Ronomed.com.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Zdrowy kręgosłup: Jak zadbać o kręgosłup podczas pracy siedzącej i wyeliminować ból pleców?

Zdrowy kręgosłup: Jak zadbać o kręgosłup podczas pracy siedzącej i wyeliminować ból pleców?

Długie godziny przed biurkiem sprawiają, że Twoje lędźwie, barki i kark dostają w kość? Już nie raz lądowałeś u fizjoterapeuty, ale problem nadal wraca? Siedzący tryb życia to często powód wielu schorzeń kręgosłupa. Warto zapobiec mu w porę. W artykule podpowiadamy jak zadbać o swoje zdrowie i wyeliminować ból kręgosłupa na dobre.

Zdrowy kręgosłup w pracy – Pozycja to klucz

Wiedz, że Twoja pozycja podczas pracy ma ogromne znaczenie dla zdrowia kręgosłupa. Spróbuj utrzymywać prostą, naturalną krzywiznę kręgosłupa, unikając przy tym garbu lub nadmiernego wypychania klatki piersiowej do przodu. Pamiętaj, aby zachować równowagę między biodrami i ramionami.

Piłka ortopedyczna

Jeśli Twoje ciało mimowolnie się garbi i nie możesz nic na to poradzić, możesz wykorzystać piłkę ortopedyczną. To nie tylko zwykły dodatek do biura, ale prawdziwa pomoc w walce z problemami wynikającym z długotrwałego siedzenia. Piłka ortopedyczna angażuje mięśnie, co pomaga w utrzymaniu właściwej postawy. To kluczowe, zwłaszcza gdy większość dnia spędzamy przed komputerem. Dzięki niestabilnej powierzchni piłki, nasze ciało musi nieustannie dostosowywać się do zmieniającej się równowagi. To oznacza, że nawet siedząc, jesteśmy w ruchu, co przeciwdziała szkodliwym efektom długotrwałego zasiedzenia.

Ergonomiczne krzesło – Twój najlepszy przyjaciel na ból pleców

Inwestuj w dobrej jakości krzesło, które podtrzyma Twoją kręgosłupową wygodę. Optymalne krzesło powinno umożliwiać regulację wysokości, posiadać wsparcie lędźwiowe oraz być odpowiednio wyprofilowane. Przetestuj kilka modeli, zanim zdecydujesz się na to jedno jedyne.

Jak zadbać o kręgosłup w pracy siedzącej? Regularne przerwy i stretching

Nie zapominaj o krótkich przerwach w ciągu dnia! Wstań, rozciągnij się, zrób kilka kroków. To nie tylko pobudzi Twój umysł, ale także odciąży kręgosłup. Proste ćwiczenia rozciągające dla karku, pleców i nóg mogą zdziałać cuda.

Dostosuj stanowisko pracy – Monitor na właściwej wysokości

Upewnij się, że monitor znajduje się na odpowiedniej wysokości, aby nie zmuszać Cię do nachylania się do przodu lub do tyłu. Oczywiście, pamiętaj też o odpowiednim oświetleniu, aby uniknąć nadmiernego zmęczenia oczu.

Ćwicz Świadomość Ciała

Zapewnij sobie chwilę relaksu, aby skupić się na swoim ciele. Zadania takie jak skręty tułowia czy unoszenie nóg mogą pomóc w uświadomieniu sobie postawy ciała.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl