Wersje językowe
Masz pytania? tel: 71 345 88 45 e-mail: biuro@ronomed.pl
Zapytaj naszych specjalistów

Dział obsługi klienta
Tel. + 48 71 345 88 45
Tel. + 48 71 346 18 84
e-mail: biuro@ronomed.pl

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Lampa bakteriobójcza NBV 15 N Lampa bakteriobójcza NBV 15 N
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 15 NL Lampa bakteriobójcza NBV 15 NL
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 430,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 15 NLW Lampa bakteriobójcza NBV 15 NLW
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 479,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 15 P Lampa bakteriobójcza NBV 15 P
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 15 PL Lampa bakteriobójcza NBV 15 PL
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 600,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 15 PLW Lampa bakteriobójcza NBV 15 PLW
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 640,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 15 S Lampa bakteriobójcza NBV 15 S
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 380,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 15 SL Lampa bakteriobójcza NBV 15 SL
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 440,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 15 SLW Lampa bakteriobójcza NBV 15 SLW
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 485,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 N Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 N
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 490,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 NL Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 NL
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 565,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 NLW Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 NLW
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 650,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 P Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 P
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 650,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 PL Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 PL
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 760,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 PLW Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 PLW
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 S Lampa bakteriobójcza NBV 2x30 S
Dystrybucja: Ronomed
Cena: 500,00 zł
szt.
zobacz więcej

Lampa bakteriobójcza zalicza się do standardowego wyposażenia szpitali, laboratoriów oraz gabinetów lekarskich. Służy do efektywnej dezynfekcji powietrza i powierzchni biobójczymi promieniami UV-C. Promienie UV-C, emitowane przez lampy bakteriobójcze, działają w spektrum 280nm - 100nm, wywierając bardzo mocny, nieodwracalny efekt zarodniko- i bakteriobójczy.

Lampa bakteriobójcza – dezynfekcja

Lampa UV bakteriobójcza pomaga utrzymać sterylność pomieszczenia. Jest to niezwykle istotne w przypadku ośrodków zdrowia, a szczególnie oddziałów zakaźnych. Oczyszczane z bakterii powietrze chroni nie tylko pacjentów, ale przede wszystkim personel i osoby odwiedzające. Ponadto nie dopuszcza do rozprzestrzenienia się zarazków na inne oddziały. Lampa antybakteryjna to zdecydowanie najskuteczniejsze urządzenie do dezynfekcji powietrza.

Rodzaje promieniowania elektromagnetycznego

Promieniowanie ultrafioletowe, którego działanie pozwala dezynfekować powietrze i powierzchnie, należy do falowego promieniowania elektromagnetycznego. Dzieli się je na trzy rodzaje. Pierwszym z nich jest promieniowanie długofalowe, które obecne jest w promieniach słonecznych. Drugie to średniofalowe – wykorzystywane w terapii. Trzecim jest promieniowanie UV-C, czyli promieniowanie krótkofalowe, jakie emituje lampa bakteriobójcza. Posiada ono silne właściwości dezynfekujące.

Lampy bakteriobójcze – działanie

Skażone powietrze obecne w pomieszczeniu jest zasysane przez wentylator. Następnie przechodzi przez specjalny filtr i trafia do komory dezynfekującej. W przypadku lamp bakteriobójczych, w tym momencie najistotniejsze są dwa czynniki:

Odpowiednia regulacja tych parametrów sprawia, że wydmuchiwane powietrze jest wolne od zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Lampa UV-C bakteriobójcza została zaprojektowana w taki sposób, by dezynfekowane było całe powietrze znajdujące się w pomieszczeniu.

Lampy bakteriobójcze dostępne w sklepie Ronomed

W ofercie sklepu Ronomed znajdują się wysokiej jakości lampy antybakteryjne. Wśród nich wyróżniamy:

Oferta to szeroki wybór nowej generacji lamp bakteriobójczych z serii NBV: przejezdne na statywie, sufitowe czy ścienno-sufitowe. Wysoka jakość tych urządzeń jest gwarancją zachowania pożądanej czystości mikrobiologicznej w punktach medycznych, od której zależy bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

Wybierając lampę bakteriobójczą nie trzeba obawiać się o jej szkodliwość dla personelu czy pacjentów. Każda dostępna w naszym sklepie lampa UV-C bakteriobójcza pochodzi od renomowanego producenta i posiada wszelkie niezbędne certyfikaty oraz atesty, które pozwalają na dopuszczenie urządzeń do użytku medycznego. Lampa antybakteryjna jest bezpieczna dla ludzi, energooszczędna, ale przede wszystkim skuteczna. Ponadto, oferowane urządzenia są łatwe w obsłudze, a ich nowoczesny design sprawia, że pasują niemal do każdego wnętrza.

Lampy antybakteryjne przepływowe

W ofercie sklepu Ronomed znajduje się także dostępna w kilku wariantach lampa bakteriobójcza przepływowa oraz przepływowa dwufunkcyjna, która dodatkowo wyposażona jest w zewnętrzny promiennik bezpośredniego działania. Gwarantuje to pełen zakres dezynfekcji.

Oprócz dezynfekcji powietrza lampa bakteriobójcza dezynfekuje również powierzchnie. Zasada promieniowania odbitego pozwala na dotarcie UV-C nawet do trudno dostępnych zakamarków. Regularne korzystanie z antybakteryjnych lamp gwarantuje pełną sterylność i bezpieczeństwo. Promieniowanie dezaktywuje wszelkiego rodzaju bakterie, pleśnie, wirusy, drobnoustroje i grzyby.

Lampa bakteriobójcza dopasowana do potrzeb

Lampy bakteriobójcze zastosowanie znajdują nie tylko w ośrodkach medycznych i szpitalach. Coraz częściej spotkać je można również w przemyśle hotelarskim czy gastronomicznym. Korzystają z nich również przedszkola czy żłobki. Coraz częściej zalety lamp bakteriobójczych doceniane są również w prywatnych domach i mieszkaniach.

Cena lamp bakteriobójczych w sklepie Ronomed

Lampa bakteriobójcza to urządzenie, którego cena uzależniona jest przede wszystkim od jego rodzaju. W naszej ofercie ceny wahają się w granicach od 300 do 1700 złotych. Wybór lampy jest kwestią bardzo indywidualną. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wielkość pomieszczenia, a także poziom eksploatacji. Przed zakupem warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dopasować lampę antybakteryjną do indywidualnych potrzeb.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lamp bakteriobójczych w sklepie Ronomed, a także do kontaktu z naszymi specjalistami.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl