Ronomed.com.pl

Krzesełko schodowe HomeGlide Stairlift

Wysyłka w: 7-14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
1.00}
Pobierz pełen opis produktu
Dystrybucja: Ronomed
Kod produktu: 543B-416C2
Opis

Krzesełko schodowe HomeGlide Stairlift - Opis produktu

Krzesełko schodowe HomeGlide stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich schodów prostych. Gwarantowana niezawodność, solidna jakość oraz prosta instalacja przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. I to wszystko w bardzo konkurencyjnej cenie.

HomeGlide to proste i wytrzymałe urządzenie, które idealnie spełnia wymagania osób mających trudności z pokonywaniem schodów. Krzesełko w bardzo łatwy i niebrudzący sposób jest montowane bezpośrednio do schodów i porusza się gładko po aluminiowej szynie. Każdy HomeGlide standardowo wyposażony jest w funkcje manualnego obrotu na górnym przystanku w celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa podczas wsiadania i zsiadania z krzesełka. Urządzenie to wyposażone jest także w pasy bezpieczeństwa dla użytkownika. Czujniki bezpieczeństwa zamontowane wokół krzesełka zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo w wypadku, gdy niespodziewane przeszkody pojawią się na schodach.

Elementy podnośnika

Szyna

Szyna składa się z aluminiowego profilu, na którym, na całej długości, zamontowano zębatkę. Podnośnik jedzie po szynie za pomocą rolek i jest napędzany przez koło zębate, które zaczepia o zębatki w szynie. Dół szyny jest wyprofilowany, aby można było przykręcić wsporniki mocujące oraz zapewnić miejsce dla rolek jezdnych. Szyna jest wykonana z oddzielnych elementów, każdy nie dłuższy niż 2,5 m. Części szyny są połączone ze sobą za pomocą plastikowych tulei i stalowych płytek montażowych. Standardowo konstrukcja składa się z 2 części szyny, 1 elementu łączącego, 2 złączy ładowania, 2 krzywek ograniczających, 2 zderzaków końcowych i 4 wsporników montażowych szyny. Jeśli szyna zasłania przejście na dolnym podeście shodów, można ją wyposażyć w część składaną z zawiasami.

Moduł krzesełka

Moduł krzesełka składa się z poniższych elementów:

 • krzesełka
 • nogi krzesełka

Krzesełko

Siedzenie można obrócić o 70°, aby zapewnić użytkownikowi łatwe siadanie i schodzenie z siedziska. Siedzisko obrotowe można odblokować z obu stron krzesła za pomocą uchwytu (dźwigni). Dodatkowe zabezpieczenie - pas bezpieczeństwa, jest w standardzie. Aby oszczędzić miejsce, siedzisko można złożyć, kiedy podnośnik nie jest używany. Podłokietniki można złożyć, aby ułatwić siadanie i wysiadanie z podnośnika. Krzesełko jest wykonane z tworzywa sztucznego i zamontowane na stalowej podstawie zespawanej od spodu z tuleją na której się obraca. Tuleja obraca się na dwóch plastikowych tulejach prowadzących, które nie wymagają smarowania. Kierunek obrotu można zmienić w zależności od tego, czy podnośnik jest montowany na lewej czy prawej stronie schodów. 

Noga krzesełka

Zawiasy krzesełka i podnóżka są zamocowane na nodze krzesełka. Noga i podnóżek krzesełka są wyposażone w mechanizm zabezpieczający przed wjechaniem na przeszkodę. Mechanizm zabezpieczający uruchamia się, kiedy jakiś przedmiot uwięźnie między schodami lub podłogą z podnóżkiem. Podnośnik zatrzymuje się po czym można odjechać tylko w kierunku przeciwnym do przeszkody.

Napęd

Moduł napędu składa się z poniższych elementów:

 • układ napędowy (silnik elektryczny, hamulec, przekładnia)
 • ogranicznik prędkości (hamulce)
 • elementy sterujące
 • baterie

Układ napędowy

Napęd podnośnika znajduje się w module pod siedziskiem. Silnik elektryczny jest połączony za pomocą przekładni ślimakowej z wałkiem zębatym, który sprzęga się z zębatkami szyny. Siedem rolek (łącznie) prowadzi moduł napędu po szynie. Silnik napędu jest wyposażony w urządzenie zabezpieczające zwalnianie elektryczne. Jeżeli mechanizm zabezpieczający lub inny element ulegnie awarii, a podnośnik porusza się zbyt szybko, ogranicznik prędkości zadziała jak zapasowy układ napędu. Ogranicznik prędkości uruchamia hamulec ogranicznika i zatrzymuje podnośnik. 

Działanie

Podnośnikiem można sterować za pomocą modułu na podłokietniku oraz dodatkowych pilotów zdalnego sterowania na piętrach.

Pilot zdalnego sterowania

Dodatkowe piloty zdalnego sterowania służą do wzywania i wysyłania podnośnika z poziomu innego piętra. Piloty wyposażono w uchwyt, który można zamontować w dowolnym miejscu zgodnie z potrzebami użytkownika. Piloty sterują podnośnikiem za pomocą sygnałów w podczerwieni. Aby użyć pilota należy go wyjąć z uchwytu i skierować na napęd podnośnika.

Moduł sterowania

Moduł sterowania można zamontować na lewym lub prawym (standardowo) podłokietniku. Moduł sterowania jest połączony z płytą główną za pomocą przewodu.

Główny wyłącznik

Za pomocą głównego przełącznika można włączać i wyłączać podnośnik.

Zabezpieczenia

Podnośnik HomeGlide wyposażony jest w różne technologie gwarantujące bezpieczeństwo użytkownika. Ogólną zasadą jest, że mechanizmy zabezpieczające są układami rezerwowymi: awaria jednego układu nie może prowadzić do powstania zagrożenia, ponieważ inny układ zastąpi uszkodzony.

Zamontowane zabezpieczenia:

 • podnośnik nie może być uruchomiany modułem sterowania ani pilotem, jeśli krzesełko jest obrócone. Obrócenie krzesła uruchamia przełącznik bezpieczeństwa
 • jeśli podnośnik porusza się zbyt szybko, ogranicznik prędkości uruchomi dodatkowy hamulec. Jednocześnie otworzy się przełącznik bezpieczeństwa. Silnik zatrzyma się. Hamulec ogranicznika prędkości zatrzyma podnośnik
 • napęd posiada dwa łączniki krańcowe oraz końcowy łącznik krańcowy. Na początku i końcu szyny znajduje się krzywka ograniczająca. Podnośnik zatrzymuje się natychmiast po wykryciu krzywki ograniczającej przez łącznik krańcowy. Jeśli łącznik krańcowy jest uszkodzony, końcowy łącznik wykryje krzywkę i zatrzyma podnośnik
 • jeśli podnośnik nie może być wyhamowany elektrycznie lub końcowy łącznik krańcowy nie wykryje krzywki, mechanizm zderzak krańcowy na końcu szyny zapobiegnie wypadnięciu podnośnik poza szynę. Napęd dojedzie rolką do zderzaka krańcowego po czym silnik zostanie wyłączony przez urządzenie zabezpieczające przed przetężeniem
 • podnośnik posiada przełączniki bezpieczeństwa uruchamiane, kiedy podnośnik napotka przeszkodę

Ogólne informacje techniczne:

 • Prędkość: Max 0.12m/s
 • Dopuszczalna waga użytkownika: 125-138 kg
 • Typ napędu: zębatka na aluminiowym torze jezdnym
 • Moc silnika: 280W
 • Baterie wewnątrz urządzenia: 2 x 12V; 7Ah; 24V
Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl