Ronomed.com.pl

Krzesełko schodowe HomeGlide Extra

Wysyłka w: 7-14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
1.00}
Pobierz pełen opis produktu
Dystrybucja: Ronomed
Kod produktu: 7A7C-95523
Opis

Krzesełko schodowe HomeGlide Extra - Opis produktu

Model HomeGlide Extra łączy w sobie maksymalny komfort i atrakcyjny wygląd przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. To udoskonalone krzesełko schodowe jest idealnym rozwiązaniem dla osób wymagających szerokiego wyboru, luksusu i elegancji. Wersja HomeGlide Extra oprócz wszystkich zalet krzesełka HomeGlide oferuje również szeroki wybór opcji oraz kolorów pasujących do każdego wnętrza. 

HomeGlide Extra to idealne połączenie eleganckiego wyglądu, zaawansowanych technologii i funkcjonalności. Urządzenie HomeGlide Extra standardowo wyposażone jest w krzesełko z manualnym obrotem. Istnieje także dodatkowa funkcja automatycznego obrotu krzesełka, dzięki której krzesełko obraca się automatycznie na górnym przystanku. Podłokietniki w urządzeniu HomeGlide Extra można wygodnie składać, ponadto mają one zakrzywiony kształt, co daje poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy. HomeGlide Extra jest standardowo wyposażony w funkcje składania podnóżka automatycznie z siedziskiem, dzięki czemu nie trzeba się schylać w dół, aby podnieść podnóżek ręcznie.

 

Elementy podnośnika

Szyna

Szyna składa się z aluminiowego profilu, na którym, na całej długości, zamontowano zębatkę. Podnośnik jedzie po szynie za pomocą rolek i jest napędzany przez koło zębate, które zaczepia o zębatki w szynie. Dół szyny jest wyprofilowany, aby można było przykręcić wsporniki mocujące oraz zapewnić miejsce dla rolek jezdnych. Szyna jest wykonana z oddzielnych elementów, każdy nie dłuższy niż 2,5 m. Części szyny są połączone ze sobą za pomocą plastikowych tulei i stalowych płytek montażowych. Standardowo konstrukcja składa się z 2 części szyny, 1 elementu łączącego, 2 złączy ładowania, 2 krzywek ograniczających, 2 zderzaków końcowych i 4 wsporników montażowych szyny. Jeśli szyna zasłania przejście na dolnym podeście shodów, można ją wyposażyć w część składaną z zawiasami.

Krzesełko

Krzesełko typu HomeGlide Extra składa się z ramy, na której zamontowane są siedzenia oraz oparcie z poduszką. Podłokietniki można złożyć, aby ułatwić siadanie i schodzenie z krzesełka. Krzesełko może być wyposażone w prosty lub wyprofilowany podłokietnik; oba typy są zamienne. Tapicerka wykonana jest z winylu i dostępna w następujących kolorach: niebieski, szary, bordowy, czerwony i z wzorem maty sizalowej. Siedzenie można obrócić w poziomie o 70°, aby zapewnić użytkownikowi łatwe siadanie i schodzenie z siedziska. Krzesełko można ustawić tak, aby obracało się w lewo lub prawo. Ze względów bezpieczeństwa, obrót jest zwykle ustawiony tak, aby na górze schodów krzesełko obracało się od stopni.

Napęd

Moduł napędu składa się z poniższych elementów:

  • układ napędowy (silnik elektryczny, hamulec, przekładnia)
  • ogranicznik prędkości (hamulce)
  • elementy sterujące
  • baterie

Układ napędowy

Napęd podnośnika znajduje się w module pod siedziskiem. Silnik elektryczny jest połączony za pomocą przekładni ślimakowej z wałkiem zębatym, który sprzęga się z zębatkami szyny. Siedem rolek (łącznie) prowadzi moduł napędu po szynie. Silnik napędu jest wyposażony w urządzenie zabezpieczające zwalnianie elektryczne. Jeżeli mechanizm zabezpieczający lub inny element ulegnie awarii, a podnośnik porusza się zbyt szybko, ogranicznik prędkości zadziała jak zapasowy układ napędu. Ogranicznik prędkości uruchamia hamulec ogranicznika i zatrzymuje podnośnik. 

Działanie

Podnośnikiem można sterować za pomocą modułu na podłokietniku oraz dodatkowych pilotów zdalnego sterowania na piętrach.

Pilot zdalnego sterowania

Dodatkowe piloty zdalnego sterowania służą do wzywania i wysyłania podnośnika z poziomu innego piętra. Piloty wyposażono w uchwyt, który można zamontować w dowolnym miejscu zgodnie z potrzebami użytkownika. Piloty sterują podnośnikiem za pomocą sygnałów w podczerwieni. Aby użyć pilota należy go wyjąć z uchwytu i skierować na napęd podnośnika.

Moduł sterowania

Moduł sterowania można zamontować na lewym lub prawym (standardowo) podłokietniku. Moduł sterowania jest połączony z płytą główną za pomocą przewodu.

Główny wyłącznik

Za pomocą głównego przełącznika można włączać i wyłączać podnośnik.

Dane techniczne:

  • Prędkość: Max 0.12m/s
  • Dopuszczalna waga użytkownika: 125-138 kg
  • Typ napędu: zębatka na aluminiowym torze jezdnym
  • Moc silnika: 280W
  • Baterie wewnątrz urządzenia: 2 x 12V; 7Ah; 24V
Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl