Ronomed.com.pl

Avior - uniwersalna rehabilitacja kończyny dolnej

Wysyłka w: 7-14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 9 900,00 zł 9900.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zapytaj eksperta
Pobierz pełen opis produktu
Dystrybucja: Ronomed
Kod produktu: 55BC-18950
Opis

Avior - uniwersalna rehabilitacja kończyny dolnej - Opis produktu

Konstrukcja urządzenia umożliwia pacjentom kompleksową rehabilitację stawu skokowego, w oparciu o wykorzystanie ćwiczeń biernych, czynnych, czynnych oporowych oraz funkcjonalnych. Daje również możliwość przeprowadzenia rehabilitacji funkcjonalnej w obrębie stawów skokowego i kolanowego. Układ do monitorowania przebiegu ćwiczeń pozwala na zapisanie kompletnego procesu rehabilitacji. 

 

Do najczęściej występujących schorzeń należą takie dolegliwości, jak złamania kostek goleni, zwichnięcie stawu skokowego oraz skręcenia stawu skokowego. Złamanie kostek goleni jest wynikiem działania sił powodujących naprężenia większe niż dopuszczalne dla ludzkiego kośćca. Dwa kolejne jednak mogą być wynikiem niefortunnego ustawienia kończyny względem podłoża w wyniku jakiejkolwiek codziennej czynności. Skręceniom stawu skokowego często towarzyszą również uszkodzenia układu więzadłowego, gdzie w zależności od stopnia jego uszkodzenia definiuje się trzy klasy skręceń. Aspektem wspólnym dla trzech powyższych schorzeń jest etiologia powstawania, układ którego dotyczą oraz zbliżony schemat postępowania terapeutycznego – powstałe uszkodzenia są wynikiem przeciążenia mechanicznego stawu i odnoszą się do układu kostno-stawowego oraz więzadłowego natomiast pierwszy etap zniwelowania efektów urazu polega na unieruchomieniu stawu.  Znaczna część mechanicznych urazów stawu warunkuje konieczność unieruchomienia go na okres kilku tygodni. Niemniej jednak, w chwili odjęcia elementu stabilizującego, należy ponownie wyćwiczyć wszystkie struktury przylegające do stawu skokowego (szereg ścięgien, więzadeł oraz mięśni), tak aby w sposób optymalny odbudować jego szeroką funkcjonalność. Należy przy tym pamiętać o różnym stopniu dysfunkcji w obrębie stawu, przez co urządzenie wspomagające proces terapeutyczny powinno być adaptacyjne do różnego rodzaju schorzeń. Ćwiczenia funkcjonalne są możliwe do wykonania dzięki sprzężeniu rehabilitacji stawu skokowego oraz stawu kolanowego w jednym aparacie. Rehabilitacja bierna, dla osób mających niedowład kończyny dolnej jest możliwa do realizacji za sprawą sprzężenia z dźwignią manualną w zasięgu zdrowej kończyny pacjenta. Ćwiczenia czynne zaś są możliwe do wykonywania dzięki zastosowaniu wielu osi swobody oraz możliwości zadania obciążenia za sprawą gum ekspanderowych przyłączonych do podestu stopy i ramy nośnej urządzenia. Stymulowanie układu nerwowego oraz mięśniowego jest również możliwe dzięki zastosowaniu drgań o amplitudzie 3 mm i częstotliwości od 4 do 20 Hz.

BioFeedback wspomaga rehabilitację

Określenie „feedback” oznacza sprzężenie zwrotne a wzbogacone o przedrostek bio- znalazło zastosowanie w obszarze medycyny i rehabilitacji. Korzystając z najnowszych zdobyczy nauki, w rehabilitacji wyłonił się nowy trend, polegający na stymulowaniu układu nerwowego różnego rodzaju bodźcami. Okazuje się, że działanie to jest równie ważne, jak metody dotyczące wyłącznie pracy mięśni i kośćca, ponieważ wspomaga proces rehabilitacji i ma znaczenie w jej efektywności. Ogólna zasada działania biofeedback polega na odczytywaniu wartości z układu, przetworzenia otrzymanego sygnału, stworzenie reprezentacji np. graficznej oraz przekazanie informacji zwrotnej z powrotem do układu (w przypadku Biofeedback-u możemy założyć, że układem jest człowiek i urządzenie rehabilitacyjne). Organizm człowieka „uczy się” odruchów oraz prawidłowej postawy na skutek dwóch rodzajów informacji: z wnętrza organizmu (proprioreceptory wewnątrz stawów mięśni innych, które mówią np. o usytuowaniu poszczególnych struktur organizmu) oraz ze środowiska zewnętrznego (eksteroreceptory odbierają takie bodźce jak światło, dźwięk, ból itp. – czyli nasze zmysły). Okazuje się, że im większa liczba czynników stymulujących organizm, zarówno tych wewnętrznych jak i zewnętrznych, tym lepszy efekt terapeutyczny otrzymany w procesie rehabilitacji. Praktycznie wykorzystanie biofeedback-u w urządzeniach rehabilitacyjnych polega na zastosowaniu rozwiązań wspomagających proces korekcji. Pacjent natychmiast otrzymuje sygnał zwrotny dot. poprawności wykonywanych ćwiczeń, co znacznie przyspiesza utrwalanie poprawnych wzorców. W przypadku rehabilitacji skoliozy, mierzony jest nacisk, z jakim pacjent oddziałuje na poduszkę mierniczą. Następnie, gdy nacisk jest odpowiedni, zostaje to potwierdzone sygnałem, a pacjent ma pewność poprawności wykonywanych ćwiczeń.

Charakterystyka:

  • Możliwość rehabilitacji biernej, czynnej, oporowej oraz funkcjonalnej w obrębie stawu skokowego.
  • Możliwość rehabilitacji funkcjonalnej w obrębie stawu kolanowego.
  • Odwzorowanie osi anatomicznych stawu skokowego.
  • Ruchy pronacji i supinacji w stawie skokowym.
  • Zginanie i prostowanie w stawie skokowym.
  • Zginanie i prostowanie w stawie kolanowym.
  • Możliwość zastosowania Biofeedbacku.

Cena zawiera:

  • Urządzenie AVIOR wraz z elementami wyposażenia (gumy ekspanderowe).
  • 24 miesięczną gwarancję.
  • Transport na terenie Polski.
Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl