Ronomed.com.pl

Jaki wózek inwalidzki dla osoby starszej?

Jaki wózek inwalidzki dla osoby starszej?

Wózek inwalidzki to pojazd przeznaczony do swobodnego poruszania się osób posiadających dysfunkcje i określony stopień niepełnosprawności. Sprzęt ten powinien spełniać szereg parametrów technicznych, które zapewnią wygodę oraz komfort korzystania przez długie lata.

 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów, które zostały zaprojektowane z myślą o osobach w różnym wieku czy poziomie aktywności. Egzemplarz dla seniora będzie cechował się innymi parametrami technicznymi niż ten dedykowany dzieciom lub ludziom wysoce aktywnym. Jak więc wybrać odpowiedni wózek inwalidzki dla starszej osoby, aby zapewnić jej pełen komfort w przemieszczeniu się?

Jaki wózek inwalidzki dla starszej osoby? Istotne parametry techniczne

Jednym z najważniejszych parametrów technicznych wózków inwalidzkich jest rodzaj i wielkość siedziska. Sugeruje się, aby wielkość tego elementu była maksymalnie kilka centymetrów szersza, niż wymiary miednicy starszej osoby z niepełnosprawnością. Zbyt mała szerokość wózka może powodować dyskomfort i mieć ogromny wpływ na efektywność poruszania się.

 

Kolejnym istotnym aspektem, jakie należy rozpatrzyć przed zakupem wózka, jest system sterowania. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje – ręczne/manualne oraz elektryczne. Modele ze sterowaniem manualnym to rozwiązanie dla seniorów posiadających wystarczającą siłę mięśniową, aby w komfortowy sposób przemieszczać się po określonych powierzchniach. Wbudowany silnik będzie z kolei odpowiednim wyborem dla tej grupy osób starszych, która nie ma siły, aby samodzielnie poruszać się na wózku.

Wózek inwalidzki dla starszej osoby – jakość wykonania

Każdy wózek inwalidzki powinien być wykonany z trwałych, solidnych materiałów. Najczęściej wykorzystywanymi surowcami przy produkcji sprzętu tego typu są stal i aluminium. Konstrukcja wózka powinna być odporna na szereg czynników zewnętrznych, tj. warunki atmosferyczne czy wzmożona eksploatacja.

 

Rodzaj materiału będzie determinował wagę wózka, która może mieć znaczenie w przypadku jego transportu. Warto więc zwrócić uwagę na tę kwestię i na tej podstawie wybrać najbardziej zoptymalizowane rozwiązanie. Decydując się na zakup wózka, należy wybierać wyłącznie spośród sprawdzonych ofert. Rzetelne firmy powinny posiadać wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, pozwalające na dystrybucję tego typu sprzętu.

Jaki wózek inwalidzki dla osoby starszej? Dodatkowe udogodnienia

Zakup wózka inwalidzkiego dla osoby starszej to w większości przypadków inwestycja na długie lata. Warto więc zadbać o to, aby pojazd w pełni spełniał wymagania i potrzeby seniora. Na rynku istnieje wiele firm, które posiadają w swojej ofercie możliwość modyfikacji określonego modelu wedle indywidualnych preferencji konsumenta. Jest to bardzo istotny aspekt, ponieważ pozwala w pełni spersonalizować sprzęt pod kątem funkcjonalności.

 

Szeroka oferta różnych modeli wózków inwalidzkich dla starszych osób znajduje się na stronie https://www.ronomed.com.pl/wozki-inwalidzkie. Implementacja dodatkowych elementów wyposażenia jest możliwa po wcześniejszym kontakcie z firmą.

Wybór wózka dla osoby starszej – fachowe poradnictwo

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości co do zakupu odpowiedniego sprzętu, w pierwszej kolejności należy skonsultować się z lekarzem. Specjalista powinien zasugerować najlepsze rozwiązanie na podstawie informacji o sile mięśniowej pacjenta, poziomie aktywności czy stopniu niepełnosprawności.

 

Natomiast, jeśli zależy nam na szczegółowym zapoznaniu się z szeregiem parametrów technicznych określonych modeli, można liczyć na fachowe poradnictwo specjalistów zatrudnionych w firmach, które zajmują się legalną dystrybucją wózków inwalidzkich. O profesjonalne, rzetelne doradztwo dba również nasza firma Ronomed. Od lat zajmujemy się dystrybucją certyfikowanych wózków inwalidzkich. Nasi specjaliści dbają o indywidualne podejście do klienta i pomoc w wyborze odpowiedniego, spersonalizowanego sprzętu medycznego zgodnie z potrzebami seniora.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl