Ronomed.com.pl

Sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa - wszystko, co musisz wiedzieć

Sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa - wszystko, co musisz wiedzieć

Kręgosłup jest główną podporą ciała i od niego zależy sprawność ruchowa całego organizmu. Obecnie blisko 80% ludzi doświadcza cyklicznych bądź ciągłych bólów związanych z kręgosłupem. Długotrwałe, przewlekłe schorzenia tej części ciała wymagają rehabilitacji, ponieważ uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki sprzęt do kręgosłupa jest najlepszym wyborem, zajrzyj do naszego sklepu. Znajdziesz w nim różnego rodzaju przyrządy, które pozwolą na poprawę zdrowia.

Problemy z kręgosłupem

Obecny tryb życia sprawił, że nawet młode osoby cierpią na problemy z kręgosłupem. Brak ruchu i liczne napięcia mogą przyczyniać się do powstawania schorzeń w tej części ciała. Ponadto schorzenia kręgosłupa dotyczą również osób z chorobą zwyrodnieniową albo mogą być negatywnym skutkiem wypadku komunikacyjnego.

Najczęściej występujące schorzenia kręgosłupa to m. in.:

  • dyskopatia,
  • zwyrodnienie kręgosłupa,
  • osteoporoza,
  • przepuklina kręgosłupa,
  • złamania kręgosłupa.

Część z tych schorzeń wymaga profesjonalnej rehabilitacji, która jest niezbędna do odzyskania sprawności.

Rehabilitacja kręgosłupa dla kogo?

Rehabilitacja jest pomocna w niemal wszystkich problemach związanych z kręgosłupem. Dlatego jest zalecana dla każdej osoby zmagającej się z jego bólem. Natomiast szczególnie wskazania dotyczą pacjentów, cierpiących na zwyrodnienia, rwę kulszową lub mają nieprawidłową postawę ciała. Pierwszeństwo mają też osoby po przebytych operacjach lub ze schorzeniami reumatoidalnymi. Skierowanie na świadczenia rehabilitacyjne może wystawić lekarz pracujący w ramach umowy NFZ. Leczenie odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu w warunkach domowych lub ambulatoryjnych.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny wybrać na kręgosłup?

W zależności od rodzaju schorzenia, istnieje wiele sprzętów służących do rehabilitacji kręgosłupa. W ofercie naszej marki znajduje się sprzęt rehabilitacyjny dedykowany zarówno do używania w placówkach medycznych, jak też przeznaczony do stosowania w domu. Poniżej przedstawiamy rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego na kręgosłup. Każde z tych urządzeń jest dostępne w naszym sklepie.

Rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego kręgosłupa:

1. Wirówka kończyn dolnych i kręgosłupa WKR

Urządzenie przeznaczone jest do zabiegów hydromasażu. Cały zabieg opiera się na masażu wirowym. Stosuje się go w celu łagodzenia stanów pourazowych, a także w leczeniu przewlekłego zmęczenia mięśni i schorzeń kręgosłupa. Masaż z użyciem wirówki kończyn dolnych i kręgosłupa WKR działa przeciwbólowo i zmniejsza obrzęki. Dodatkowo poprawia krążenie krwi i działa relaksująco. Wirówka z naszej oferty posiada możliwość regulacji strumienia wody oraz funkcję automatycznego napełniania.

2. Mata ozonowa

Jest to specjalny rodzaj maty, który stosuje się w celu przeprowadzania kąpieli perełkowych. Mata wykonana jest z elastycznego tworzywa, przyjemnego dla skóry.
Jej użytkowanie jest bardzo proste. Matę ozonową należy umieścić w wannie z wodą, a następnie czekać na pojawienie się pęcherzyków. Matą można sterować za pomocą specjalnej dźwigni, dostosowując ustawienia do swoich potrzeb. Istnieje możliwość ustawień urządzenia z nastawieniem na wybrane partie ciała, jak np. kończyny dolne, barki, pośladki i odcinki kręgosłupa. Maty ozonowe dostępne w naszej ofercie generują nawet do 15 000 000 bąbelków z aktywnym tlenem na sekundę. Oprócz kąpieli znajdują zastosowanie w innych dziedzinach hydroterapii jak detoks lub tlenoterapia. Stosowanie maty bąbelkowej jest pomocne w łagodzeniu bólów pleców i mięśni. Akcesorium w postaci maty dobrze sprawdzi się również przy nieprawidłowym działaniu układu ruchowego.

3. Aparat SKOL-AS.

Jest to urządzenie, za pomocą którego możliwe jest leczenie bocznych schorzeń kręgosłupa. Aparat SKOL-AS używany jest przede wszystkim do leczenia skoliozy. Można go używać w warunkach ambulatoryjnych lub w domu. Gimnastyka z aparatem ma na celu wypracowanie prawidłowej postawy ciała. Zestaw ćwiczeń obejmuje pozycje leżące, siedzące i stojące. Wszystko ma na celu przywrócenie równowagi między kręgosłupem, a mięśniami. Innowacją w aparacie SKOL-AS jest specjalny system pelot oraz sprężyn. Dzięki temu można zmniejszyć boczne wygięcie kręgosłupa i biernie wpływać na derotację kręgów odcinka piersiowo-lędźwiowego. System pelot wpływa również na stabilizację miednicy i obręczy barkowej.

4. Wózek inwalidzki

Przy wyborze odpowiedniego wózka inwalidzkiego, należy wziąć po uwagę kilka kwestii, które wpływają na kręgosłup. Chodzi o możliwość stabilizacji miednicy, tułowia, a także stóp oraz głowy. Wspomniane elementy, które wpływają nie tylko na kręgosłup lecz również na wygodę użytkowania. Dodatkowo warto korzystać z pasów i kamizelek, które pomagają zachować stabilną postawę. Taką możliwość daje m.in. Wózek inwalidzki ręczny specjalny Inovys 2, dostępny w naszej ofercie. Inną opcją wartą zainteresowania jest specjalna orteza tułowia TARTA. Jest to dodatkowa część wózka, którą można dopasować do wielu deformacji kręgosłupa, zwłaszcza w przypadku dzieci. Pełni ona funkcję stabilizacyjną i korygującą.

5. Wałek do ćwiczeń kręgosłupa

Wałki do kręgosłupa inaczej nazywane są kształtkami rehabilitacyjnymi. Są pomocne w minimalizowaniu bólu i korygowaniu wad związanych z kręgosłupem. Za ich pomocą można wykonywać proste ćwiczenia angażujące odpowiednie odcinki kręgów. Wałki są produktami wykonanymi z dobrej jakości pianki, która jest odporna na ścieranie. Zaletą tego produktu jest niewielki rozmiar, który pozwala na regularne stosowanie również w zaciszu własnego domu. Wałki są dostępne w kilku rozmiarach. Regularne, odpowiednio wykonywane ćwiczenia z wałkiem mogą być tak samo skuteczne, jak wizyta u fizjoterapeuty.

Sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa - podsumowanie

Rehabilitacja nie jest szybkim procesem i zależy od regularności wykonywania ćwiczeń lub zabiegów. Tak samo, jak w przypadku innych schorzeń, sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa należy dopasować do swoich potrzeb. Nawet, jeśli bóle kręgosłupa towarzyszą nam cyklicznie, warto stosować odpowiednie przyrządy i ćwiczenia, które pozwolą na wzmocnienie kręgów i prawidłowej postawy ciała. Takie ćwiczenia wpłyną też pozytywnie na zdrowie całego organizmu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl