Ronomed.com.pl

Termometr Bezdotykowy GESS

Wysyłka w: 7-14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 150,00 zł 150.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zapytaj eksperta
Pobierz pełen opis produktu
Dystrybucja: Ronomed
Kod produktu: 41B3-134EB
Opis

Termometr Bezdotykowy GESS - Opis produktu

Elektroniczny termometr bezdotykowy GESS

Pomiar temperatury jest jedną z podstawowych czynności, którą regularnie powinni wykonywać chorzy. Gorączka bywa niebezpiecznym stanem, który powinniśmy kontrolować poprzez częste pomiary ciepłoty ciała – zadanie to znacznie ułatwia elektroniczny termometr bezdotykowy. Dzięki naszemu urządzeniu można błyskawicznie sprawdzić stan chorego i podjąć decyzję odnośnie do dalszego leczenia.

Bezdotykowy termometr na podczerwień polskiej, renomowanej Polskiej Marki GESS charakteryzuje niezwykle wysoka precyzja pomiaru, której błąd wynosi zaledwie +/- 0,2°C.

Ta cecha sprawia, że każdy pomiar wykonany przy jego użyciu będzie dokładny i wiarygodny - a jeśli wystąpią inne, niepokojące symptomy - bez obaw będzie można podjąć decyzję o odpowiednich metodach i środkach leczenia, w zależności od tego, czy u badanego wystąpiła podwyższona temperatura ciała.

Termometr bezdotykowy Polskiej Marki GESS spełnia wymagania dyrektyw europejskich 93/42/EWG (dotycząca wyrobów medycznych) 2011/65/UE (ROHS)

 • Warunki pracy: Temperatura otoczenia:10°C - 40°C, wilgotność względna< 85%,zasilanie: DC3V (baterie AA*2
 • Wymiary: 95mmx42mmx139m
 • Waga: 85 g - bez baterii
 • Rozdzielczość: 0.1°C lub 0.1°F
 • Pomiar: Temperatura ciała: 32°C - 42°C
 • Zużywana moc: <50mw
 • Precyzja pomiaru: +0,2°C w ramach zakresu pomiarowego 35°C - 42°C, temp. otoczenia 10-40°C
 • Czas, odległość pomiaru: <1 sekunda; 3-5 cm
 • Pamięć pomiarów: 32 pomiary

Sposób użycia:

Termometr pozwala na odczyt temperatury ludzkiego ciała w granicach od 35°C do 42°C, jest powszechnie stosowany w domach oraz gabinetach lekarzy pierwszego kontaktu, szpitalach i przychodniach.

Najskuteczniejsze działanie wykazuje w otoczeniu o temperaturze 16°C - 35°C, a jeśli zostanie przeniesione z miejsca chłodniejszego w cieplejsze (lub odwrotnie), należy pozwolić mu dostosować się do nowych warunków przez około 20 minut.

Duży, czytelny wyświetlacz LCD pokazuje wyniki w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita.

Zaleca się przeprowadzenie pomiaru na czole osoby badanej, jednak jeśli na twarzy znajduje się warstwa kremu, podkładu czy opatrunek - może to przekłamać wynik. W tej sytuacji mierzenie ciepłoty ciała powinno odbyć się poprzez przyłożenie termometru za płatek ucha.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Termometr bezdotykowy jest urządzeniem bezpiecznym, ponieważ podczas jego użytkowania nie może dojść do uwolnienia żadnych toksycznych substancji - jak zdarzało się to w przypadku groźnych modeli rtęciowych.

Najlepszy elektroniczny termometr dla dziecka

Pozwala na pomiar temperatury u dzieci i niemowląt, nie sprawiając problemu rodzicom - produkt Polskiej Marki GESS wykona błyskawiczny pomiar bez konieczności długotrwałego przytrzymywania urządzenia przy ciele dziecka.

Łatwy do utrzymania w czystości

Urządzenia bezdotykowe są bardziej higieniczne, ponieważ nie wymagają kontaktu ze skórą, przez co ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów jest ograniczone do minimum. Termometr można bez obaw dezynfekować, zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji dołączonej do zestawu.

Niezawodny elektroniczny termometr na podczerwień GESS:

 • Lekki i poręczny - jego waga bez baterii to zaledwie 85 gramów, a ergonomiczny kształt rączki sprawia, że nawet długotrwałe używanie jest wysoce komfortowe
 • Niezwykle wysoka dokładność pomiaru z błędem w granicach +/- 0,2°C
 • Pomiar wykonywany jest z odległości 3-5 cm, co sprawia, że to idealny termometr do mierzenia temperatury dzieciom
 • Błyskawiczny czas pomiaru - ogranicza się nawet do 1 sekundy
 • Alarm wysokiej temperatury - sygnał dźwiękowy poinformuje o gorączce
 • Termometr zapamiętuje 32 pomiary, które w razie potrzeby można ze sobą porównać
 • Termometr bezdotykowy jest gotowy do pomiaru w każdym momencie. Urządzenie posiada tryb pracy ciągłej (nie trzeba go wyłączać po kilkunastominutowym użytkowaniu, aby przyrząd „odpoczął”)
 • W zestawie wytrzymałe etui, które pozwala na bezpieczne i higieniczne przechowywanie termometru, kiedy nie jest używany
 • Zasilany dwiema bateriami AA - brak w komplecie
 • 24 MIESIĄCE GWARANCJI - Firma GESS zapewnia gwarancję "Door-to-door" - czyli obiera i odsyła naprawiony towar do domu klienta, bez konieczności pośrednictwa sklepu. Ułatwia to oraz skutecznie przyspiesza cały proces reklamacji.  

Pomiar temperatury u najmłodszych

Czas pomiaru jest kluczowy, szczególnie w przypadku dzieci i niemowląt. Era modeli rtęciowych, które należało przez co najmniej kilka minut trzymać pod pachą lub w ustach, powoli odchodzi w zapomnienie. Najlepsze elektroniczne urządzenia bezdotykowe dla niemowlaka sprawiają, że pomiar temperatury u niemowlaków nie stanowi już wyzwania dla rodziców, którzy do tej pory musieli wymyślać przeróżne sposoby na utrzymanie dziecka w tej samej pozycji w czasie badania. Wybierając termometr dla niemowlaka, warto zdecydować się na model, który zagwarantuje błyskawiczny pomiar bez konieczności przytrzymywania urządzenia przy ciele maleństwa.

Ograniczone rozprzestrzenianie się zarazków

Termometr elektroniczny bezdotykowy dla dzieci i niemowląt jest lepszą opcją od tradycyjnych metod również ze względu na mniejsze ryzyko zarażenia. Stosowanie modeli rtęciowych wiązało się z koniecznością dezynfekcji końcówki po praktycznie każdym użyciu. Urządzenia bezdotykowe są bardziej higieniczne i dzięki temu, że nie ma konieczności umieszczania ich w ustach lub odbytnicy - ograniczają ryzyko przenoszenia bakterii i zarazków.

Wybierając najlepszy elektroniczny termometr bezdotykowy dla dzieci, należy wziąć także pod uwagę czytelność wyświetlacza. Osoby, które korzystały z urządzeń rtęciowych, wielokrotnie zmagały się z problemem odczytania prawidłowej wartości słupka. Znacznie wygodniejszą opcją są modele elektroniczne, które na wyświetlaczu prezentują zbadaną temperaturę – jest to najlepszy sposób na uniknięcie pomyłki, która może przyczynić się do zastosowania nieodpowiednich środków i metod leczenia.

Najlepsze elektroniczne termometry bezdotykowe nie wymagają również żadnych konkretnych zabiegów mających na celu przygotowania narzędzia do pracy. Tradycyjne modele rtęciowe przed wykonaniem badania należało wstrząsnąć tak, aby słupek rtęci ustawił się na właściwym poziomie. Pominięcie tego elementu mogło spowodować przekłamanie wyników i konieczność powtórzenia badania, co zwłaszcza w przypadku dzieci i niemowląt wiąże się zazwyczaj z wieloma niedogodnościami. Termometr bezdotykowy jest gotowy do pomiaru w każdym momencie.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Urządzenia elektroniczne są nie tylko lepsze, ale także znacznie bezpieczniejsze od tradycyjnych, gdyż pomiar temperatury odbywa się poprzez odbiór promieniowania podczerwonego – to sprawia, że w całym procesie nie występuje żadna szkodliwa substancja. Urządzenia rtęciowe stanowiły realne zagrożenie dla dzieci i niemowląt, gdyż przegryzienie końcówki lub upuszczenie termometru skutkowało uwolnieniem niebezpiecznego roztworu i przeniknięciem do organizmu trujących oparów.

W czasie epidemii COVID-19 zgodnie z wytycznymi UE oraz WHO termometr medyczny powinien mieć zastosowanie tylko do pomiaru ciała człowieka bez możliwości zmiany systemu na pomiar powierzchni. 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl