Ronomed.com.pl

Gabinet rehabilitacyjny - jak wyposażyć

Gabinet rehabilitacyjny - jak wyposażyć

To, jak powinien być wyposażony gabinet rehabilitacyjny, jest regulowane przez Ministerstwo Zdrowia, a dokładniej Narodowy Fundusz Zdrowia. Wyposażenie gabinetu fizjoterapii zarejestrowanego w oficjalnej liście placówek medycznych musi być przede wszystkim dostosowane do użytku przez osoby z niepełnosprawnościami. Poza wytycznymi w zakresie podziału pomieszczeń ważne jest dostosowanie ciągu komunikacyjnego do potrzeb osób zmagających się z ograniczeniem w swobodnym przemieszczaniu się. Istotne są zatem dostępne do użytku wózki inwalidzkie, poręcze do podtrzymywania na korytarzach, a także pełne wyposażenie toalety dla osób niepełnosprawnych. A jaki sprzęt do gabinetu fizjoterapii jest niezbędny? O tym dowiesz się z naszego tekstu!

Gabinet rehabilitacyjny - wyposażenie a zakres zabiegów

Od tego, jakie wyposażenie gabinetu fizjoterapii będzie potrzebne, jest uzależniony rodzaj wykonywanych w nim zabiegów.  Zabiegi z zakresu terapii światłem i elektrolecznictwa wymagają gabinetu wyposażenie w lampy np. Sollux i Bioptron.

Z kolei wyposażenie gabinetu fizjoterapeutycznego, w którym będą odbywać się zabiegi kinezyterapii, powinien być przestronny, dostosowany do osób z niepełnosprawnościami i mieć na wyposażeniu:

W bardziej zaawansowanych i świetnie zaopatrzonych gabinetach można również znaleźć inne skuteczne sprzęty i akcesoria do wykonywania skutecznych zabiegów rehabilitacyjnych. Do takich można zaliczyć na przykład urządzenia, jak:

Docelowa liczba urządzeń w gabinecie kinezyterapii jest zatem uzależniona nie tylko od oferty placówki, ale również potrzeb pacjentów. 

Co wchodzi w skład obowiązkowego wyposażenia gabinetu do masaży i rehabilitacji?

Do obowiązkowego wyposażenia gabinetu rehabilitacyjnego można zaliczyć również meble rehabilitacyjne:

Ponadto, w wyposażeniu muszą się znaleźć parawany medyczne i wagi lekarskie. Wszystkie muszą spełniać wymogi stawiane przez normy sanitarne.

Z kolei do realizowania ćwiczeń niezbędną będą:                                                                                          

Przy wyposażaniu gabinetu bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na jakość wykonania i mobilność znajdującego się w nim sprzętu. To znacznie udogodnienie nie tylko dla samych pacjentów, ale również dla personelu medycznego. Sprzęt musi być również łatwy w utrzymaniu czystości.

Gabinet rehabilitacyjny - środki higieniczne

Poza niezbędnymi meblami, akcesoriami i urządzeniami do rehabilitacji, bardzo ważne jest również zadbanie o zestaw profesjonalnych środków do czyszczenia i dezynfekcji. Papierowe rolki- podkłady na łóżka, czyste ręczniki, środki odkażające, chusteczki antybakteryjne, rękawiczki jednorazowe. To wszystko musi być na wyposażeniu gabinetu do rehabilitacji.

Wymogi SANEPIDU - gabinet rehabilitacyjny

Istnieją również surowe wymogi sanepidowskie, które określają, jak dokładnie powinny być wyposażone pomieszczenia służące do leczenia pacjentów. Pełną listę wymagań można zaleźć w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Stanowi ono wytyczną do wyposażenia każdego z gabinetów do rehabilitacji (niezależnie od jego funkcji). Bez ich spełnienia prowadzenie działalności będzie po prostu niemożliwe.                                                                                                                          

Mamy nadzieję, że wiesz już, na co zwrócić uwagę wyposażając gabinet rehabilitacyjny. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalny i nowoczesny sprzęt oraz niezbędne akcesoria dostosowane do realizacji różnego rodzaju terapii. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym katalogiem naszych produktów. Nasz doświadczony zespół oferuje również fachowe wsparcie doradcze na każdym z etapów wyboru wyposażenia gabinetu rehabilitacyjnego.     

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl