Ronomed.com.pl

Domowe sposoby na ból pleców

Domowe sposoby na ból pleców

Ból pleców to jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości, z którą niejednokrotnie trudno jest sobie poradzić. Schorzenie to dokucza nam przy wielu okazjach, w związku z czym pragniemy szybko oraz skutecznie je zniwelować. Nie zawsze stanowi to łatwe zadanie, a przed nami wiele pracy. Jednak istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym znacząco złagodzimy tę dolegliwość, a, być może, będziemy w stanie całkowicie ją wyeliminować. Co na ból pleców? Domowe sposoby to pierwsza linia obrony przed tym schorzeniem, dlatego warto je poznać.

Domowe sposoby na ból pleców - przyczyny tej dolegliwości

Ból pleców, a szczególnie w odcinku lędźwiowym potrafi skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Nie tylko obniża nasze samopoczucie, ale również uniemożliwia wykonywanie wielu obowiązków. W celu poradzenia sobie z uporczywymi dolegliwościami bólowymi warto wprowadzić w życie kilka istotnych kroków, aby poprawić swoją sytuację.

 

Przyczyn bólów pleców może być naprawdę wiele. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć siedzący tryb życia czy przeciążenie kręgosłupa wynikające z dźwigania ciężkich przedmiotów. Bywa również, że chroniczny ból pleców jest wynikiem choroby, dlatego mimo wprowadzenia konkretnych nawyków do codzienności warto również wybrać się do specjalisty.

 

Domowe sposoby na ból pleców na dole pomogą w poradzeniu sobie z dolegliwościami, jednak nie powinny być zastępstwem dla specjalistycznego leczenia.

Domowe sposoby na ból dolnej części pleców

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie bólu w dolnej części pleców są ćwiczenia rozciągające. Mimo iż może wydawać się nam, że wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna nie stanowi dobrego pomysłu przy tego typu dolegliwościach, to okazuje się, że jest wręcz odwrotnie. Wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń z pewnością przyniesie nam ulgę oraz przyczyni się do znaczącej poprawy samopoczucia.

 

Jeśli odczuwamy ból w odcinku lędźwiowym, może okazać się, że pomogą nam ćwiczenia rozciągające pośladków. Dysfunkcja znajdującego się w nich mięśnia gruszkowatego przekłada się na powstawanie dolegliwości zarówno w odcinku lędźwiowym, jak i w biodrze czy pośladku.

 

Do domowych sposobów na ból pleców na dole możemy również zaliczyć kojące okłady z lodu. To doskonała alternatywa dla aptecznych maści chłodzących. Taka forma radzenia sobie z bólem pleców w odcinku lędźwiowym jest niezwykle atrakcyjna cenowo. Zimne okłady z kostek lodu w sprawny sposób przyniosą ukojenie, a ich niezaprzeczalną zaletę stanowi możliwość stosowania przez cały dzień.

 

Możemy również przygotować relaksacyjną kąpiel ze specjalną solą bądź olejkiem lawendowym. Ten rytuał wykorzystujący ciepłą wodę pozwoli nam się zrelaksować. Po takiej kąpieli warto również położyć się do łóżka, dzięki czemu dodatkowo przyczynimy się do niwelacji schorzenia.

 

Pamiętajmy jednak, by zimne okłady stosować w przypadku ostrych urazów, które są wynikiem upadku czy uderzenia, gdyż zmniejszają one obrzęki oraz ból. Lód skutecznie obkurcza naczynia, dzięki czemu przyczynia się do spowolnienia krążenia w danym miejscu.

 

W przypadku urazów przewlekłych, niezwiązanych z obrzękiem warto zastosować ciepłe okłady. Co należy podkreślić, kluczowym aspektem w przypadku podejmowania decyzji jest konsultacja z lekarzem, który poleci nam odpowiednie domowe sposoby na ból pleców w dolnej części pleców.

Co na ból pleców? Domowe sposoby - podsumowanie

Ból pleców to niezwykle uciążliwe schorzenie. W razie jego wystąpienia warto podjąć konkretne kroki mające na celu jego niwelację. Zachęcamy również do zajrzenia na stronę internetową naszego sklepu, gdzie prezentujemy bogatą ofertę profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz medycznego.

 

Nasz wykwalifikowany personel w rzetelny oraz fachowy sposób obsługuje każdego klienta. Kontaktując się z nami, można liczyć na profesjonalne doradztwo, dzięki któremu dokonanie optymalnego wyboru stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Co więcej, bogate doświadczenie w branży daje gwarancję spełnienia oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl