Ronomed.com.pl

Aparaty EKG - jaki elektrokardiograf wybrać?

Aparaty EKG - jaki elektrokardiograf wybrać?

Co to jest elektrokardiograf?

Elektrokardiograf, czyli aparat EKG pozwala wykryć zagrożenia rytmu serca. Takie badanie polega na monitorowaniu skurczów serca. Skurcze związane są z emitowaniem prądu czynnościowego serca. Elektrokardiograf monitoruje przepływanie prądów - dzięki temu lekarz jest w stanie wykryć choroby, takie jak zaburzenia rytmu serca albo niedokrwienie.

W domu czy w terenie?

Zastanawiając się nad tym, jaki elektrokardiograf wybrać, powinniśmy zadać sobie pytanie, gdzie mamy zamiar z niego korzystać. Czy chcemy używać go w gabinecie, a może planujemy zabierać go na badania przyłóżkowe do szpitala? Aparat EKG przeznaczony do pracy wyłącznie stacjonarnej, może być nieco większy i posiadać bardziej zaawansowane funkcje. Jeżeli potrzebny nam model do przenoszenia, wybierzmy lekkie i poręczne urządzenie. Dostępne są także elektrokardiografy do użytku domowego.

Czy liczba kanałów ma znaczenie?

Liczba kanałów to bardzo istotny parametr urządzenia. Aparaty EKG posiadające 12 kanałów są optymalne, ponieważ zapis badania prezentuje się w prosty i klarowny sposób, co pozwala na sprawną analizę wyników. Ważny jest też format zapisu. Wydrukowanie na papierze jest możliwe we wszystkich aparatach na rynku. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest jednak komunikacja USB, ponieważ bez problemu przeniesiesz badanie zapisane w pamięci do pendrive’a. 

Zwróć uwagę na pamięć

Jaki aparat EKG wybrać, jeśli będzie z niego korzystać więcej osób? 50 badań w pamięci z pewnością wystarczy, natomiast są elektrokardiografy, na których można zapisać ponad 1000 badań. Dostępne są także urządzenia z opcją rozbudowy pamięci. Duże ułatwienie to kolorowy wyświetlacz pozwalający na czytelne zaprezentowanie wyników. Dla modeli przenośnych bardzo ważna jest możliwość zasilania i szybki czas ładowania. Bezpiecznym sposobem ładowania jest zasilanie sieciowe oraz akumulatorowe.

Używany czy nowy?

Używany sprzęt przeważnie nie jest wyposażony w wiele nowoczesnych funkcji. Zdecydowanie lepiej zainwestować w nowy aparat EKG. Wprawdzie zapłacimy więcej, ale mamy wówczas gwarancję o wiele lepszej jakości oraz wykonania właściwych pomiarów. Nie jest dobrym pomysłem zakup elektrokardiografów użytkowanych wcześniej w gabinetach lub przychodniach, ponieważ to urządzenia, które często było eksploatowane, więc wiele funkcji może nie działać prawidłowo. Sklep medyczny Ronomed oferuje profesjonalny sprzęt, w tym najwyższej jakości aparaty EKG, a wszystko to w wyjątkowo korzystnych cenach. 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Wam, jeżeli zastanawialiście się, jaki aparat EKG zakupić, by był funkcjonalny i mógł posłużyć Wam przez długi czas. Należy zwrócić uwagę na jego parametry, takie jak liczba kanałów i pamięć, warto również zdecydować się na zakup nowego urządzenia. Powinniśmy także dostosować wybór urządzenia zgodnie z przeznaczeniem, z jakim mamy zamiar go używać. Najlepiej wybrać sprawdzony sprzęt oferowany przez profesjonalne sklepy medyczne.
 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl