Ronomed.com.pl

Lampa Sollux czy Bioptron - którą wybrać?

Lampa Sollux czy Bioptron - którą wybrać?

Jeżeli interesuje Cię leczenie światłem (czyli tzw. światłolecznictwo) z pewnością prędzej, czy później staniesz przed wyborem lampy niezbędnej do przeprowadzenia terapii światłem. Najbardziej rekomendowane są dwa rodzaje lamp - każda z nich ma nieco inne działanie i właściwości. Lampa Sollux czy Bioptron? Którą wybrać?

 

Co to jest światłolecznictwo?

Terapia światłem jest jednym z nieodłącznych i skutecznych elementów fizykoterapii. Wykorzystuje się w niej urządzenia - lampy emitujące promieniowanie nadfioletowe, światło widzialne i podczerwone. Wiele przeprowadzonych badań naukowych udowodniło terapeutyczne, pozytywne oddziaływanie światła na cały organizm człowieka.

Działanie terapeutycznego światła emitowanego przez lampę rozszerza naczynia włosowate skóry, poprawia przepływ krwi, relaksuje mięśnie, ma właściwości przeciwbólowe, poprawia metabolizm, a także pobudza wiele receptorów skóry odpowiedzialnych za odczuwanie. Jednym słowem - światłoterapia jest jedną z holistycznych terapii, które przynoszą pożądany efekt we wspomaganiu leczenia wielu schorzeń.

Lampa Sollux a Bioptron - czym się różnią?       

 W przypadku terapii polegającej na naświetlaniu ciała promieniami podczerwonymi stosuje się lampę Sollux, ponieważ lampa Bioptron nie nagrzewa tkanek (ma za to inne właściwości). 

Naświetlanie lampą Sollux jest terapią polegającą na wykorzystaniu właściwości leczniczych promieni podczerwonych. Lampy Sollux występują w dwóch wersjach: stołowej i statywowej (umieszczonej na ruchomym statywie). Czerwony filtr wykorzystywany przy użyciu lampy Sollux służy do zmniejszania stanów zapalnych tkanek miękkich, może przyspieszać gojenie się trudnych ran i co ważne - wpływa na redukcję odczynów skórnych po terapii RTG.                                                      

Niebieski filtr w lampie Sollux stosuje się natomiast przy wspomaganiu terapii nerwobóli i bóli mięśniowych (po kontuzjach, wysiłku fizycznym),  łagodzi zmiany skórne (stosowany przy czyraczności), a także zmniejsza objawy skórnej przeczulicy (objaw charakterystyczny przy schorzeniach neurologicznych). 

Bioptron czy Sollux? Wskazania do stosowania

Sollux

Aby odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, należy przede wszystkim poznać wskazania do stosowania, którejś z lamp. Lampa Sollux sprawdzi się u pacjentów zmagających się z przewlekłymi stanami zapalnymi tkanek miękkich i stawów. Stosowana jest również przed jako wprowadzenie i przygotowanie tkanek do innych zabiegów (np. jonoforezą, czy masażem leczniczym). Promienie emitowane przez lampę Sollux mają również wpływ na poprawę krążenia, przepływ limfy i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wyższa temperatura ma działanie lecznicze (bóle mięśni, problemy z krążeniem itp.).

Bioptron

Lampa Bioptron emituje promieniowanie podobne do tego, jakie wytwarza Słońce. Jej ogromna zaletą jest jednak to, że jest ono pozbawione szkodliwych promieni UV (ultrafioletowych). Lampy Bioptron emitują światło spolaryzowane i polichromatyczne. Terapia światłem emitowanym przez Bioptron ma udowodnione działanie w przebiegu leczenia różnego rodzaju dolegliwości medycznych. Zastosowanie światła spolaryzowanego i polichromatycznego może wpłynąć na poprawę metabolizmu, zwiększyć efektywność mikrocyrkulacji, realnie wpłynąć na pobudzenie wszelkich procesów regeneracyjnych całego organizmu, przyspieszyć proces gojenia się trudnych ran, zmniejszać dolegliwości bólowe. Stosowana regularnie może poprawiać naturalne funkcje immunologiczne organizmu.

Bioptron a Sollux - skuteczność terapii

Leczenie światłem uchodzi za bezpieczne. Za zgodą lekarza lub fizjoterapeuty może być stosowane u dzieci i dorosłych. Do popularnych zabiegów z wykorzystaniem obu lamp zaliczyć można np. naświetlanie promieniami podczerwonymi z masażem ciała, naświetlanie chorych miejsc z naprzemienną zmianą filtrów w lampie Sollux (filtr czerwony i niebieski), biostymulacja światłem spolaryzowanym z lampy Bioptron i wiele innych. 

Lampa Sollux czy Bioptron? Wybór lampy do zabiegów jest podyktowany indywidualnymi potrzebami organizmu. Warto zaufać doświadczeniu i wiedzy specjalistów - to oni podpowiedzą, jaki zabieg będzie u danego pacjenta najskuteczniejszy i z której lampy najlepiej skorzystać. W naszej ofercie znajdziesz obie lampy lecznicze.                                                                                                                                                                                    

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl