do kasy suma: 0,00 zł

Drobne akcesoria do gabinetu medycznego, o których nie słyszałeś, ale musisz je mieć – Jak wyposażyć nowoczesny gabinet lekarski?

Drobne akcesoria do gabinetu medycznego, o których nie słyszałeś, ale musisz je mieć – Jak wyposażyć nowoczesny gabinet lekarski?

Przestarzałe i zakurzone wyposażenie gabinetu lekarskiego nie sprawi, że pacjenci będą walić drzwiami i oknami. Wręcz przeciwnie. Złe wspomnienia z PRL-owskich gabinetów zabiegowych powrócą i zniechęcą do dalszej współpracy. Ilość specjalistów na rynku sprawia, że z łatwością można wymienić lekarza na „inny model”. Stań się prawdziwą konkurencją dzięki drobnym akcesoriom medycznym, które robią różnicę. 

Wyposażenie gabinetu medycznego, szczególnie lekarzy, którzy prowadzą prywatną praktykę medyczną, jest niezbędnym czynnikiem warunkującym powodzenie danego specjalisty. Wymagania pacjentów są coraz większe, a wolny rynek umożliwia wybór dowolnego świadczeniodawcy z całego kraju. Sprawia to, że lekarze muszą stale inwestować w rozwój swoich własnych kompetencji, ale także w sprzęt medyczny, jaki wykorzystują w codziennej pracy. 

Mały sprzęt – wielka różnica

Wchodząc do gabinetu, pierwsze co widać, to nie kompetencje lekarza, ale wnętrze, w którym przyjmuje. W tym momencie medyk robi pierwsze wrażenie. Meble medyczne, takie jak kozetka, parawan czy biurko, ale także drobny asortyment, jak stetoskop, termometr czy ciśnieniomierz mają wpływ na to, jak pacjent będzie postrzegał lekarza. Nowoczesne wyposażenie medyczne to znak, że specjalista nie zatrzymał się w poprzedniej epoce i idzie z duchem czasu. Stosuje najwyższej jakości, zaawansowany sprzęt, co prowadzi do ostatecznej konkluzji pacjenta, że trafił w dobre ręce i może liczyć na skuteczną pomoc. 

Jaki drobny sprzęt medyczny trzeba mieć w swoim lokalu, aby wyróżnić się na tle innych placówek medycznych? 

Termometr bezdotykowy

Pamiętne termometry naszpikowane rtęcią i wkładane pod pachę, można już spotkać chyba tylko w muzeum. Wyjątkowo niebezpieczne rozwiązanie stopniowo zastępowane było termometrami elektronicznymi – jednak nadal trzeba było je wkładać pod pachę lub do buzi, co sprawiało, że wiele osób odrzucało korzystanie z tego typu rozwiązania np. właśnie u lekarza. Czasy pandemii tylko wzmocniły ten pogląd. Personel medyczny, który wykonywał pomiary temperatur, musiał wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania w kwestii pomiaru ciepłoty ciała.

W dzisiejszych czasach niezbędny element wyposażenia każdego doktora to termometr bezdotykowy na podczerwień. Warto pamiętać, że termometr termometrowi nierówny i często można spotkać aparaturę, która może pozostawiać wiele do życzenia. Najlepszym wyborem wśród wyrobów medycznych będzie sprzęt, który spełnia wymagania dyrektyw europejskich 93/42/EWG (dotyczących wyrobów medycznych) 2011/65/UE (ROHS). Do takich termometrów można zaliczyć m.in. termometr bezdotykowi polskiej marki GESS. Jest to jeden z najbezpieczniejszych produktów, który pozwala wykonywać pomiary również u dzieci i niemowląt. Ma także niezwykle wysoką dokładność pomiaru z błędem w granicach +/- 0,2°C. 

Inne innowacyjne rozwiązanie w zakresie termometrów na podczerwień, które coraz częściej stosowane jest w gabinetach lekarskich i przychodniach to termometr bezdotykowy ścienny. Jego główną zaletą jest to, że ogranicza do minimum kontakt z chorym pacjentem. Badany już na wejściu do danego pomieszczenia, może zmierzyć swoją ciepłotę ciała. Jeśli temperatura jest podwyższona, włącza się ostrzeżenie dźwiękowe i wizualne. Dodatkowy atut to całkowicie bezdotykowy system, ponieważ termometr wykrywa ruch i dokonuje szybkiego pomiaru nawet w 1 sekundę. 

Elektroniczny stetoskop 

Produkt, który zrewolucjonizował rynek stetoskopów. Jest to nowocześniejsza wersja najpopularniejszego atrybutu lekarza. Z tym że umożliwia dokładniejszą analizę i diagnostykę tonów serca oraz płuc dzięki technologii cyfrowej. Lepsza jakość dźwięku i redukcja szumów niepochodzących z klatki piersiowej to przepis na niezwykle skuteczną diagnostykę. Elektronika zastosowana w stetoskopie umożliwia połączenie go z różnymi urządzeniami, np. komputer czy telefon. Pozwala to na bieżąco rejestrować dane i wizualizować je na ekranie. Sprzęt taki umożliwia nawet udostępnianie nagrania na skrzynkę mailową. 

Dezynfekcja na wyższym poziomie

W odróżnieniu od mierzenia temperatury, niestety wykonanie osłuchu klatki piersiowej nie jest możliwe na odległość. Lekarze, których nie interesują nowinki technologiczne dezynfekują swój stetoskop przecierając go 70% roztworem alkoholu izopropylowego, albo co gorsza – nie dezynfekują go wcale. Oto drobny sprzęt medyczny, który jest w stanie zażegnać problem nieczyszczonych narzędzi lekarskich – podręczne urządzenie do dezynfekcji głowicy stetoskopu. Można zamontować go na ścianie, lub położyć w zasięgu ręki na biurku. W ten sposób wystarczy odłożyć głowicę w odpowiednie miejsce, a narzędzie za pomocą promieni UV-C odkazi urządzenie bez zbędnych czynności. Cały proces trwa zaledwie 3 minuty. Natomiast po całym dniu można wybrać tryb dogłębnego odkażania, który trwa ok. 5 minut.

Posiadanie w miejscu przyjmowania pacjentów systemu odkażającego jest sygnałem, że trafiło się do profesjonalnego gabinetu, gdzie dba się o bezpieczeństwo pacjentów. Jest to niezwykle istotne i charakteryzuje nowoczesne placówki medyczne. Jeśli danego lekarza nie stać jeszcze na to, aby całkowicie unowocześnić swój gabinet, warto zacząć właśnie od drobnego sprzętu lekarskiego dostępnego w hurtowniach medycznych. Po pierwsze będzie to tańsze rozwiązanie, a po drugie – nawet takie produkty można wziąć w leasing, co rozłoży płatność na dogodne, mniejsze raty. 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl