Ronomed.com.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Masaż leczniczy z wykorzystaniem wirówek do hydromasażu

Masaż leczniczy z wykorzystaniem wirówek do hydromasażu

Coraz lepszy dostęp do zaawansowanych technologii leczenia sprawia, że łatwiej jest nam pokonywać wszelkie dolegliwości, które jednak dzisiaj doskwierają nam częściej, niż kilkadziesiąt lat temu. Jednym z takich zabiegów jest hydromasaż z wykorzystaniem wirówki do hydroterapii. To urządzenie przypominające umywalkę lub niewielką wannę pomaga skutecznie pozbyć się m.in. bólu, problemów z krążeniem, obrzęków i uczucia ciężkich nóg. Ale jak właściwie działa wirówka do hydromasażu? 

Co to jest masaż wirowy?

Masaż wirowy należy do zabiegów hydroterapeutycznych. Oznacza to, że do jego wykonania niezbędna jest woda. Kąpiel w niej nazywana jest inaczej „kąpielą wirową”, odbywa się w wannie o konkretnym przeznaczeniu – do nóg i kręgosłupa lub rąk. Masaż bazuje na wirze wody, który powstaje dzięki specja

lnym dyszom i mechanicznemu napędowi. 

Wirówki do hydromasażu przystosowane są do zabiegu z wykorzystaniem zarówno ciepłej, jak i zimnej wody. Jej temperatura ma tutaj duże znaczenie, ponieważ dla powodzenia zabiegu należy dopasować ją odpowiednio do schorzenia i problemu. Szybki ruch wirowy wywołuje zwiększony przepływ krwi i chłonki, co z kolei przekłada się na lepsze odżywienie komórek i tkanek. Łagodzi to także napięcia mięśniowe, skutecznie je rozluźniając. 

Efekty najczęściej widoczne są po kilku zabiegach. Częstotliwość ich wykonywania dobiera się do rodzaju schorzenia oraz poziomu jego zaawansowania. Zazwyczaj zaleca się wykonywanie masażu wirowego codziennie lub co drugi dzień do momentu osiągnięcia pożądanego efektu. 

Wirówka do nóg, kręgosłupa i stóp. Na co pomaga hydromasaż? 

Wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje urządzeń - wirówka do nóg, wirówki do nóg i kręgosłupa oraz wirówka do masażu rąk. Masaż wirowy wykazuje się działaniem relaksującym, przeciwbólowym i rozkurczowym, pomaga więc w wielu dolegliwościach. Mogą z niego korzystać osoby w różnym wieku, również osoby starsze, a także bardzo aktywne, regularnie trenujące. 

Wirówki do hydromasażu szczególnie dobrze sprawdzą się przy następujących dolegliwościach:

 • Schorzeniach reumatoidalnych 
 • Zaburzeniami krążenia 
 • Zespole ciężkich nóg 
 • Urazach tkanek miękkich 
 • Zaniku mięśni 
 • Zwyrodnieniowym zapaleniu stawów
 • Porażeniach dziecięcych 
 • Obrzękach limfatycznych 
 • Zakrzepach żylnych 
 • Bólu kręgosłupa i kończyn dolnych 
 • Skręceniach i zwichnięciach kończyn 
 • Niedowładzie

Nowoczesne wirówki do hydromasażu 

Wirówka do hydroterapii jest dostępna na rynku już od wielu lat. Obecnie jednak jest to urządzenie zdecydowanie bardziej zaawansowane technologicznie niż jego pierwowzór. Przede wszystkim obsługiwane jest przez intuicyjny elektroniczny panel sterowania lub wygodne pokrętła. W ten sposób ustawia się konkretne parametry, temperaturę wody, program, a także czas trwania zabiegu. Możliwość dostosowania parametrów do indywidualnych potrzeb pacjenta pozwoliło rozszerzyć listę schorzeń i dolegliwości, dla których dedykowany jest masaż wirowy. 

Wirówki do hydromasażu różnią się ponadto pojemnością i kształtem. Wirówka do masażu rąk wyposażona jest w specjalne podwyższenie dla komfortu pacjenta, który może wygodnie siedzieć w naturalnej pozycji, bez pochylania w celu dosięgnięcia do wirówki. W większości przypadków w zestawie wraz z urządzeniem znajduje się wygodne krzesło dopasowane pod względem wysokości i kształtu do konkretnej wirówki. 

Wirówki do hydromasażu najczęściej znajdują się w gabinetach fizjoterapii i masażu. Spotyka się je w sanatoriach i specjalistycznych klinikach leczniczych. Ważne jest, aby obsługiwała je wykwalifikowana osoba, która potrafi ustawić wszystkie parametry, dopasowując je do konkretnego schorzenia.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl