Ronomed.com.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Lampa do naświetlania zatok – jaką lampę wybrać dla dziecka?

Lampa do naświetlania zatok – jaką lampę wybrać dla dziecka?

Ból zatok potrafi skutecznie ograniczyć codzienne funkcjonowanie nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Dzisiejsza medycyna oferuje różne sposoby terapii zatok. Metodą, która zyskuje na popularności, jest leczenie przy pomocy specjalistycznych lamp. Ciepłe światło nagrzewające tkanki może zmniejszyć objawy oraz znacznie poprawić funkcjonowanie zatok i skutecznie wspomóc leczenie najmłodszych.

Czy lampa lecznicza może pomóc w leczeniu zatok?

Zatoki pełnią ważną funkcję w naszym organizmie, niestety często są narażone na choroby – szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zapalenie zatok, to problem, który dotyka wiele osób – w tym dzieci. Może ono powodować uciążliwe objawy, takie jak ból głowy, zatkany nos, czy problemy z oddychaniem. A nieleczone, może zmienić się w przewlekłe zapalenie zatok.

Chcąc wyleczyć zatoki, zazwyczaj sięgamy po farmakoterapie lub zabiegi chirurgiczne. Czy jest to dobry pomysł? Często nie mamy świadomości, że istnieją alternatywne formy leczenia zatok, które również przynoszą ukojenie i nie wymagają znacznej ingerencji w organizm człowieka. Jedną z nich jest metoda naświetlania zatok przy pomocy lamp leczniczych. Na rynku dostępne są lampy na podczerwień oraz lampy Bioptron. Leczenie to jest z powodzeniem stosowane w fizykoterapii i stanowi świetne uzupełnienie dla konwencjonalnych sposobów leczenia. Co więcej, terapia światłem jest prosta, przez co można ją stosować w warunkach domowych. 

Czy można stosować lampę do nagrzewania zatok u dzieci?

Dzieci to bardzo wymagający pacjenci. Ich wrażliwe organizmy szczególnie narażone są na niekorzystne działanie wirusów, bakterii i grzybów. Jeśli Twojemu dziecku towarzyszy ból głowy w okolicy czoła, napięcie mięśni, gorączka oraz uciążliwy katar – możesz podejrzewać, że jest to zapalenie zatok. Warto zaznaczyć, że nie powinniśmy sami diagnozować objawów dziecka. W pierwszej kolejności należy skonsultować się z lekarzem i ustalić przyczynę dolegliwości. 

Światłoterapia jest bezpieczna i powszechnie stosowana w leczeniu dzieci. Jeśli nie istnieją ku temu przeciwwskazania – warto zdecydować się na tę metodę terapeutyczną. Cienka warstwa skóry niemowląt sprawia, że ciepło dociera jeszcze szybciej i skuteczniej do organów, które poddawane są zabiegom. 

Naświetlanie ciała możemy wykonywać w trakcie snu dziecka, dzięki czemu zminimalizujemy dyskomfort do minimum. Co prawda, leczenie światłem jest bezbolesne, jednak aparatura w pobliżu ciała, może nie spodobać się naszej pociesze. Lampa do naświetlania zatok najczęściej wykorzystywana jest u dzieci do wspomagania leczenia chorób zatok i gardła. 

Lampy na chore zatoki – którą wybrać dla dziecka?

Dobrym wyborem będzie lampa do naświetlania zatok Bioptron. Wyjątkowo delikatne światło spolaryzowane idealnie sprawdzi się do nagrzewania chorych miejsc. Do zalet stosowania spolaryzowanego światła zalicza się m.in.:

  • zmniejszenie stanu zapalnego,
  • spowolnienie rozwoju infekcji,
  • łagodzenie bólu,
  • wzmocnienie układu odpornościowego.

Jak stosować lampę Bioptron?

Rodzice chorowitych dzieci, coraz częściej decydują się na lampę Bioptron na zatoki. Jak ją stosować, aby przynosiła oczekiwane korzyści? Na wstępie warto zaznaczyć, że nie ma dolnej granicy wieku, od której można zacząć stosować terapię światłem. Lampę można bezpiecznie stosować w każdym wieku. Chcąc użyć lampy do leczenia dzieci, warto pamiętać, że będziemy z niej korzystać rzadziej i przez krótszy czas niż w przypadku osoby dorosłej. Na stronie producenta można znaleźć tabele, które informują o czasie zabiegów i ich ilości w ciągu dnia. Dla dzieci, chorujących na zapalenie zatok przyjmuje się następujące wartości:

 

Powyżej przedstawiona tabela podpowiada, w jaki sposób naświetlać dziecko, aby przynieść mu ulgę w zapaleniu zatok i innych chorobach górnych dróg oddechowych. Jest to przykład i nadal powinien być skonsultowany z lekarzem pediatrą, który najlepiej dostosuje czas i ilość powtórzeń potrzebny, aby terapia przyniosła korzyści.

Lampa na zatoki dla dzieci – opinie

Opinie na temat lampy Bioptron w leczeniu zapalenia zatok u dzieci są pozytywne. Rodzice doceniają zbawienne działanie światła spolaryzowanego, które jest znacznie delikatniejsze i odpowiedniejsze niż światło podczerwone wykorzystywane w innych lampach leczniczych. Ponadto, światło emitowane przez lampę Bioptron nie zawiera szkodliwego promieniowania UV, stymuluje komórki i ma korzystny wpływ na naczynia krwionośne. Wyjątkowe właściwości lamp na zatoki pozwalają nawet niemowlakom uporać się szybciej z chorobą zatok.

Ile kosztuje lampa do leczenia zatok?

Wiele osób interesujących się leczeniem przez ciepło światła, zastanawia się, ile kosztuje lampa Bioptron? Cena tego urządzenia uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju urządzenia. Zazwyczaj koszt specjalistycznych lamp waha się kilku do kilkunastu tys. zł. Warto zaznaczyć, że zabieg nagrzewania zatok tą lampą możliwy jest nieodpłatnie na NFZ. Jednak zainteresowanie jest tak duże, że na wizytę można oczekiwać nawet kilka miesięcy. Decydując się na zakup własnej lampy do użytku domowego, może bez problemu korzystać z niej cała rodzina. Ponadto sesje przeprowadzane w zaciszu domowym są mniej stresujące i pozwalają wykonać je nawet podczas snu dziecka.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl