Ronomed.com.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Jaki fotel zabiegowy wybrać do gabinetu lekarskiego?

Jaki fotel zabiegowy wybrać do gabinetu lekarskiego?

W każdym gabinecie lekarskim musi się znaleźć fotel zabiegowy, który umożliwia i ułatwia przeprowadzanie zabiegów i badań. Zapewnia on komfort pacjentom, którzy mogą przebywać w wygodnej pozycji często podczas długich wizyt lekarskich. Medyczne fotele zabiegowe różnią się konstrukcją i funkcjonalnością w zależności od swojego przeznaczenia. Który model będzie najlepszy do Twojego gabinetu? 

Fotel zabiegowy do gabinetu stomatologicznego 

Podczas leczenia w gabinecie stomatologicznym pacjent musi znajdować się w odpowiedniej pozycji. Lekarz powinien mieć jak najlepszy dostęp do jego jamy ustnej, ponieważ często wykonuje bardzo precyzyjne czynności na stosunkowo małym obszarze, jakim jest jama ustna pacjenta. Fotel zabiegowy stomatologiczny musi więc mieć przede wszystkim rozbudowane ustawienia położenia poszczególnych stref. Na pewno fotel musi mieć regulowaną wysokość, ale również stopień nachylenia oparcia czy segmentu podudzia – niektóre zabiegi wymagają od pacjenta pozycji półleżącej, a inne siedzącej. Należy zwrócić uwagę, w jaki sposób pozycje są ustawiane – elektrycznie czy manualnie. 

Poza tym na wygodę pacjenta wpływ ma materiał, z jakiego wykonane zostało siedzisko i oparcie. Powinny być one tapicerowane, nie mogą być za miękkie, aby uniknąć efektu „zapadania się”, ale też zbyt twarde, aby mogły dopasowywać się do ułożenia ciała pacjenta. Dużym udogodnieniem w fotelu zabiegowym jest z pewnością układ jezdny wyposażony w koła i blokadę. Dzięki temu można fotel przestawiać w dowolne miejsce. Wśród przykładów takich medycznych foteli zabiegowych jest model Foza Surgi, który posiada również podłokietniki, profilowany zagłówek i sterowanie funkcjami za pomocą wygodnego pilota. 

Medyczne fotele zabiegowe do pobierania krwi 

Jeśli chodzi o fotele zabiegowe do gabinetów lekarskich z przeznaczeniem do pobierania krwi czy też wykonywania prostych badań okulistycznych lub laryngologicznych, to nie muszą one mieć aż tak rozbudowanych funkcjonalności, jak fotele zabiegowe stomatologiczne. Zazwyczaj pacjenci spędzają na nich zdecydowanie mniej czasu, a lekarz czy inny pracownik służby zdrowia nie wykonuje tak skomplikowanych i precyzyjnych badań, jak odbywa się to w gabinecie stomatologicznym. 

W takim fotelu zabiegowym nie powinno jednak zabraknąć regulacji wysokości i oparcia. Przydadzą się także podłokietniki, które są dużym ułatwieniem przy pobieraniu krwi. Dla wygody pacjenta medyczne fotele zabiegowe, jak np. JFZ wyposażone są w zagłówek. Dodatkowo w tym modelu znajdują się: stojak do kroplówki, półka boczna i wieszak na papier. Oczywiście można dowolnie zmieniać jego położenie i lokalizację dzięki wbudowanym kółkom. 

Fotel zabiegowy do długotrwałych dializoterapii 

Powinien być to wygodny i wielofunkcyjny fotel zabiegowy. Pacjent spędza na nim nierzadko długie godziny, a więc kluczowe jest, aby można było zmieniać położenie poszczególnych segmentów. Oparcie, segment podudzia, a także podparcie stóp powinny mieć możliwość indywidualnego dopasowania ułożenia do potrzeb i preferencji pacjenta. Wysokość fotela także powinna mieć funkcję regulacji. Dodatkowo fotel musi mieć odpowiednią twardość, najlepiej sprawdzają się medyczne fotele zabiegowe tapicerowane o średniej twardości. Dobrym przykładem fotela, który znalazł zastosowanie przy dializoterapii, jest Foza. Jest on sterowany za pomocą bezprzewodowego pilota. Można zapisywać w nim konkretne ustawienia, które potem są łatwo i szybko dostępne, bez konieczności zmiany poszczególnych parametrów. 

Medyczne fotele zabiegowe różnią się konstrukcją i funkcjami. Najważniejsze jest, aby można było zmieniać w nich dowolnie ustawienia pozycji poszczególnych segmentów. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na zakres regulacji, jak również jakość wykonania tapicerowanych elementów, co przekłada się nie tylko na trwałość fotela, ale i wygodę pacjenta.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl