Ronomed.com.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Medyczny analizator składu ciała Charder MA801

Wysyłka w: 10 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 53 300,00 zł 53300.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zapytaj eksperta
Pobierz pełen opis produktu
Dystrybucja: Charder
Kod produktu: 8875-556D2
Opis

Medyczny analizator składu ciała Charder MA801 - Opis produktu

Analizator klasy HIGH END, MA801, to innowacyjne rozwiązanie z wykorzystaniem zaawansowanej technologii BIVA (Bioelektryczna Analiza Wektorowa Impedancji) stworzonej specjalnie dla pacjentów z zaburzoną gospodarką wodną. To urządzenie ma zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak pediatria (dla pacjentów od 6 roku życia), nefrologia, geriatria, medycyna sportowa, medycyna estetyczna oraz dietetyka, szczególnie w przypadku pacjentów cierpiących na otyłość.

Profesjonalny analizator MA801 dostarcza dokładne i rzetelne wartości pomiarowe oraz dane, które mają zastosowanie w diagnostyce i monitorowaniu postępów terapii, zwłaszcza u pacjentów borykających się z problemami w gospodarce wodno-elektrolitowej.

Co wyróżnia nasz analizator MA801?

 1. Wieloczęstotliwościowa metoda pomiarów: Nasze urządzenie wykorzystuje zaawansowane algorytmy i pomiar wielu częstotliwości, co gwarantuje niezwykłą dokładność i powtarzalność wyników.

 2. BIVA - Nowoczesna ocena składu ciała: Nasz analizator sięga dalej niż tradycyjna Bioelektryczna Analiza Impedancji (BIA). Dzięki analizie wektorowej impedancji bioelektrycznej (BIVA), nasze urządzenie pozwala na ocenę składu dwuprzedziałowego ciała, zwłaszcza u pacjentów z nieprawidłową gospodarką wody w organizmie, takich jak osoby poddawane dializom. Warto zaznaczyć, że w przypadku pacjentów z zaburzoną gospodarką wodną, błędy pomiaru w tradycyjnych równaniach predykcyjnych BIA stają się znacznie częstsze, a tu właśnie BIVA staje się nieocenionym narzędziem diagnostycznym.

 3. Dokładność pomiaru gospodarki wodnej i stanu komórkowego: Nasze urządzenie wykorzystuje bezpośrednie pomiary peaktancji i oporu (R), dostarczając lekarzom niezawodnych informacji na temat gospodarki wodnej i stanu komórkowego organizmu. Dzięki temu, można przeprowadzać wstępne badania przesiewowe oraz monitorować zmiany wody ustrojowej nawet u osób z nieprawidłową gospodarką wodną, osiągając wyniki znacznie bardziej precyzyjne niż w przypadku tradycyjnych technologii BIA.

 

Analiza składu ciała

Dzięki niezawodnej, nieinwazyjnej analizie impedancji bioelektrycznej możliwe jest natychmiastowe monitorowanie składu ciała. Obliczone szacunkowe masy elementów składu ciała mogą być porównane ze standardowymi wynikami.

Analiza mięśniowo-tłuszczowa

Pomiar masy ciała stanowi bazę do dalszej analizy ilości mięśni i tłuszczu u pacjenta. To pomocne w zrozumieniu proporcji między nimi, na podstawie których profesjonaliści medyczni opracowują zalecenia.

Analizę otyłości

MA801 kategoryzuje tkankę tłuszczową wedle standardów konkretnej populacji. Dzięki bardziej precyzyjnym zakresom można dokładniej śledzić cele i postępy w zakresie kontroli tkanki tłuszczowej.

Analiza segmentowa i ocena równowagi ciała

Dokładniejszy pomiar mięśni i tłuszczu dzięki analizie segmentowej tułowia, górnej i dolnej części ciała. Możliwość zidentyfikowania braku równowagi i śledzenia zmian dla lepszej obserwacji efektów rehabilitacji lub terapii.

BIVA - Analiza wektorowa impedancji bioelektrycznej

Bioelektryczna analiza impedancji wektorowej (BIVA) wykorzystuje bezpośrednie pomiary reaktancji i rezystancji, co pozwala na zapewnienie wiarygodnych wyników oceny nawodnienia komórek, nawet u osób z zaburzeniami gospodarki wodnej, co ułatwia dokonane oceny stanu pacjenta.

Kąt fazowy

Nachylenie kąta fazowego maleje wraz z postępującymi chorobami i wiekiem. Jego analiza jest ważnym wskaźnikiem stanu zdrowia, możliwym do porównania z wynikami dla płci i wieku.

Jakość mięśni 

Jakość mięśni i ocena siły chwytu stanowią cenny wskaźnik jakości mięśni, który może wskazywać zmiany szybciej i zauważalniej niż prosty pomiar i śledzenie masy mięśniowej.

Percentyle tkanki tłuszczowej - Kontekst Dla Twojego Wyniku

Porównaj procent tkanki tłuszczowej z podobną populacją, umieszczając wyniki w kontekście wieku, płci i pochodzenia etnicznego.

Indeks obrzęków 

Identyfikacja nieprawidłowości w proporcjach płynów wewnątrzkomórkowych i pozakomórkowych, oznaczenie indeksu obrzęku jako wskaźnika w przypadku chorób wpływających na równowagę płynów ustrojowych, w tym zaburzeń funkcji serca i nerek.

Sugerowane wartości dla twojego zdrowia

MA801 dostarcza ogromny zbiór rzetelnych danych pomiarowych o szczególnym znaczeniu dla badań naukowych i zawiera różne wskaźniki wczesnego wykrywania wielu chorób, takich jak niedożywienie, otyłość i sarkopenia. Odkryj, jak możemy pomóc w Twoim zdrowiu.

Pliki do pobrania:
Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Dane techniczne

 • Impedancja bioelektryczna Analiza (BIA)  25 pomiarów impedancji: 5 częstotliwości (5 kHz, 20 kHz, 50 kHz, 100 kHz, 250 kHz) dla 5 segmentów (prawe ramię, lewe ramię, tułów, prawa noga, lewa noga)
 • Elektrody 8-punktowa konstrukcja elektrody dotykowej
 • Wyświetlacz Kolorowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 10,1 cala, rozdzielczości 1280 x 800 pikseli
 • Nośność / Dokładność Obciążenie maksymalne 300 kg (podziałka 0,1 kg)
 • Dopuszczalny wiek nadanego 6-85 lat
 • Wyjście / transmisja USB 2.0 x3, RS232 x1, Bluetooth, Wi-Fi, Ethernet RJ45
 • Przechowywanie danych 100 000 pomiarów (transfer danych możliwy przez USB, Bluetooth lub Wi-Fi)
 • Czas trwania pomiaru Mniej niż 50 sekund
 • Waga urządzenia Około 31 kg
 • Wymiary urządzenia  875 (dł.) x 463 (szer.) x 1205 (wys.): mm

W zestawie specjalny przewód, za pomocą którego można podłączyć komputer do analizatora składu ciała MA801 o długości 3m.

 

Gwarancja

Urządzenia tej renomowanej marki to certyfikowany sprzęt medyczny z dołączoną 24-miesięczną gwarancją od producenta, która jest obsługiwana przez autoryzowany serwis w Polsce.


Producent oferuje bezpłatną początkową legalizację każdej wagi medycznej. Jeśli konieczna jest ponowna legalizacja wagi, masz swobodę wyboru serwisanta zajmującego się wagami medycznymi.

Sklep internetowy Shoper.pl