Ronomed.com.pl

Jak wybrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Jak wybrać najlepszy wózek inwalidzki dla dziecka?

Idealny wózek inwalidzki dla dzieci nie tylko spełnia najważniejsze potrzeby małego pacjenta, ale przede wszystkim jest funkcjonalny. Czym się kierować wybierając odpowiedni model? 

  • Wózek inwalidzki dla dziecka powinien być dopasowany do schorzenia malucha.  
  • Warto szukać modeli, które są wyposażone w funkcję regulacji, dzięki czemu “rosną” wraz z dzieckiem.
  • Zwróć uwagę na głębokość siedziska oraz wysokość oparcia, które zapewniają prawidłową postawę ciała. 
  • Pamiętaj o tym, że wózek inwalidzki jest nie tylko dla dziecka - wybierz model lekki i składany, który łatwo samodzielnie przetransportować. 
  • Sprawdź, jakie dodatkowe udogodnienia przewidział producent (na przykład zagłówki, podpory boczne, klin między nogami czy specjalne podnóżki).
  • Jeśli jest to możliwe, wybierz model, w którym można swobodnie zmieniać koła tak, by dostosować wózek do powierzchni.  

Wózek inwalidzki dla dziecka ma za zadanie ustabilizować jego pozycję, dlatego warto wybrać model wyposażony w cztero- lub pięciopunktowy system zabezpieczający. Jest to dodatkowa ochrona podczas spaceru. Jednak zanim poszukasz najlepszej oferty, skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który wskaże, na co szczególnie zwrócić uwagę.

Nie musimy Cię przekonywać, że dzieci są wyjątkowo aktywne, dlatego dobry sprzęt zapewni maluchowi pewną swobodę i niezależność. W przypadku starszych pacjentów najlepszym rozwiązaniem będzie wózek inwalidzki dla dzieci wspierający mobilność. Jaki wybrać? Taki, który charakteryzuje się prostą i lekką konstrukcją - to właśnie ona umożliwia dynamiczne poruszanie się. Powinien być też na tyle wąski, aby zmieścił się w trudniej dostępnych miejscach. 

Wózek inwalidzki dla dzieci - cena

Bardzo często problemem jest to, jak wybrać wózek inwalidzki dla dziecka, aby nie nadwyrężyć domowego budżetu. Możesz ubiegać się o refundację zakupu w ramach świadczeń NFZ (do 3000 złotych), należy jednak spełnić kryteria wskazane przez Ministerstwo Zdrowia. Pamiętaj jednak, że nie można jednocześnie starać się o dofinansowanie lekkiego wózka inwalidzkiego i wózka specjalnego. Możesz też ubiegać się o wsparcie finansowe z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych (PFRON), które wynosi nawet 4500 złotych. Warto również szukać okazji w sklepach, które często oferują atrakcyjne promocje na wózki inwalidzkie dla dzieci lub możliwość płatności w ratach. Jednak to, jaki model wybrać zależy przede wszystkim od potrzeb małego pacjenta.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl