dla osób starszych priorytet. Umożliwia to balkonik rehabilitacyjny, ale jaki wybrać, aby rzeczywiście stanowił wsparcie dla seniora? Jest to niekiedy pośrednie rozwiązanie pomiędzy nie zawsze wygodnymi kulami, a wózkiem inwalidzkim, który w niektórych przypadkach zwyczajnie nie jest konieczny. 

czytaj całość »
Lampy bakteriobójcze - zastosowanie i działanie
Lampy bakteriobójcze - zastosowanie i działanie

Stanowi niezbędne wyposażenie szpitali, gabinetów lekarskich oraz laboratoriów - lampa bakteriobójcza, jak działa i co sprawia, że jest niezawodnym rozwiązaniem? Tego typu lampy służą do dezynfekcji powietrza oraz powierzchni, stwarzając w ten sposób sterylne warunki, zapobiegające rozwojowi bakterii czy powstawaniu zakażeń. Poznaj ich specyfikę i przekonaj się, jakie lampa bakteriobójcza ma zastosowanie.

czytaj całość »
Jak wybrać najlepszą matę do ćwiczeń?
Jak wybrać najlepszą matę do ćwiczeń?

Chcesz zacząć trenować i zastanawiasz się: mata do ćwiczeń - jaka będzie najlepsza? Dostępnych jest wiele akcesoriów, różniących się wymiarami, w tym przede wszystkim grubością, a także materiałem, z jakiego zostały wykonane lub rodzajem powierzchni. Niezależnie od modelu, każda mata ma przede wszystkim zadbać o wygodę oraz bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Która z nich najlepiej się sprawdzi do wykonywanego przez Ciebie treningu? Podpowiadamy, jaka mata do ćwiczeń będzie odpowiednim wyborem.

czytaj całość »
Aquavibron - na czym polega masaż wibracyjny?
Aquavibron - na czym polega masaż wibracyjny?

Aquavibron - masaż wibracyjny przyczyniający się do rozluźnienia mięśni, poprawy krążenia, regeneracji tkanki, złagodzenia dolegliwości bólowych, pozwalający się zrelaksować, pozytywnie wpływający na samopoczucie. Ma wiele wskazań medycznych, ale można wykonywać go samodzielnie w domu - bez żadnego ryzyka. Dla kogo masaż aquavibron okaże się doskonałym wsparciem w leczeniu i na czym polega cały proces?

czytaj całość »
Jaki rotor rehabilitacyjny wybrać?
Jaki rotor rehabilitacyjny wybrać?

Rotory rehabilitacyjne to urządzenia, które umożliwiają chorym powrót do sprawności fizycznej. Podczas treningu kształtujemy i wzmacniamy mięśnie kończyn. Regularna rehabilitacja na rotorze przynosi szereg korzyści, o których dowiesz się z artykułu. Przeczytaj nasze porady i dowiedz się jaki rotor rehabilitacyjny wybrać.

czytaj całość »
Jakie wybrać łóżko rehabilitacyjne
Jakie wybrać łóżko rehabilitacyjne

Opieka nad osobą przewlekle chorą to trudne i wymagające zadanie, ułatwieniem w codziennej pielęgnacji jest dobrze przystosowane łóżko rehabilitacyjne. Odpowiednio dobrane łóżko medyczne to gwarancja komfortu osoby leżącej oraz jej opiekuna. W dzisiejszym blogu postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl